Španělský vodní pes

Španělský vodní pes

Perro de Aqua

Oficiální zkratka v ČR: SVP
Výška v kohoutku: 50 cm
Hmotnost: 20 kg
Délka života: 11-13 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 336
Využití: společník, služební
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7768 zobrazení     1 komentář

Původem je Španělský vodní pes prastarý a na všech pobřežích Evropy známý zástupce vodních psů, který je nejlépe přizpůsobený k životu v bažinatém terénu Andalusie.

Španělský vodní pes je to všestranně využitelný, středné velký vodní pes, který hlídá dobytek, ale také slídí za kořistí, kterou potom i aportuje. Je to mimořádně zdatný pomocník myslivců, který velice miluje vodu, a je prvotřídní plavec. Často vypomáhal rybářům při stahování sítí. Dnes je chován většinou jen jako doprovodný pes.

Španělský vodní pes je poslušný, pracovitý, submisivní a mimořádně talentovaný pes, velice živý, pozorný a ostražitý, ale nikdy agresivní. Poněvadž se vyznačuje velkou hravostí, je oblíbeným psem dětí.

Tento všeuměl dělá svou touhou po aktivitě, stejně jako učenlivostí a ochotou podřizovat se radost i začátečníkům. Španělský vodní pes vyžaduje ovšem laskavou, ale důslednou výchovu a především zaměstnání a pohyb. Je to nenáročný a nekomplikovaný průvodce pro lidi milující zábavu i pro lidi, kteří mají smysl pro kynologické sportovní aktivity. Jeho kadeřavá, ve vodě dobře izolující srst se zkracuje na délku, která vyžaduje po chovateli pouze minimální péči. Srst tohoto plemene nelíná.

Španělský vodní pesNázvy ve světě

Anglicky: Perro de Aqua

Foto: http://www.petclic.es

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

13.03.2023, 19:01
pejšíšek