Aktuálně: 5 145 inzerátů172 504 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

leguán zelený prosím o radu

nikol nemecka
nikol nemecka (4 příspěvků) 16.03.2010, 18:29:22 xxx.xxx.224.12
mám leguána zeleného,a od půlky ocasu až k tělu má divnou kůži vipadá to jako oschlí dřevo.Má to hnědé až šedivé zbarvení.a myslim že by to namělo být mám totiž ještě jednoho leguána který je nádherně křiklavě zbarvenej a nic takového na těle nemá.prosím o radu nevím co mám dělat jestli mám vyhledat lékaře?viz.foto.mockrát děkuji.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 25.03.2010, 18:05:52 xxx.xxx.212.193
Ahoj Niki, no popravdě.. vypadá to škaredě! Abych řekl pravdu, Iguany jsem doma ještě neměl, ale každopádně se na to už delší dobu chystám, takže už dlouho střádám nějaké ty informace, takže se ti pokusím pomoci... doufám, že to k něčemu bude...

Neřeknu, že tipuju, ale myslím (90%), že tvůj Leguán má ´´ABCESY´´, nebo-li onemocnění kůže, která je bohužél asi nejčastějším onemocnením tohoto nádherného ještěra!

Tuto nemoc mají na starost baktérie či jiní parazité, určitě mu dáváš někdy volnost a necháš ho proběhnout po bytě!? Píšu to jen proto aby sis nedávala hned vinu za to, že se o něho staráš špatně, tuto nemoc lze chytnout i z něčeho co jsis právě donesla domů, stačí aby se po tom prolezl, či jinak dotknul (i tvé ruce by měli být umyté než si ho vezmeš!) a průser je na světě!

Nejhorší na této nemoci je, že se ´´řekněme´´infekce dostane i do organismu! Počínaje vnitřní tkání, přes ledviny atd..

Závěrem: aby se tvůj Leguán uzdravil, ber ho hned k veterináři !!! Pokud možno, ještě dnes, objetuj ty peníze za pohotovost a doslova ´´val tam!´´ Já myslím, že ti to, to zvíře ještě mnohokrát oplatí! Potřebuje chirurgický zákrok, který odstraní tuto plíseň, či parazity a antibiotika, či jiné vitamíny !!

Já z celého srdce přeji aby se ti výlečil a dělal ti ještě dlouho kamaráda, který se umí odvděčit a né málo, zastávám se rčení.. ´´Jak ty k němu i on k tobě´´

Napiš prosím, jak to dopadlo a diagnózu profíka, který si ho veme na starost, poptej se ho na tu ABCESY! Pomůžeš určitě i ostatním.. zatím papa
AQUA-TERRA
AQUA-TERRA (2 příspěvků) 25.03.2010, 18:25:05 xxx.xxx.212.193
Zapoměl jsem se zmínit o teráriu: to musíš kompletně celé dezinfikovat! Kup nějaký dezinfekční prostředek přímo na toto, vydezinfikuj a popř. ho potom ještě přejeď Jarem, či něčím obdobným! Nevím co v něm všechno máš, ale pokud tam sou i popř. nějaké kořeny, či větve z venkovního prostředí, udělěj to samé! Kdo ví, kde ty svině všude budou! Pokud nevíš jak vydezinfikovat dřevěné předměty je to snadné a to, vyvařením ve slané vodě! Ovšem velké předměty nevyvaříš pod pokličkou :), takže vana a hodně vařící vody! Ať jsou ponořené, něčím je třeba zatížit a nech tak (15 minut min.) a ohledně soli? Já dávám na cca. 1/3 vany 5 polévkovách lžíc...
Jana Vávrová (neregistrovaný) 01.11.2010, 21:05:20 xxx.xxx.82.141
Dobrý den,Prosím pomoc od někoho kdo rozumí leguánům.Můj mazlíček je poslední dny úplně bez života.Neůtočí což je u něho nezvyklé,nežere,prostě vypadá jak mrtvola.Nenašla jsem na něm nic zvláštního žádné skvrny prostě nic.Nevím co s nim.A mám velký strach,aby mi neodešel.Prosím poradte mi
Diana (neregistrovaný) 11.09.2014, 19:55:28 xxx.xxx.144.50

Dobrý den mám leguána který má pod krkem toto mohl byste mi někdo poradit co to je nebo co stím ? Děkuji

Obrázek Obrázek
Diana (neregistrovaný) 11.09.2014, 19:55:31 xxx.xxx.144.50

Dobrý den mám leguána který má pod krkem toto mohl byste mi někdo poradit co to je nebo co stím ? Děkuji

Obrázek Obrázek
kacora.l (neregistrovaný) 04.06.2015, 09:13:01 xxx.xxx.161.56

Dobrý den, mám eguána, který má už cca 11 let a úplně mu ztrvrdla kůže na břichu a vytvořila jakoby krustu, která se mu od krku začala jako by pomalu odlupovat až do masa. Může mi prosím někdo poradit, čím to může být? Děkuji  

Lucia (neregistrovaný) 26.09.2015, 20:55:23 xxx.xxx.227.166

dobry den. Moj ma nieco na zadocku. Poradte co stym prosim

Obrázek
Vladka (neregistrovaný) 24.05.2016, 21:17:32 xxx.xxx.248.240

mám 3letého legouše zeleného, je to asi týden co skoro nežere. barvu má pěknou nemá oschlou kůži. Prosím o radu co by to mohlo být. Připadá mi že je i mírně apaticky.Díky

Anonymní (neregistrovaný) 25.05.2016, 17:57:21 xxx:xxx.68de:979b
Okamzite k veterinari.Samicka nebo samec?
Marecekmiler (neregistrovaný) 06.09.2016, 19:57:54 xxx:xxx.1208:497b
Zdravim chci se zeptat mam leguana zeleneho a ma nateklou spodni celist obe dve strany nevite co by to mohlo byt dekuji
Radek (neregistrovaný) 25.02.2019, 09:14:58 xxx.xxx.27.10

Dobry den mam leguana zeleneho asi 4-5 let stary celou dobu byl fajn zadne problem jen ted poslednich 14 dnu prestal jist je sice aktivni jen proste prestal jist muzete mi nekdo poradit ? dekuji  za radu 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.