Aktuálně: 4 846 inzerátů175 172 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Eklektusové

fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.06.2010, 18:27:15 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Potřeboval bych poradit s určením cen ruzných forem eklektusů.U některých ceny vím, ale většinu ne.Mohli by jste prosím k těmto krásným papouškům napsat ceny? Budu si kupovat samce na ochočení, ale ještě nevím jakou formu.Z inzerce se ty ceny vyčíst nedají. Díky fylip ...: eklektus různobarvý modrokřídlý (Eclectus roratus roratus) eklektus různobarvý australský (Eclectus roratus macgillivrayi) eklektus různobarvý bismarcký (Eclectus roratus solomonensis) eklektus různobarvý severní (Eclectus roratus vosmaeri) eklektus různobarvý malý (Eclectus roratus westermani) ekletus různobarvý pestrý (Eclectus roratus polychloros) eklektus různobarvý sumbský (Eclectus roratus cornelia) ekletus různobarvý tanibarský (Eclectus roratus riedeli) eklektus různobarvý aruský (Eclectus roratus aruensi ) eklektus různobarvý biakský (Eclectus roratus biaki)
cone (neregistrovaný) 13.06.2010, 20:03:59 xxx.xxx.67.3
Tak předně se Filipe některé poddruhy u nás nechovají a tudíž nedají sehnat a tak je i cena bezpředmětná. Viděl jsem nabízet solomon. i za 11tis, ploychloros, aru a vosmaeri kolem 13-16tis, r. roratus by měl být trochu??více, macgillivrayi v čisté formě u nás nebude a ostatní nebudou k sehnání.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.06.2010, 20:45:49 xxx.xxx.80.34
Díky,Většinu toho co jste napsal jsem vědělo a některé taky ne.Roratus r. asi 15-18 000. Dneska jsem se díval v Přerově.Nevím jestli jste je vyděl.Pán tam měl 2,1 eklektus vosmaery a chtěl za ně 18 000 -za samce- to se mi zdá trošku moc. Myslel jsem si že některé formy u nás ani nebudou, tak jako to je např. u Pap. Konžský g. meseikus, i když i ty už prý u nás jsou. Ještě jednou díky za odpověď a kdyby někdo ještě jen pro zajímavost věděl ceny i dalších forem tak prosím napište. Díky fylip
c (neregistrovaný) 14.06.2010, 08:05:42 xxx.xxx.67.3
Formu massaicus tady prokazatelně mají /nebo měli/ jen dva chovatelé- vždy jen kus, Někteří jiní se domnívají že ji mají, ale sami tento poddruh nejsou schopni definovat a s jistotou určit. Takže spíše sci-fi s dohady. Jinak čistou r. roratus jsem viděl ještě dráže než uvádíš, a o dost více.
anonymní (neregistrovaný) 14.06.2010, 09:53:28 xxx.xxx.100.198
On by každej chtěl bůchví jaký extra ptáky, ale zadarmo. Asi ten chovatel co to prodává si je taky z prstu nevycucal a pokud jde o odchov, tak ani nechci domyslet jakou s tím měl práci. On kažej tak papouška zadarmo a mláďata střelit v astronomické vejšce. Za kolikpak je budete prodávat vy až odchováte mláďata za pět tisíc? A hlavně když na trhu vůbec nebudou.
cone (neregistrovaný) 14.06.2010, 11:41:34 xxx.xxx.67.3
Nesnažil jsem se hodnotit a kritizovat ceny, jen jsem konstatoval na jskou hladinu jsem narazil. Osobně si myslím, že prodejní cena je věcí každého prodávajícího, že málo běžné a žádané poddruhy jsou cenově jinde je normální. Jedinou věc, kterou bych zdůraznil a budu ji obhajovat - cena není vždy vyjádření kvality, chci říct, že různí "nenažranci" prodávají šunt dost draze a jde koupit i kvalitní odchov za slušnou cenu.
Martin (neregistrovaný) 14.06.2010, 16:12:46 xxx.xxx.200.121
Dobrý deň podla mňa to nebolo myslené na vás pan Cone. Predajná cena je cena na ktorej sa predávajúci a kupujúci dohodnú. Ja som videl prekrásny pár vosmaeri a pán ich nechcel predať ani za 40000 -.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.06.2010, 16:32:41 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Nechtěl jsem nějak kritizovat cenu, ale kdyby jste ty samce viděli řekli by jste to taky.Zdál se mi na vosmaery malý a to i druhý samec kterého pán nabízel.Samice byla krásná, takže tam by byla cena na místě a možná ještě víš. fylip
cone (neregistrovaný) 14.06.2010, 20:10:08 xxx.xxx.67.3
Martine vosmaeri jsou podle mého oka nejpěknější, další kandidáti by byli aru a některří z druhů s celočervenou samičkou / nesmysl/. Měl jsem dva samce solom. a byli opravdu úžasní. Filipe, nedávno nabízel na dokrmení solom. můj známý, který je již delší dobu odchovává, je z Kozmic u Hlučína, možná jej budeš znát, zkus se obrátit na něj, cenově je normální.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.06.2010, 20:53:25 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Tohoto pána ´´znám´´ a už jsem se s ním spojil.Aktuálně mu je dokrmuje Pan Marcel z Bolatic. Pokud teda jde o stejného pána...???Jenom pro zajímavost Má ten pán i amazoňany vějířové? Díky fylip
anonymní (neregistrovaný) 14.06.2010, 21:09:03 xxx.xxx.70.143
Ono se už dlouho nikomu nic neztratilo, tak šups s nějakou adresou někoho, kdo má doma něco vzácnějšího. Hezky nasměrovat zloděje oni si už poradí jak to odnést. :-(
cone (neregistrovaný) 14.06.2010, 21:47:07 xxx.xxx.67.3
To je dnes nějak kritiky, myslím že chov " něčeho vzácnějšího " obnáší také odpovídající zabezbečení. Myslím, že dotyčný chov zabezpečen má.Ve své podstatě způsob zabezpečení je jen dvojí - nedostačující / může být odcizeno / a dostačující / bude JISTĚ ubliženo /. Takže až nyní bude vaše kritika na místě.
Peťula (neregistrovaný) 15.06.2010, 10:06:56 xxx.xxx.38.103
Dobrý den, myslím že Vám uniklo, že zadavatel chce papouška na ochočení, tedy je celkem škoda doporučovat vzácnější druhy. Navíc vzhledem k tvému věku a druzích uvedených v profilu myslím, že u tebe není problém z penězi, ale spíš zkušenostmi, ikdyž podle příspěvků v diskusích víš teoreticky skoro všechno. Smím se zeptat ze zvědavosti jaké papoušky jako mazlíky máš doma a jak dlouho?
cone (neregistrovaný) 15.06.2010, 12:17:15 xxx.xxx.67.3
Sám za sebe jsem proti držení papoušků na ochočení, vzácnější druhy mu nikdo pokud dobře čtu nedoporučil, ale divili bychom se, jaké "špeky" někteří jako PET chovají. Jinak s tebou Peťulo ve všem souhlasím.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.06.2010, 12:46:58 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Nikdo mi nic nedoporučoval.Eklektuse jsem si vybral sám a chtěl už jsem ho hodně dlouho.S těma penězma-ani nevíte jak dlouho jsem na něho šetřil, a to na všechny papoušky které mám.Navíc taťka má u domu dílnu, takže mu tam chodím na brigádu, abych měl na papoušky.Neutrácím za nic jiného než za papoušky-foťáky,mobiy,počítače-to je mi úplně jedno, ale to tady nechci rozebírat. Doma teď nemám nic.Měl jsem 6 roků senegalce, ale dokoupil jsem k němu samce, a dal do voliery. Lezli do budky a měli jedno vajíčko, do voliery se mi ale něco dostalo a zabilo mi samici(dvojité pletivo jsem měl a voliera m betovonou podlahu).Pokud se to počítá tak mám doma teď 2 alexandry malé které dokrmuju protože se mi rodiče přestali starat.Takže doma teť nemám nic, ale chtěl právě eklektuse. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.06.2010, 12:49:25 xxx.xxx.80.34
Ještě pane cone:Myslím že eklektus nepatří k těm úplně nejvzácnějším papouškům, i kdyý určitě mezi velké a těžko odchovatelné ano a levný taky není,osobně ale nepochopím jak někdo může chtít na ochočení třeba papouška kapského.Nedávno na ifauně(možná ste to čet) byl dotaz zda se dá ochočit a za chvilku potom se objevil inzerát že někdo koupí na cohočení papouška kapského. fylip
Peťula (neregistrovaný) 15.06.2010, 14:05:44 xxx.xxx.38.103
Filipe, promiň, ale jestli dobře čtu, tak podle profilu je ti 16 let. Je mi 34 a na eklekta jsem ani se svým příjmem ještě nenašetřila, přestože je to pro mne ten nejkrásnější papoušek. Rozhodně nekritizuji Tvé jednání ze závisti, jen si myslím, že je škoda shánět ceny na vzácné formy, které se u nás nedostávají ani do chovu, a chtít z takového papouška udělat jen mazlíka. Již několikrát jsem na tvé příspěvky na foru narazila, a přišlo mi, že rozumíš snad skoro všem druhům, proto jsem se zeptala, jaké máš zkušenosti.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.06.2010, 14:13:12 xxx.xxx.80.34
Ahoj, Je mi 14-mám to i v profilu-21.12 1995. Tak já jsem ty ceny vzácnějších forem chtěl vědět jen pro zajímavost a myslel jsem si že by to tady zajímalo více lidí.Určitě bych si ho nekoupil ani kdybych na to měl peníze.:)Navíc u samců je rozdíl hodně nepatrný, u samic už rozdíly mezi jednotlivými formamy vydět jsou.Eklektus je i pro mě nejpěknější papoušek kterému se podle mě žádná ara ani kakadů nemůže vyrovnat.Amazonˇani jsou taky krásní, ale kelektus je eklektus:) fylip
Marek (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:01:02 xxx.xxx.51.34
Zdravim, nechci kritizovat ani tady psat nejaka moudra (v podstate nemam ani zlomek zkusenosti jako jini diskutujici), ale pripada mi zvlastni nekoho zrazovat od porizeni daneho druhu.Slysel jsem jiz mnohokrat, ze nejake zvire je slozite na chov a nedoporucuje se zacatecnikovi, ale podle me, zda zajisti zvireti vse potrebne, bude se o nej starat a bude mit veskere informace o potrebach, neni duvod proc ne.Jestli ma dost financi na nakup a zna hodnotu penez, byl by blby kdyby si poridil zvire tak drahe a pak ho nechal stradat.Omlouvam se za laicke srovnani, ale i u psu se tvrdi, ze nepatri do bytu a kolik lidi je chova uspesne v garsonce i se stenatama.. podle meho je to jen o pristupu.Navic pro nektere je to vyzva.Zkuseni chovatele zajiste nevybiraji ptaky jen podle vzhledu, ale kdo chce mazlika hledi na vzhled a vlastnosti..Tot me zamysleni nad predeslym.Snad to nikoho nepohorsuje a doufam, ze se mi to podarilo napsat pochopitelne:-D sorry za diakritiku:-)
Peťula (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:19:01 xxx.xxx.6.82
Myslím, že jste se nikdy nesetkal s ptákem, který doplatil na to, že se majitel málo rozmyslel, co pro něho může udělat. A úplně ideální je dělat neplodné mazlíky z ptáků, kteří jsou cenní i do chovu pro málopočetnost druhu. Pták není pes, když trpí nezájmem či je v nesprávných podmínkách, devastuje sám sebe, psychicky i fyzicky. Opravdu asi nemáte zkušenosti a Vaše představa je mylná :-(

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.