Aktuálně: 4 575 inzerátů178 218 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Střecha na voliru...

Hanka Aug. (neregistrovaný) 21.08.2010, 08:54:27 xxx.xxx.104.232
pro sunflowersman: děkuji za rady.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2010, 08:58:49 xxx.xxx.193.236
ale paní Hanko, nevím, nač ta skepse - stejně tak i pan Mikeš - pokud přece chcete radu, musíte počítat i s kritikou, vždyť tak se člověk učí, víc hlav víc ví, více chovatelů = více zkučeností. To, co vás zaujme si vemte, to, co je podle vás špatné, nebo zbytečné, nad tím mávněte rukou. Vždyť jinak by tahle diskuze byla opravdu bezpředmětná. Mě se ta vaše voliéra líbí, taky jsme začínali s venkovním prostorem k hnízdění a vnitřními přezimovacími voliérkami. Ať se vám daří.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 21.08.2010, 10:24:10 xxx.xxx.226.3
Kritika, pochvaly..vždycky si z toho člověk něco vezme:-)), je pravdou, že bych tam i já udělala "pidi zálet", kdyby začlo pršet a k tomu foukat, ale to je jen můj názor, já jsem moc pinktlich:-)).Fotky dávejte dál, čerpáme z toho inspiraci a i potěšíme oko. Já také zastávám názor, že se to pod tou ipou+ palubky neohřeje natolik, aby jste musela připravovat pekáč:-), jak jsem psala ..na seníku to máme také , uskladněné seno tam bylo i v těch nejvyšších vedrech a bylo tam příjemně.Stejně tam jednou budou také plánované zálety:-)), držím palce a pak hoďte fotky svěřenců...
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 21.08.2010, 11:26:22 xxx.xxx.175.196
Toho rybníku jsem si také všiml. To musí být mazec mít pozemek přímo u vody(tedy pokud nehrozí záplavy), obzvláště pokud je někdo vášnivý rybář a mohl by provozovat svůj koníček přímo na zahradě :) to byl vždy můj sen.
Hanka Aug. (neregistrovaný) 21.08.2010, 11:27:49 xxx.xxx.104.232
pro Růžena Sekretová - Ruza5 Ano je tam rybník. Proto jsem taky dala na zadní stranu ten bambus:-) Ano, příští rok jsou v planu zálety. Za volierema jsme nechali 1,5m ( plus 0,5m aby zálet nebyl až na plotu ) to snad jim pak bude stačit. Bohužel letos už na to není čas. A proto budou zazimování v domě.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2010, 11:32:03 xxx.xxx.104.232
Miroslav Štěpán - sunflowersman tady opravdu žadný záplavy nehrozí :-)) tady by jste si moc nezachytal... rybník má nastarost můj švagr a jsou tam sami mrzaci. Nic velkýho. Ale můj děda je vašnivý rybář a když přijede tak nahodí, ale pak to pouští zpět. Protože jsou to opravdu prckové.
JIRI (neregistrovaný) 21.08.2010, 20:30:36 xxx.xxx.195.101
jen k tem stromum,staci do vyhledavace,, Google,,zadat ,,nejvyssi stromy ,,a uz si muzete udelat obrazek co je mozny,ale takhle velka briza tam neni
Marty (neregistrovaný) 22.08.2010, 14:09:59 xxx.xxx.249.60
Nebojte se, ta asfaltová folie by téct neměla. Mnohé starší roubenky mají tuto střešní krytinu a vše je v pohodě. Riziko by mohlo nastat až tehdy, pokud budete rozpálené pásy nějak namáhat, ale předpokládám, že po střeše chodit nebudete. Spíše bych se obával zimního období. Stříška se mi nezdá jako dostatečně nosná. V případě mokrého sněhu by to nemusela její únosnost vydržet a zbortit se jako domeček z karet. Z fotky to samozřejmě nejde posoudit, ale myslím, že by to stálo za pozornost.
Hanka Aug. (neregistrovaný) 22.08.2010, 17:06:02 xxx.xxx.99.145
Marty já myslím, že to zimu vydrží. A nejsem sama, tak uvydíme. Konstrukce je cela železna a do toho je vložená dřevěná konstrukce.
anonymní (neregistrovaný) 22.08.2010, 18:10:28 xxx.xxx.193.236
ta střecha má dost velký sklon, myslím, že sníh bude klouzat dolů - při větší vrstvě.
anonymní (neregistrovaný) 22.08.2010, 23:48:49 xxx.xxx.204.249
Sněhu bych se taky nebála, ten sklouzne, že střecha začne téct, také ne ... Ale mě osobně se zdá voliéra dost nešikovně řešená, nevím jestli se dobře dívám (kdyžtak se omlouvám), ale ptáci nemají udělané závětrné strany? ikdyby tam nějaká ta pevná průsvitná stěna byla (plexy?) tak je to takové "neosobní", ptáci nemají vytvořené nějaké to zákoutí které potřebují, takovou tu "samotu" aby nebyli stále na očích, snad mě chápete. Prosím berte to jen jako můj názor, jestli je voliéra třeba nějaká nedodělaná nebo sem v textech něco o popisu přehlédla tak se omlouvám.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.