Aktuálně: 4 581 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

Eklektusové

fylip
fylip (1289 příspěvků) 18.07.2010, 16:03:59 xxx.xxx.80.34
Takže eklektuse ještě nemám, ale začíáme dělatz klec.Měl jsem připravenou koupenou klec, ale nakonec jsme se rozhodli že uděláme sami a větší.Myslíte že bude stačit klec(voliera) o velikosti 1,4x1,5 a výška (bude to v šikmině která začíná v 90-ti centimentrech) 90-150 cm nebo udělat větší?Bude často puštěný , ale i tak jsme chtěli co největší klec? Bude z hliníkovích profilů,dole bude mít šuplík na čištění a dvoje dvířka-jedny menší a druhé větší. Díky fylip
Marty (neregistrovaný) 23.08.2010, 16:51:31 xxx.xxx.249.60
Jak to vypadalo v Přerově s výběrem papoušků? A co obchodníci, prodejci krmiv atd, těch bylo dost? Foto vlož...
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 20:06:18 xxx.xxx.109.90
Filip je chvalyhodne,že si sa rozhodol eklektusovi urobiť volierku,ale myslim si,že otazky typu bude mu to stačiť? nie su namieste.Myslim si,že nikto z nas chovateľov nema dostatočne priestory pre vtaky,hlavne pre Australiu,ale čo ine im zostava?V dokumente Australie země plna papoušku ukazuju,ako si eklektusovia zhaňaju potravu na uzemi o veľkosti zhruba 100km štvorcovych.Ale ta volierka bude určite lepšia ako nejaka klietka.Prajem TI aby si bol s tym krasnym vtakom maximalne spokojny a aby Ti priniesol veľa radosti.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.08.2010, 21:00:08 xxx.xxx.80.34
Marty: Fotky už mám nafocene vložím. Přerov byl slabí, ale řekl bych že hodně kvalitních papoušků. Dost alexandrů velkých a opravdu hodně penantu. Nějací senegalci alexandři vousatí, Konžské jsem nevyděl,jeden oškubaný samec eklektuse a jeden kakaduu růžoví. Pán který stal naproti mě měl v přenosce 3 mladé králováky, a 3 červenokřídlé a všechno prodal. Jeden amazonek černotemený a 2 žaci. Myslím že jsem vyděl 3 mayeraky, ale to si nejsem jistý. Nějací horští a jeden barnard límcoví. To je asi všechno. Burza byla ale slabá i proto, že nebylo moc prodejců. Potřeboval jsem kroužky na zpěváky a nebyl anijeden prodejce. To je asi tak všechno k Přerovu. Dokument mám stažený a viděl jsem ho. Taky jsem to pochytil a myslím že proto je taky tak složitý na odchov-jvuli delce volier. Myslím ale že i tak čím větší klec tím lepší. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 21:01:17 xxx.xxx.80.34
Rychard už mi asi týden vleze na ruku kdykoliv mu jí dám, bere z ruky už dýl, a neklove. Pěkně se chová i k ostatním z rodiny, dokonce i k malému bráchovi. Jediná nevýhoda je že ještě neumí porádně ovládat let, i kdyřž je většinu dne puštěný venku, takže často naráží do zdí atd... Myslím že tomu se ale nedá zabránit a časem se let naučí ovládat :) ... fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.02.2011, 16:52:14 xxx.xxx.80.34
Aktuální fotky Eklektuse. Včera jsem se dozvěděl, že v budce je samec, takže samici sháním dál. Chci se podívat v Holandsku, ale raději bych jí koupil tady v ČR.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.02.2011, 19:30:26 xxx.xxx.80.34
Tak tím bych si nebyl tak jistý. Už se tam po ní dívám dost dlouho a pořád nic. Samice tam sice jsou skoro každou burzu, ALE já mám Eklektus Solomonensis (šalmounský) a v Přerově jsou většinou polychloros. Navíc bych raději kupoval přímo z voliery a né na burze a za třetí potřebuju maximálně loňskou samici, starší ne, protože samice jsou u Eklektů dost agreivní a kdyby se později ona chtěla pářit a samec ještě ne, tak by to nemuselo dopadnout dobře, takže tohle ti dost zuží výběr :) Ale ještě se mi ozval nějaký Pán z vedlejší vesnice, takže se tam se strejdou zajedem podívat a uvidíme. Údajně má loňskou, ručně dokrmenou samici E. Solomonensis, tak když bude pěkná, tak si jí možná vemu... Potom je v inzerci ještě jedna, tam je zlínský kraj, s Pánem už jsem si psal a jestli nevemu tu z vedlejší vesnice, tak se zajedi podívat tam... :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.02.2011, 19:32:05 xxx.xxx.80.34
Omlouvám se za pár vynechaných písmen, nějak mi blbne klávesnice. Pána z té vedlejší vesnice neznám, protože údajně nechová dlouho, takže uvidím... :)
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2011, 00:43:33 xxx.xxx.218.137
Mám ich 4tý rok a nešklbe sa ani jeden.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2011, 00:49:15 xxx.xxx.218.129
ďalšie foto,vo vonkajšich volierach po pároch.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2011, 15:55:41 xxx.xxx.51.73
To je adresa na prodejce eklektusů: vera@aginet.cz.Hlavně po fylipa!!!ketas79

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.