Aktuálně: 4 852 inzerátů175 003 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Hlídač Voliéry

Orina (neregistrovaný) 08.12.2010, 18:57:50 xxx.xxx.87.71
Ještě k bodu 4. pochopitelně aby měl pes koho hlídat, tak ho napřed musí zadržet Ne?? jinak by ho asi hlídat nemohl. Bohužel k technice nácviku zadržení pachatele bych musela poslat video a tím se tady zabývat nechceme, že.
Orina (neregistrovaný) 08.12.2010, 19:47:42 xxx.xxx.115.42
leef, vypadá to že bude chodit :-)) a hlavně se zubit. tak jestli to nebude zubák
anonymní (neregistrovaný) 08.12.2010, 23:34:22 xxx.xxx.244.86
Neni pravda co všichni říkaji, když máte na brance napis: "Pozor pes" a pes pokouše/zabije nějakeho zloděje, je to jeho vina a né vaše!
anonymní (neregistrovaný) 08.12.2010, 23:59:23 xxx.xxx.204.249
Je to bohužel tak jak píše Orina, pokud zloděje napadne váš pes, byť na vašem pozemku, paradoxně zloděj vás může zažalovat a vysoudit peníze třeba za zničené oblečení.. mám dojem že pokud máte psa na vašem pozemku na řetěze a na obrance nápis "objekt střežen psem" pak už nevadí že pes zloděje pokouše .. U nás v ČR se nejdřív musíte nechat zabít, pak až se bránit, to je hnus..
Orina (neregistrovaný) 09.12.2010, 00:14:50 xxx.xxx.115.42
Fakt je, že pokud nebydlíte v křišťálovém zámku a nesdíte na zlaté cihle, tak většinou těm lapkům stačí pohled na tabulku a pohled do zahrady cože tam běhá za jezevčíka. Tak se mi teď stalo, že vykradli okolní chaty a mě počmárali fixou tabulku pozor pes a do zahrady nelezli.Přeci jenom i u lapků vítězí rozum nad chtíčem něco pobrat a jdou tam, kde je klid a můžou krást v klidu.
Lenka (neregistrovaný) 09.12.2010, 09:11:33 xxx.xxx.174.89
Orina: čumáček bez zubů by byl na hlídání asi k ničemu :-( Ale zase by ubylo problémů s paragrafy :-) Jinak na fotce 76.133 je to určitě Chodský pes.
cone (neregistrovaný) 09.12.2010, 10:12:18 xxx.xxx.67.3
Celou vámi probíranou problematiku jsem si pro sebe shrnul do do pouhých dvou vět - tady toto je moje a ne tvoje - toto území navštívívíš bez souhlasu a máš dosti vážný problém. Až pak bych případně uvažoval o tom, jak se budu hájit. Z mého pohledu je nejmíň nebezpečný opravdu velký pes s kovovým košem - tyto kriteria pro mě splňuje hlavně kavkaz, středoasiat, šarplaninec a podobní pastevci. Možná také španělský nebo pyrenejský mastin a pyrenej. horský pes, ale většina má pro mě nevhodně nastaven práh dráždivosti. Pravdou zůstává, že hlídač by měl v první řadě odrazovat od vstupu na pozemek svým vzhledem a chováním, zase ale uřvanec při projití kohokoliv kolem by pro mě nebyl terno také. V řadě plemen nesmyslně označovaných jako " bojová" se najde nydí dost poseroutků, kteří koušou díky strachu a nevyrovnané povaze.
Orina (neregistrovaný) 09.12.2010, 12:02:27 xxx.xxx.65.213
Mně se zatím nestalo, že by můj pes někoho sežral na zahradě. Většina konfliktů se odehrála mimo zahradu a proto se docela bojím držet psa typu kavkaz, i když se mně moc líbí. Povětšině dělají koflikty malí psi, kteří přiběhnou ze zadu a začnou na toho velkého štěkat. Pokud má velký pes vyrovnanou povahu tak to snese, dráždivější pes se otočí a právě když má ten košík , tak s ním majzne tak, že ten mrňous nemusí vůbec vstát z chodníku. Pochopitelně kdo to odnese. Majitel velkého psa. A i když to neodnese nějakou pokutou někde na OÚ, tak má alespoň znepříjemněný den, blbejma nadávkama od majitele pinčlíka. Tragédie ovšem je, když se majitel pinčlíka pustí do majitele rafana nebo dokonce do psa. Pak to většinou skončí vítězstvím toho kavkazana a co pak. Proto já stále zvažuji až jednou nebudu mít doma tyhle psiska co mám, jaké plemeno si mám pořídit. Vzhledem k tomu, že bydlím na samotě, tak je otázka jaké plemeno by bylo nejvhodnější, aby pes taky mohl občas mezi lidi.
nomis
nomis (245 příspěvků) 10.12.2010, 07:06:38 xxx.xxx.9.70
Zdravím paní Orinu. No s těma pejskama je to dosti složité,vlastním 2 německé ovčáky a nedám na ně dopustit. 10 let jsem s nimi cvičil sportovní kynologii a ze zkušenosti vím,že takové velké plemeno by mělo mít za sebou řádný výcvik. V okolí máme plno těch ratlíků a né jednou s něma naši psi zametli,ale jen když dostali povel,dopálilo to totiž mě,když Vás napadne několikrát nějaký ratlík,přece nenechám sebe nebo psy pokousat.Nikdy jsem neměl problém s majitely těch psů! Ale jak říkáte,u lesa nemůže člověk být bez psa. Taky bydlíme pod lesem a jsem moc rád za naše pejsky . ..
Orina (neregistrovaný) 10.12.2010, 11:25:20 xxx.xxx.106.58
Právě, že se s velkým plemenem musí bezpodmínečně cvičit. Spousta příznivců velkých psů typu kavkazana, říká, že obranu a hlídání mají tihle psi v sobě a že se cvičit nemusí. Proto vybírám z těchto plemen, abych nemusela běhat pravidelně na cvičák a hlavně potřebovat figuranta. U nás na cvičáku se věčně stojí na obranu fronta a člověk tam stráví půl života než si může pes kousnout a pocvičit obranu. To ostaní zvládnu se psem sama. A zase dril jako u německých ovčáků tihle psi nepotřebují, tak si myslím, že by pes splňoval moje požadavky. Jen ale aby to bylo opravdu tak a já se dodatečně ,až budu mít pejska doma, nedivila co všechno k výcviku potřebuje. Proto vybírám docela brzo, když je ještě *brod* daleko.
anonymní (neregistrovaný) 10.12.2010, 11:34:19 xxx.xxx.175.250
a bulík to ještě jistí
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 10.12.2010, 15:38:54 xxx.xxx.109.90
Nádherný SAO,zrejme Alabaj.
nomis
nomis (245 příspěvků) 10.12.2010, 19:30:21 xxx.xxx.9.70
Pro Orinu: S tím cvičákem máte pravdu,sám jsem figurant a vím co to obnáší. K těm kavkazákům, mají hlídání v krvi, ale s tou poslušností je to dosti ošemetné a složité. Po pravdě řečeno , máme tady v okolí dva Kavkazáky, fenu i psa a s poslušností si tihle pejsci moc netykají. Vím jen z povídání a školení, že je velký problém tyto psy dostatečně zvládnout, psovod,nebo majitel musí být důsledný a tvrdý! Pak to odnesou jenom pejsci, ale tím Vás neodrazuju,jen že máte odvahu. Tak držím palečky . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 10.12.2010, 19:32:45 xxx.xxx.9.70
Toto jsou naší hlídači . . a věřte nedají ani jednoho člena rodiny! Pejsci jsou opravdu odaní společníci. Nadarmo se neříká-Pes přítel člověka!
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.