Aktuálně: 4 668 inzerátů177 703 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

EXOTA Olomouc - 2011

Tomáš (neregistrovaný) 14.10.2011, 21:26:28 xxx.xxx.90.180
Dobrý večer, jsem první reagující (samozřejmě hned po Martym). Téma se trochu rozrostlo a tak bych si dovolil některé příspěvky trošku okomentovat. Tohle byla moje pátá Exota takže menší přehled o vystavovaných ptácích mám (nebýt katalogů tak jsem to už dávno zapoměl). Marty ano, klece bývali po celém obvodu,i v druhém patře, ale nebyly otevřeny další pavilony. V klecích byly zastoupené hlavně australské druhy - velkých papoušků tam zas tolik nebylo. Moc nechápu příspěvek Fylipa kteří píše že čekal více alexandrů. Jestli pro Vás byly alexandři šedí, smaragdoví, černohlavý nebo duhoví málo, pak nevím co jste čekal. Alexandrů čínských,velkých,rudohlavých nebo malých uvidíte na každé burze či menší výstavě. Dlouhoocasé byly na jedné z Exot vystaveni asi 8-10let zpátky. Na závěr: jen to JEN a JEN na chovatelích co kdo vystaví, tu možnost má každý. Marty, Fylipe - určitě znáte ve svém okolí chovatele kteří chovají ary,kakady,amazoňany. Proč i oni ptáky nevystavily? Ochota chovatelů vystavovat je čím dál menší. Na letošní Exotě vystavovali takové české kapacity jako Nedělník, Nečas,Šimerda, Blažek, Vandělík, Már nebo Sojka. Vystavovali ptáky za statisíce, určitě tam byla nějaká nejistota ale přeci ptáky vystavili.
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.10.2011, 22:31:36 xxx.xxx.69.25
Já si myslím, že výstavu dělají především chovatelé. Jestliže je málo těch co chtějí papoušky na výstavu půjčit bude výstava o něco ochuzena.Fakt je,že některým ptákům změna a ruch jiného prostředí nesedne a chovatel který to ví nechá své svěřence raději doma.Už také kvůli strachu z přenosných nemocí o kterých se tolik mluví. A když má někdo opravdu ojedinělé a vzácné kusy tak se ani nedivím, že má o ně starch. Spousta chovatelů raději vystaví to, co může po výstavě prodat a staré chovné kusy nechá doma v klidu. Je tedy pravda, že po bitvě je klaždý generál a všichni by měli poděkovat nejen pořadatelům, ale hlavně těm chovatelům co na výstavu papoušky půjčili.
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2011, 12:19:00 xxx.xxx.143.54
Měl jsem možnost jet ale dal jsem přednost páci a teď toho lituju ta nemá nohy a neuteče :-/ No nic tak třeba zas za dva roky . Mimochodem nenafotil tam někdo alexandry ? Mohli by jste dát fotky ? Děkuji .
jakub.ara (neregistrovaný) 15.10.2011, 12:56:14 xxx.xxx.205.201
tady jsou ty alexandři černohlavý
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2011, 13:11:33 xxx.xxx.143.54
Díky moc ti vousatí jsou tak oškubaní ? Teda jen ten jeden . Víc jich tam nebylo ? Co číňani a malí ? Každopádně děkuju za foto ti holubí jsou nádherní dost o nich přemýšlím .
jakub.ara (neregistrovaný) 15.10.2011, 13:16:04 xxx.xxx.205.201
nene není oškubaný, jen se zrovna drbal ..
Marty (neregistrovaný) 15.10.2011, 14:18:07 xxx.xxx.150.38
O dalších pavilonech jsem s pánem nemluvil, tak mě to ani nenapadalo, že nebyly. To tedy mění situaci.... Letos mi tam asi scházela ta centrální voliéra, na kterou jsem se těšil. Jsem obdivovatel přírodní scenérie a to mi kolekce pana Blažka, která stála na týmž místě, nenabídla. Ale to jsou jen mé pocity. Ti alexandři černohlaví byli docela pěkní, samice měla až neskutečně dlouhý bič. Ani samec tak dlouhá ocasní pera neměl.
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 15.10.2011, 18:08:46 xxx.xxx.103.48
Na exotě jsem byla v neděli a mám z ní docela smíšený pocit. Vím, že uspořádat takovou výstavu není snadné, ale byla jsem docela zklamaná. Někteří papoušci docela padali vyčerpáním, p. královským chybělo zadní bidlo, takže šplhali jen po pletivu nebo seděli na předním. Chování některých lidí bylo fakt na facku všude nápis nefoťte bleskem, během pěti minut jsem napočítala 15 lidí co s ním fotilo. Čekala jsem aspoň odezvu pořadatelu na jejich jednání, ale nic. Takže za mně vystavení ptáci super a díky všem kdo vystavili, ale pořadatelé mají u mě velké mínus.
Obrázek
Tomáš (neregistrovaný) 15.10.2011, 19:42:40 xxx.xxx.90.180
Abych zas nevypadal nějak jednostranně. Na některých klecích mě celkem vadilo, že misky s vodou a s krmením byly v přední části. Pořadatelé by příště mohli klece otočit tak že by dvířka byly vzadní části, za klecemi menší chodbička , nepřístupná pro návštěvníky,odkud by mohli krmit a dávat čistou vodu. Ptáci by tak měli klid u misek. S tím bleskem máte pravdu,jako pořadatelé-hlídači tam byly studenti olomoucké zemědělky, kteří to měli na starosti. Viděl jsem jak některé lidi napomínali ale ti z nich měli očividně srandu... Co mě ale namíchlo nejvíce bylo jedno malé děcko,ještě mimino, mělu dudlík v puse, slezlo z kočárku a prolízalo úzkými mezerami mezi jednotlivými voliérami, rukama mlátilo do pletivam a zkoušelo otevírat dvířka. Ptáci samozřejmě z toho úplně v šoku, lítali jak pomatení. A rodiče se tomu jen smáli a mimino si u toho fotily. Když jsem jeho matce řekl že tam chodit nemělo a že tím plaší ptáky tak div že po mě nevyjel ten její manžel. Někteří lidi jsou hold hovada... Jinak Marty, ta velká voliéra byla tentokrát v jinám pavilonu - ale toho si jistě všiml, byly v ní zoborožci (teď nevím přesně druh) a ti její velikost využili maximálně :)
Tomáš (neregistrovaný) 15.10.2011, 19:45:16 xxx.xxx.90.180
Teď mě ještě napadlo, do příští Exoty by nebylo špatné v té velké voliéře udělat kolekci všech u nás chovaných druhů alexandrů-od malých až po dlouhoocasé :) Minule to byla kolekce austrálie, a dva roky předtím tuším že kolekce arů+arating+pyrur.
Marty (neregistrovaný) 15.10.2011, 19:52:54 xxx.xxx.150.38
Ano, ti zoborožci byli úchvatní. Jak si dali kolečko, tak to stálo za to. A abych se přiznal, tak mě ani nenapadlo, že se jedná o tuto voliéru a že když byla postavena v pavilonu měkožravých, tak bude chybět v hlavním pavilonu. Dík za upozornění.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.