Aktuálně: 4 685 inzerátů177 452 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Aymarové

biker70
biker70 (235 příspěvků) 01.12.2009, 20:24:30 xxx.xxx.48.30
Nedá mi to a taky se zapojím. u mojich aymarů přerušuji hnízdění po druhém,nejpozději třetím hnízdění podle počtu odchovů jako přispěvatelé výše. Nejpočetnější odchov jsem měl 6 ks. Vše přirozeně pod rodiči. Většinou se ,ale podaří 4 ks. Krmení doplňuji i odpoledne. Ráno první dostávají v 6 hod,když odcházím do práce. Většina párů začíná snášet další vejce ještě když mají v budce nevyvedené mladé-většinou jedno poslední. Tak se hnízdění špatně přerušuje-nezbývá,než vejce obětovat,nebo podložit. Budky zavírám a pár tráví odpočinek na bidlech. Krmím jen suchým a ovocem. V.Dvořák
anonymní (neregistrovaný) 03.12.2009, 20:46:10 xxx.xxx.158.178
Děkuji všem za reakce, bohužel samice byl tak rychlá a než se osamostatnily mladí z druhého hnízda, tak zasedla na novou snůšku, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet, pokusím se je podložit druhému páru. Chtěl bych se vás ještě zeptat, zda-li vám aymary v době odchovu berou klasickou vaječnou míchanici, protože ti moji si ji téměř nevšímají a vyžerou akorát z nouze nastrouhanou mrkev, tak jim aspoň vždycky posypu klíčené zrní průmyslově vyráběnou míchanicí. A poslední moje otázka zní co všechno za ovoce a zeleninu vám aymary berou?
Předem děkuji za odpovědi. Luděk Č.
anonymní (neregistrovaný) 04.12.2009, 11:31:36 xxx.xxx.26.224
Luďku pěkná miminka :-))
Mě aymary míchanici nepřijímají, dokonce i když do ní dám jejich oblíbenou mrkev na kostky /nad nastrouhanou ohrnují taky nos/ tak jí obchází obloukem. Jinak nejraději mají klasiku jabka a mrkev, pak okurky. Ostatní jako papriky, rajčaty, jahody, hrozno jim dávám zřídka a do toho spíš jen zobnou a ochutnají.

Krmíte v době odchovů výhradně jen máčeným? Nebo až od určitého počtu mladých? Já krmým suchým pokud mají třeba jen tři mladé kde není věkový rozdíl tak velký aby se nejmladší udusil.

Ještě než vyletí mladé tak už mají většinou snesenou další snůšku, ale nechávám je hnízdit dvakrát, třetí snůšku odstraňuji. A taky mám problémy s tím jak mladé ještě nejsou samostatné a pořád se vrací do hnízda tak ničí nové vajíčka.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 04.12.2009, 16:59:10 xxx.xxx.5.16
Dobrý den, připojuji se k obdivování mláďátek - to je krásná skupinka!
Jinak moje aymary berou míchanici domácí i kupovanou, v době hnízdění ji sotva stačím doplňovat. Dávám ji občas jen tak na chuť i nehnízdícím ptákům a vždycky ji dostávají ti, kteří přepeřují.
Od chvíle, kdy se vylíhne první mimi, dávám zrní jen máčené a klíčené, od věku 4-5 týdnů mláďat přidávám i misku se suchým.
Z ovoce a zeleniny mi berou jablka, okurku, hroznové víno a někdy mrkev a hrušku. Nad kiwi, banánem a pomerančem ohrnují zobáky, větvičky ovocných stromů co jim nosím na okus neokusují, zelí a salát ignorují. Sezónně jim zkouším přilepšit lesními plody, ale kromě jednoho páru se na to tváří dost podezřívavě. Hezký den, Lucie D.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 05.12.2009, 01:05:51 xxx.xxx.158.178
Zdravím a děkuju za pochvalu, je to radost se na ně dívat jak rostou. Já krmím pouze máčeným a klíčeným po celou dobu odchovu a ke konci přidávám akorát senegalské klasy, jinak ovoce po celou dobu. Co se týče ovoce, tak jediné co neberou je banán a kiwi a cistrusové plody, jinak zbožňují hroznové víno, červenou řepu, fíky (nejlépe čestvé, sušené už tak moc ne) potom granátové jablko, papayu a klasické ovoce, se zeleniny mi berou akorát mraženou směs do polívky a nejvíc mléčnou kukučici, jinak okurky, papriky a rajčata je nechávají zcela chladnýma. Ze zeleného mi berou všechny saláty i čekankové puky a nejvíc zbožnují ptačinec a co se týče větviček k okusu, tak ty ojedou úplně do hola i jehličnaté, takže chce to asi vydržet a zkoušet. Jinak je zajímavé co díky štepitelnosti rodičů (kterou bohužel nevím) vyleze ze spojení kobaltová samice a tmavě zelený samec, krom dvou cremin jsou každý jiné barvy. Je to vždycky jako čekání na loterii, jaké barvy budou mláďata :) Ať se daří, s pozdravem Luděk Č.
Rymi
Rymi (70 příspěvků) 05.12.2009, 14:34:28 xxx.xxx.24.11
Zdravím Luďku.Krásná mláďata.Mladé krmím klíčeným.Z ovoce a zeleniny mi berou nejvíc jablka, hroznové víno a mrkev,některé páry ještě hrušky, jahody ,okurku. Sušené fíky namáčím do druhého dne ve vodě.Jinak jsou dost konzervativní a co neznají toho si nevšimnou.Nejvíc si na novou potravu navyknou zvědavá mláďata.Jeden starší pár bere jen jablka a o nic jiného nemá zájem.
Podle toho co píšete bych řekl ,že tmavě zelený samec je štěpitelný na tyrkys ino ,to znamená ,že můžete mít všechny varianty v zelené a modré řadě a lutino a creme ino budou vždy samice.
Milan R.
anonymní (neregistrovaný) 05.12.2009, 23:29:42 xxx.xxx.120.114
Dobrý den,
mám doma aymaru a nemůžu si poradit s jeho peřím.. Na hlavě má i holé místo a celkově je dost vypelichaný. Nemůže mi někdo poradit, co s ním mám dělat, jestli nějaké vitaminy apod.
Děkuju moc
anonymní (neregistrovaný) 06.12.2009, 08:31:37 xxx.xxx.16.33
jestli ma holou hlavu, tak to skubanim asi nebude, spis ma zdravotnim problem. muzete zkusit mutavit.
anonymní (neregistrovaný) 07.12.2009, 22:34:43 xxx.xxx.158.178
Zdravím Milane, máte pravdu sice mi ještě zatím lutino nevyšlo jestli by nemusela být zelená samice, ale creme ina co mi vyšly byly opravdu samice, takže děkuju za radu. V genetice opravdu zatím plavu a jsem na začátku. Zkoušel jsem to v genetické kalkulačce pana Raška, ale je to na mě moc chytrý :)
V sobotu jsem zakoupil nějaké nové kusy, tak až se trochu uklidní, tak je nafotím a hodím sem fotky. Chovu zdar Luděk Č.
Jana Říhová (neregistrovaný) 15.10.2010, 11:10:58 xxx.xxx.249.149
Dobrý den, všechny Vás moc zdravím, už jednou jste mi tu dobře poradili a já jsem si před necelým rokem pořídila pár aymar. Jsou to opravdu nádherní ptáci a neuvěřitelně tišší, oproti všem ostatním ptáčkům, které jsem kdy měla. Chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně chovu aymar, případně o nějaký odkaz na stránky nebo článek, kde bych se dozvěděla víc. Jsem úplný začátečník, tak by mně zajímalo naprosto vše, tedy např. v jakém věku by měli mít aymarky poprvé mladé, co pro to musím udělat, jak by měla vypadat ideální hnízdící budka, atd. Předem všem děkuji za rady a doporučení a přeji jen samé radosti s Vašimi zlatíčky :-). Jana
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 15.10.2010, 17:30:15 xxx.xxx.5.16
Jsem z Ústí nad Labem, jestli to nemáte úplně z ruky, zvu Vás na exkurzi a na pokec. Nebo mi brnkněte kdykoli mimo času 18-20h, ráda Vám řeknu, co se osvědčilo mně. Hezký den, Lucie D.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2010, 18:53:51 xxx.xxx.139.188
Taky jsem letos začala s chovem aymar a i když už jsem o nich něco četla,tak si zde ráda přečtu zajímavosti o nich,zde jsou moje armarky
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.