Aktuálně: 4 689 inzerátů176 798 diskuzních příspěvků17 784 uživatelů

žako nechce jíst prosím o radu

KIMI (neregistrovaný) 05.01.2010, 07:27:41 xxx.xxx.76.85
Cone ploty u nas jsme už skoro všude postupem času předělali jak roste musela jsem oddělit zahradu máme strašně velikou a podél cesty tak jsem ji zmenšila vpředu a předělila betonovým plotem tak ,aby se pohyboval ve předu před barákem kde hlídá a tam na jaře budem dělat 2m betonový plot pro jistotu jinak máme rámkový a zatím ok .jinak vzadu máme za barákem normální rámkovy ale tam se nebojím nikdo tam nemůže takže on nemá potřebu utíkat .Povaha toho mého je tak trošku zvláštní chtěla jsem mírnějšího pesana proto jsem pečlivě vybírala ale bohužel je velice ostrý asi tak od 4 měsíců tak jak píšete poštačky nechá být ale nedej bože že prijde k brance někdo cizí je zle ale na některé udělá jenom baf a jiné chce sežrat .Mám děti a ty miluje ale náš problém veliký je nemá rád cizí psy žádné jenom co zná od malička a sedli mu chodila jsem na cvičák aby byl mezi psy ale nějak to nepomohlo jak roste je to horší jezdim na setkání kavkazů ale nějak to nepomáhá je velice dominantní ale jinak zlatíčko .Venku na lidi neutočí dalo by se říct že je má rád ale ty psy to je pohroma .Jinak ten váš je krasavec a vůbec nevypadá že mu je už tolik .A procházky to znám každý den aby se aspon trošku unavil .Jinak děkuji za radu každá mi pomůže toto krásné plemeno pochopit .
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2010, 11:45:04 xxx.xxx.237.194
ZDravím všechny :-) orino můžu vám oplatit vaše rady ohledně papoušků radou ohledně psů...konkrétně šeltie.taky jsem si ji pořídila,jsou to pesani temperamentí a docela HODNĚ uštěkaní, mají potřebu hlídat a štěkají na všechno co se pohne :-) Ale pokud malého psa, vybrala bych si ji opět.jediné na co je opravdu potřeba dávat si pozor je výběr chovatele )vlastně je to stejné jako u papoušků), dát velky, opravdu velký pozor na to aby byla socializovaná a zvyklá na život ve společnosti.Já všechna tato pravidla zanedbala a jak jsem ji malou viděla bylo jasno že je moje.Ted mám doma nervozního a bázlivého tvora.za nic bych ji sice nevyměnila,ale příště bych byla opatrnější.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2010, 11:45:42 xxx.xxx.237.194
ještě solo a jako vždy jsem se zapoměla podepsat :-) Hanka
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 05.01.2010, 12:31:13 xxx.xxx.81.24
Díky za rady. Ono se musí na každé plemeno jinak. Já miluji velké psy, je to moje láska. Ale je mi jasné, že na ně nestačím silou a jejich potřebama. Proto bych si brala pejska menšího. Teď mám belgičáky a u těch je to podobné. Buď má člověk nebojácného dominantního psa, nebo třasořitku. U těch velkých je výhoda, že se nedají nikým sežrat maximálně se poperou. Ty malé musí člověk hlídat aby sežráni nebyli. Jenže v dnešní době kdy se hodně lidí nad psema ošklíbá, což jsem zažila hlavně ve městě, je lepší mít toho menšího, který lépe projde mezi lidma. U toho většího je potřeba víc ho mezi lidma hlídat aby něco nevyvedl. A on ani nic udělat nemusí, ale stejně jsou řeči. Tak uvidím časem, zatím ti moji miláčkové ještě žijou. Možná tu budou ještě nějaký čas,ale dvanáctiletý pes je starý a tak člověk neví, jak dlouho vydrží. Přikládám fotku, kdy nás bylo víc, někteří ani na fotce nejsou. Bohužel z nich nikdo už nežije.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2010, 13:35:46 xxx.xxx.237.194
Belgičáci jsou taky krásní, já jsem na ovčáky zatížená..ale vyhovuje mi spíš NO.šeltii jsme pořizovali dceři.PPřeju belgičákům at jsou ještě dlouho s vámi a až budete vybírat šeltii...ať narazíte na seriozního chovatele.Je jich dost natěstí převyšují nad množiteli a rychlovýrobnou bez tak potřebné socializace.Vím, že toto plemeno stejně jako každé má svoje specifické vlastnosti,ale myslím že u šeltií bázlivých už v povaze je socializace u chovatele zásadní.Srovnávám s NO, kterého si svou pílí člověk "udělá" k obrazu svému :-)
KIMI (neregistrovaný) 11.01.2010, 12:12:42 xxx.xxx.76.85
Ahojky všichni tak jsem ctěla poděkovat všem našla jsem způsob jak alespon trošku kaše do toho mojeho žakouška ještě dostat sedne si mi na rameno a já jí stříkačkou bez držení hlavičky pomalu mačkám kaši sama si udává tempo a kolik toho chce jsem ráda že aspon něco ještě sní takže doufám že to už bude dobrý a všem moc děkuji za rady KIMI
cone (neregistrovaný) 11.01.2010, 12:28:45 xxx.xxx.67.3
Ahoj Kimi, někteří moji ručně odchovaní pap. konžští ještě v roce trochu kaše vzali, ale bylo to spíše formou hraní. Samozřejmě dostávali jen to, co zbylo od dokrmování jejich o rok mladších sourozenců.
PS. Dnes mám svého prvního žaka kongo ven z vejce.Také úžasný pocit, zvlášť když se jedná o můj prvoodchov.
anonymní (neregistrovaný) 11.01.2010, 12:41:14 xxx.xxx.237.194
Cone gratuluji, zasloužená odměna za péči.Ať se jim i vám daří.Hanka
kimi (neregistrovaný) 11.01.2010, 13:51:37 xxx.xxx.76.85
Gratuluji doufám že až to půjde pošlete nám foto toho malého štěstíčka hlavně at se mu daří
maťo (neregistrovaný) 13.01.2010, 17:29:58 xxx.xxx.112.26
gratulujem k odchovu žaka! ako sa drži?
cone (neregistrovaný) 13.01.2010, 18:30:11 xxx.xxx.67.3
Ten můj pár je složen z odchytového samce, min. 10 let/hrozný stresař/ a samice odchov 6let/naopak pohodářka. Samice sedí, za celou dobu sezení jsem ji nachytal mimo jen 2x a provedl kontrolu - byly dvě oplozená vejce. Nyní kontrolu neprovádím, ale je mládě či mláďata občas slyšet. Chci zkontrolovat a nakroužkovat koncem příštího týdne. Když krmím, tak je takové ticho, že byste nevěřili, že v tom konkrétním boxu vůbec něco je.
maťo (neregistrovaný) 15.01.2010, 21:00:35 xxx.xxx.112.26
zdravím! chcem ešte raz pogratulovať k uspechu panovi Šiškovi a nech sa vam kružkovanie podari bezproblemov! vela štastia v chove aj nadalej prajem!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.