Aktuálně: 4 658 inzerátů177 161 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Aymarové

anonymní (neregistrovaný) 27.11.2009, 10:04:05 xxx.xxx.26.224
Zdravím Vás Milane,
fotky krásné, aymary patří, právě kvůli jejich povaze, taky k mým oblíbencům, naprosto mě uchvátili i pro velkou barevnou škálu.
Ty fotky kde jsou cremeina jsou chovné páry? Odchováváte i štěpáky na tuto mutaci?
Jana Říhová (neregistrovaný) 27.11.2009, 12:47:56 xxx.xxx.249.131
Dobrý den,
zdravím všechny milovníky aymar pruhovaných. Máte krásné fotky.
Chtěli bycom si je také pořídít. Můžete mi prosím poradit, zda je lepší mít jednoho nebo raději dva a nějakého chovatele v Praze a okolí.
Děkuji moc.
Jana
Rymi
Rymi (70 příspěvků) 27.11.2009, 23:33:48 xxx.xxx.24.11
Zdravím.Pro 26.224.Mám tři chovné páry,které mohou mít creme ino nebo štěpáky.
Pro paní Janu.Záleží na tom jestli chcete mít aymaru jako domácího mazlíčka a budete mít dostatek času se mu denně věnovat,nebo raději dáte přednost párečku a budete je pozorovat jak se k sobě mají a případně jak se starají o své malé ratolesti.V Praze je chová pan Dvořák.Kontakt na něj Vám mohu poslat,nebo si ho zkuste vyhledat na netu,nemělo by to být těžké.
Pokud budete mít nějaké dotazy,kontakt na mě mám v profilu.Přeji Vám hodně chovatelských úspěchů.
Milan.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 28.11.2009, 12:27:52 xxx.xxx.5.16
Pro Janu: Z vlastní zkušenosti Vám doporučuji i jako mazlíky pořídit dva - přecejen asi nebudete mít čas sedět u klece v jednom kuse, a i když aymara je poklidný a trpělivý ptáček, který chvíle samoty snese bez viditelných problémů, po přidání partnera obvykle nesmírně ožije.Nehledě na to, že pozorovat jejich dovádění v kleci je báječná zábava. A ztráty krotkosti bych se nebála, kamarádka má dva aymary pořizované s odstupem jednoho měsíce, má je v docela slušně velké kleci (100 x 50 x 70 cm) a každý den je pouští po pokoji a ochočili se oba. Berou si z ruky, létají na ruku a nechají se drbat - a to je má 3 měsíce. Tak hodně štěstí při výběru i při vlastním držení aymar - jsou to opravdu kouzelní papoušci! Lucie D.
anonymní (neregistrovaný) 30.11.2009, 00:20:12 xxx.xxx.26.224
Milan krásný fotky :-))
Vkládám ty svoje, tady je zel / ino x lutino
Obrázek
Jana Říhová (neregistrovaný) 30.11.2009, 10:52:25 xxx.xxx.249.131
Děkuji panu Milanovi i paní Lucii za radu. Pořídíme tedy určitě dva, ať se nenudí.
S panem Dvořákem jsem již v kontaktu. Ještě jednou děkuji za pomoc.
Jana
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 30.11.2009, 20:58:51 xxx.xxx.158.178
Zdravím,
Rymi to je nádhera, tak snad se taky poštěstí, až složím ještě další dva páry. Jinak s tebou souhlasím, že jakmila se někdo koukne do těch jejich velkých černých perliček, tak se jich už nepustí.
Využiju tohoto vlákna a rád bych se zeptal kolikrát necháváte po sobě vyhnízdit aymary a zda jim berete budku? Mě už pár snáší třetí snůšku a nechci aby se vyčerpali, ale nemohl jsem jim omezit pestrost stravy, když ještě dokrmovali mladé, které začínali teprve vylétat, tak mě zajímá jak to děláte? nechci je strhat za každou cenu. Na stránkách pana smrčka jsem se dočetl že není dobré jim odebírat budku, že si ptáci naordinují pauzu sami, až budou chtít, ale bojím se, že když budou pestře krmeni a to jenom ovocem a sucým, tak mám strach, že si ji nenaordinují nikdy, jaké s tím máte zkušenosti, jelikož je mám teprve první chovnou sezonu.
A další otázka by byla, kolik nejvíc mladých jste odchovali v hnízdě, jelokož mi aymary snesou většinou kolem 6 vajíček a vždy byla všechna oplozena, ale tohle nemají rodiče šanci ukrmit, optimum je tak 3-4 mláďata si myslím u 5 jsem musel ze začátku ještě přikrmovat ty nejmladší, jelikož se asi neprobojovali díky velkému rozdílu stáří mezi mláďaty.
Předem děkuji za odpovědi. Chovu aymarám zdar.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 30.11.2009, 23:22:58 xxx.xxx.5.16
Já si dovolím zareagovat - aymary by mi hnízdily nejspíš v jednom kuse (díky krmení, přesně jak píšete), ale já jim po druhém odchovu beru budku a jdou do voliérky "do lázní". Ale totéž co pan Smrček radí i pan Žák - tedy budku neodebírat a nechat je hnízdit; prý kdyby se měli vyčerpat, tak přestanou. Jenže mně dva odchovy od páru za rok stačí, a taky je nechci nechat celoročně jen v chovné kleci (85 x 40 x 50 cm) - jen ať si taky zalétají...
Co se počtu mláďat týče, sami mi odchovávají nejvýš čtyři, víc jen s dopomocí (a ne vždy se podaří).
Přeji hezký večer, Lucie D.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 01.12.2009, 16:27:52 xxx.xxx.24.11
Krásné aymarky.Ten jejich zvědavý pohled je prostě neodolatelný.
Souhlasím s Lucií ,že ideální je nechat aymary hnízdit dvakrát do roka.Třikrát je nechávám jen vyjimečně v případě,že předchozí snůšky byly málo početné a pár není tolik vyčerpán.Budky se snažím nechávat,protože v nich aymary rádi nocují,ale pokud má pár stále chuť hnízdit,tak po odstavení mladých raději případná vejce podložím pod jiný pár ,budku na nějakou dobu odeberu a klíčené zrní a míchanici nahradím pouze suchou směsí a ovocem se zeleninou.
Většinou mají v hnízdě dvě až čtyři mláďata .V jednom hnízdě mi odchovali nejvíc pět mláďat,což považuji za maximum o které se dokáží rodiče v dobré kondici sami postarat.Aby mezi mláďaty nebyl takový velký věkový rozdíl odebírám jim první dvě vajíčka a nahrazuji je podkladky.Po snesení dalšího je pak vrátím zpět.
Přeji všem mnoho radosti a štěstí při chovu těchto kouzelných "pohodářů".
Milan R.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.