Aktuálně: 4 943 inzerátů174 397 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Kmenové budky

sunflowersman (neregistrovaný) 06.03.2008, 13:20:35 xxx.xxx.175.196
Martine, jde vidět, že máš šikovné ručičky.....jen tak dál
Zdenek (neregistrovaný) 06.03.2008, 19:57:54 xxx.xxx.12.2
Připojuji se k pochvale za pěknou práci, ale co ta kotoučová pila na tý flexe!?! Kde je nějaká bezpečnost práce?!?
Moje hodnocení je: Práce............1
Bezpečnost.....5
Hann
Hann (250 příspěvků) 06.03.2008, 20:50:03 xxx.xxx.129.11
ano taky bych řekl že je to bezpečné, sem tam se mi stane že se flaxa trošku zlobi a ujede někam kam nema ale odnese to nanejvýš budka a k prstum se kotouč nedostane a flexa nejede naplno jako ze neni zapla na stalo ale drzím to na spinaci a kdyz ho jen lehce pustim flexa okamzite zastavi. Ale pro manualne nezručné nebo začátečníky nedoporučuji !!!! žádná knenová budka za nařízlé prsty nestojí, to bych si ji raději koupil nebo bych si nechal pomoci od někeho slolaře apod. hann
anonymní (neregistrovaný) 06.03.2008, 20:53:39 xxx.xxx.55.33
na prsty nehledte máte jich 10:-D
anonymní (neregistrovaný) 06.03.2008, 21:22:32 xxx.xxx.243.210
Chovám Papoušky zpěvavé a dneska jsem se rozhodl udělat kmenovou budku po tí vychřici jsem zašel z pilou do lesa vybral ten nejlepšíspadlý strom uřízl kus vydlabal a mám vnitřek 25x25
V 38 Jak velkej mám udělat vletovej otvor a jak vysoko od vrcu.A co kontrolní dvířka jak velká a jak vysoko od spodu.chovu zdar a děkuji za vaše rady.
Hann
Hann (250 příspěvků) 07.03.2008, 08:21:15 xxx.xxx.129.11
Zdravim vletvy otvor delam střed 15cm od vrchu a kontrolni dvirka , jejich spodni okraj 15cm od spodu a maji velikost 10na 10cm ale trocku vetsi by taky neby spatne =) ruka tam projde ale natesno i mlade prez ne jde v poho vytahnout ....... vlozte pls fotky . . Hann
Hann
Hann (250 příspěvků) 07.03.2008, 12:45:42 xxx.xxx.129.11
Nejlepsí je motorova pila, to jde potom udělat i ze zcela zdraveho kmene . a kdyz uz ste skrt, tak se vezme dlato a uz se jede mno a vydlabaný kmen je na světě. Ale s motorovou pilou opravdu opatrne, uz me to parkret pěkně nakoplo a kdybych to nečekal tak mam pořezany obličej !!!!!!!!!!
anonymní (neregistrovaný) 07.03.2008, 14:14:27 xxx.xxx.55.33
pro zpěváky má být vletový otvor 7cm
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 08.03.2008, 20:29:25 xxx.xxx.48.29
Dobrý den, já dělam kontrolní otvor raději přímočarou pilou. Ta flexa není opravdu moc bezpečná. Pokud si věříte tak je to vaše volba ale přijít o prsty kvůli budce není moc příjemná věc. Jinak bych se vás chtěl zeptat jestli děláte na dně budek důlky. Na fotkách to vidět není. Důlky mám u všech budek a jsem stím spokojený. Vajíčka se neválí po celé budce ale hezky v důlku, který vytvoří hobliny.
cone
cone (1412 příspěvků) 08.03.2008, 20:45:05 xxx.xxx.176.221
Kamarád flexou s pilovým kotoučem bez krytu / jak jinak / šel prořezávat stromy. Skončilo to nějakou desítkou stehů v dlani a na prstech levé ruky.Opatrnosti není nikdy na zbyt, s tím mohu jen souhlasit.Pokud tam důlek máte, jakým způsobem / bezpečným / ho vytváříte? Je to lepší řešení než rovné dno.
Cone
Hann
Hann (250 příspěvků) 08.03.2008, 21:35:23 xxx.xxx.129.11
Zdravím, co se týče důlku na přání ho samozdřejmě shotovit mohu, to je bez problému ale u těchto obědnávek takový požadavek nebyl.
Ale dle mého je to docela jedno, pac ptaci maji v budce stejně stavební material a z něho si důlek udělají nebo se jim lehce polůže. Snad Vaši papošci nenesnašejí vejce na hlou desku s dulkem ???
Ohledne opatrnosti už sem to zde jenou vysvetloval a take nevidim duvod prc bych si mel kvuli kmenove budce nechat urezat prsty ale lidi nejsem prece zadne nemehlo a prsty mam daleko a pevne umisteny u flexy tak nevidim duvod proc se obavat i dkyby mi ujela tak se bud hned vypne a k prstum se stejne nedostane. tou primocarkou mno nevim : to sem zkousel a nedopadlo tomoc dobre . rez byl nerovnomerny a dvirka mi nechtely dobresedet a nejvetsi problem byl se dostat skrz aby primocarka mohla pracovat, to sem vyresil vrtakem ale to je zbytecny otvor ktery tam zustane a prusvita to prez nej. jak ste si mohli vsimnout delam to pod uhlem , jak kvuli svetlu tak kvuli tomu aby dvirka nezapadaval dovnitr . . . timto zadnym zpusobem nechci zpochbnovat vase metody jen rikam svuj nazor =)
radek (neregistrovaný) 09.03.2008, 06:45:51 xxx.xxx.55.33
vletový otvor dělám vykružuváky je to takový zubatý kolečko asi budete vědět jak to bypaadá a tím to docela de ale ty když se to dřevo čerstvé tak se ty zuby zalepí smůlou tak tomusíte vytáhnou t a sundat to ale dáseto a je to pěkný musíte na to mít nějaké kvalití a ne nějaký šity s kauflandu za 20kč
Hann
Hann (250 příspěvků) 09.03.2008, 08:11:49 xxx.xxx.129.11
Panové pochlubte se nám Vašimi výtvory . jinak pro Radka : ano znam to , je to velice prakticke apod. ale bohuzel nemam vetsi prumer jak 6cm , musim dokoupit =)
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 09.03.2008, 08:20:07 xxx.xxx.88.30
Zajímalo by mě jak vypadaj kmenový budky pro andulky, ty musej bejt hodně malinkatý, když vidim jen ty pro velký papoušky, tak by mě zajímali ty malinkatý pro andulky jakej je rozdíl.. Musí to vypadat moc dobře takový pidi... =)
Až postavim klec budu si muset taky testnout výrobu kmenový budky ale jen pro kakariki.. ;)
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 09.03.2008, 11:29:11 xxx.xxx.48.29
Důlky na dně budky provádím také pomocí flexy ale ta má na sobě kryt. Mírně si nařežu na malé čtverečky a poté dlátem odstraním a dočistím. Jinak papoušci mi nesnášejí na holé dno ale mají v budce hobliny. Mám takovou zkušenost, že když v budce bylo rovné dno, tak samice vajíčka měla rozházená všude po budce. Vylíhlo se jen jedno mládě z pěti vajíček. Po dohnízdění jsem rovné dno vyměnil za dno s důlkem a bylo po problému. Každému ale vyhovuje něco jiného. Jednalo se o andulky. Jinak pro andulky používám budky ze sololitu a jsem snimi spokojen. Chovu zdar.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.