Aktuálně: 4 580 inzerátů178 009 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Eklektusové

Marek (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:25:08 xxx.xxx.51.34
Jenze kdyby nebylo lidi, co si napr. zaka kupuji jako mazla, myslite zeby se chovatele-"profesionalove":-) uzvili aspon do miry pokryti nakladu na chov?Mate pravdu nemam zadne zkusenosti, zatim jen hledam a zjistuju, ale rozumny clovek si nejdriv nachysta vsechno a pak az kona.
cone (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:30:57 xxx.xxx.67.3
Problém PET mazlíčků vidím v tom, že většina těch větších, dost žádaných a vzácnějších je dlouhověká, zájem v mnoha případech po určité době opadne, v mnoha případech chovaný jedinec přežije svého majitele a jde pak z ruky do ruky, v mnoha případech lze o vhodných podmínkách držení pochybovat, o možnosti použití dlouhohodobě drženého PET jedince dále do chovu lze ve většině případů také vést diskuzi. Že pes při zanedbávání psychicky strádá víme, ale papoušek vázaný na jednoho člověka při ztrátě kontaktu na tom musí být daleko hůře.
Marek (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:35:32 xxx.xxx.51.34
Vyuziju situace a zeptam se- v cem jsou Eklektusové tak odlisni? Kazdy druh potrebuje neco specifickeho, opravte mne pokud nemam pravdu, u papousku je to pozornost a zkusenosti pro reseni situaci...pocitam s doplnenim, od toho to tu je;-)V urcitem smeru placam podle Vas blbosti, ale myslim, ze rozhodovat se kazdy umime sam..a jestli chovatel je ochotny obetovat uzasneho jedince jako milacka pro nekoho, kdo si toho bude vazit a da do toho vsechno, nevidim v tom nic spatneho.Navic kdo chce ten dokaze vsechno..tak se to rika ne?:-)
cone (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:48:10 xxx.xxx.67.3
Problém eklektusů je náročnější dokrmování / dle těch co dokrmují /, nabývám dojmu že ekl. spolu se žakem nejčastěji se škubající druh - pravděpodobně díky jejich inteligenci a citlivém vnímání svého okolí. Měl jsem po určitou dobu jen dva samce ekl. - odchytový a odchov - oba byli mluvící a úžasní, jeden, ten odchovaný se škubal. Snad ještě skladba potravy je trochu odlišná od ostatních větších papoušků, obsah ovoce a zeleniny v krmné dávce by měl být větší. Ale v současné době při dobré dostupnosti kvalitních složek krmiva, při bezproblémovém celoročním sortimentu různých druhů ovoce a zeleniny nemůže činit držení eklektuse / či eklektusů / výraznější problém.
Marek (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:53:32 xxx.xxx.51.34
Nj ta dlouhovekost je asi docela problem, proto bych podporoval do urcite miry kupce nizsiho veku ne? :-) Beru to ciste v laicke rovine. Jeste k eklektusum, byl jsem v Zoo v Brne a tam maji pouze samici ve voliere ( nevim jestli samec nebyl nekde zalezeny)...to nejspis take nebude idealni situace.Zajiste se ji tam nikdo nevenoval ani z pulky jako ten nejhorsi "mazlickar" ... Jaky na to mate nazor? Pocitam ze to bude nejspis odlozeny ptak zrovna nejakeho nezodpovedneho chovatele..takovych je tam nejspis vic-jeden ze spousty zaku dokonce umi pozdravit:-)To je nejspis ten Vami popsany efekt PET zvirat..Je to smutne ale predpokladam ze tak neskonci kazdy.
anonymní (neregistrovaný) 15.06.2010, 23:00:59 xxx.xxx.16.33
***proto bych podporoval do urcite miry kupce nizsiho veku ne? *** "kupec nizsiho veku" bude studovat, najde si jiny zajem, odejde do zahranici, bude cestovat, zalozi si rodinu... to vsechno jsou veci s drzenim papouska - singl mazlika velmi malo slucitelne
Marek (neregistrovaný) 15.06.2010, 23:08:45 xxx.xxx.51.34
S dokrmovanim by nejspis budouci "chovatel" problem nemel pokud by dostal jiz rucne dokrmene mlade a potravu bych taky nevidel jako problem.Skubani je celkem strasak.Moc o tom nevim, ale musi to byt nutne jen dusledek nudy nebo nezajmu o zvire?Co jsem cetl, skubou se i nenudici se ptaci... Eklektusove se mi libi.Jen jsem videl tu samici v zoo a nasledne i slysel jeji projev a nechtel bych neco podobneho mit v byte. Je jasne ze kazdy musi vedet co chce.Pokud chci cestovat, neporidim si zvire.Jinak dalsim vecem se da prizpusobit a nerikejte mi, ze papousek si nezvykne ikdyz s urcitym prijatelnym stresem.Co jsem zjistil, nekteri obcas vyvezou operence na "vylet" a problem mu to udajne nedela.
Peťula (neregistrovaný) 16.06.2010, 07:40:04 xxx.xxx.6.82
Marku, mohu se zeptat na tvé zkušenosti s chovem papoušků? Mám totiž pocit, že vše o čem píšeš víš jen z doslechu nebo teoretického úsudku. Pokud ano, pak nemá smysl se o tomto tématu dál vůbec bavit.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 07:59:43 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Dlouhověkost jsem zvážil.Řekněte mi ale který papoušek nežije dlouho?Třeba už jenom senegalec se dožívá až 40-ti let.Návíc papouška nebudu mít jenom já, ale je tady i brácha kterého papoušci taky hodně zajímají a bude kolem něho celá rodina. Křik mi taky nevadí.Jediné co mi nahání trošku strach je to škubání.Věnovat se mu budeme dostatečně, ale vím že eklektusi se s žakama nejvíc škubou. Pane cone kdybych náhodou koupil ještě né uplně dokrmené mládě, tak to mám domluvené ze strejdou který by mi ho dokrmil.Taky říkal že se eklektusi dokrmují hodně špatně. fylip
Peťula (neregistrovaný) 16.06.2010, 09:19:19 xxx.xxx.38.103
Myslím, že jsme se odchýlili od tématu. Vůbec jsem Ti, Filipe, nerozmlouvala eklekta jako mazlíka, jsou prý skvělí a velmi inteligentní. Jen mě zarazil tvůj dotaz na ceny vzácnějších forem, těch by opravdu, pokud bys o nich vážně uvažoval, bylo na ochočeného kamaráda škoda.
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 10:55:33 xxx.xxx.51.34
Nekritizuju, jen jsem nad tim premyslel nahlas..Jednoduse mam na to takovy nazor, ikdyz ho nemam podlozeny zkusenostma.Jestli je to problem, omlouvam se, ale podle meho k tomu to tu je, aby se psali reakce a kritika na to co napisu a treba mi to otevre oci.Pokud nechcete reagovat neni nic jednodussiho:-)Rad bych "slysel" nazor jinych proc ano/ne , cehoz sem v podstate z casti dosahl.
cone (neregistrovaný) 17.06.2010, 20:00:16 xxx.xxx.67.3
Viděl jsem ráno Lukášův inzerát a tak jsem si na tebe vzpomněl, cena je také dobrá a Lukáš je jeden z nejpoctivějších co se týče přístupu a péče.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.06.2010, 20:36:18 xxx.xxx.80.34
To mi strejda říkal taky.Jsme domluvení na neděli dvacátéhosedmého, to by podle něho už mělo jít poznat jestli jde o samce nebo samici.Zatíém prý ještě nemají peří. Cena je dobrá, takže jsem spokojený.
anonymní (neregistrovaný) 18.06.2010, 23:46:53 xxx.xxx.55.166
dobrý den, neměl by někdo prosím kontakt na chovatele těchto nádherných ptáků?v inzerci je sice nabídka, ovšem ta je hned pryč. děkuji
anonymní (neregistrovaný) 18.06.2010, 23:47:24 xxx.xxx.55.166
dobrý den, neměl by někdo prosím kontakt na chovatele těchto nádherných ptáků?v inzerci je sice nabídka, ovšem ta je hned pryč. děkuji
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.06.2010, 18:08:12 xxx.xxx.80.34
Pane Šiška, včera jsem si byl pro tohbo eklektuse od pana Doubka. Převezl jsem ho ke strejdovi, který mi ho dokrmí dokonce.Teď je starý 31 dnů. fylip
Marty (neregistrovaný) 30.06.2010, 13:24:38 xxx.xxx.249.60
Ahoj Filipe, myslím, že sis pana Doubka vybral dobře. Vypadá seriozně a jeho chov se mi také velmi zamlouvá, i když jsem viděl fotky jen na internetu. Plánuji, že se k němu někdy zastavím, on sám proti tomu nic neměl. Až budeš mít eklektuse doma, tak tu přihoď nějaké fotky. Rád se na něj podívám. A myslím, že nejsem sám. :) Dik
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.06.2010, 14:13:41 xxx.xxx.80.34
Fotky tady určitě dám :) Podle strejdy ho můžu dostat za 40,50 ale i 60 dnů, že je to individuální. Pán Doubek to tam měl zařízené krásně. Vyděli jsme ty závěsné voliery, v kterých má ty eklektuse a amazonky, a s taťkou jsme se domluvily, že až bude prodlužovat dilnu, tak se udělá nad šopkou kde mám teď senegalce a alexandry něco podobného.Chtěl bych tam potom přestěhovat právě senegalce a dokoupit nějaké alexandry, nejspíš černohlavé a vousaté.Těch černohlavích bylo hodně v Holandsku ve Zwolle, a za perfektní cenu i chovné páry, já bych si ale stejně koupil mladé.V holandsku se dal koupit chovný pár už i za 5000 Kč( v přepočtu).Uvažuju i o něčem dalším z poicephalu nejspíš mayeráky, ale to se ještě rozhodne, zatím to je jenom takové plánování. fylip fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.