Kančík červenohrdlý

Thorichthys meeki

Výskyt: Střední Amerika
Délka těla: 17 cm
Vhodná teplota: 23-28 °C
Délka života: Až 15 let
Krmivo: Všežravec
velikost písma:  A A A
16.03.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     24395 zobrazení     1 komentář

Kančík červenohrdlý dorůstá v dospělosti kolem 17 centimetrů. Je to krásně zbarvená ryby, kdy samec je vždy větší a lépe vybarvený. V optimálních podmínkách se může tento druh dožít 15 let i více. V akváriích obývají nejčastěji dno a střed nádrží. Je to klidná cichlida s teritoriálním chováním. Nádrž by měla být dobře osázená kameny a kořeny. Proudění vody vyžaduje mírné a osázení rostlinami není vyloženě nutné. Důležitá je pro tento druh dobrá filtrace. Ve volné přírodě obývají tito kančíci vody střední Ameriky.

Chovná nádrž musí mít objem aspoň 400 litrů, teplotu vody od 23 do 28 °C, pH 6,5-7,5. Kančík červenohrdlý je agresivní a nesnášenlivá ryba, společnost podobně založených ryb je možná.

O potomstvo se starají oba rodiče. Jikry kladou na ploché a očištěné kameny a bývá jich až 2000 kusů. Mladé ryby se dají hned od rozplavání krmit čerstvou artémií, potom přecházíme na běžná živá krmiva jako dafnie, perloočky apod. Rostou velice rychle a cca po čtyřech měsících dorůstají obchodní velikosti, která je 4-6 centimetrů.

Kančík červenohrdlý je všežravec, nabídnout mu tedy můžete granule, kousky rybího filé, rybky, hrášek, salát, červy, žížaly, sezonní hmyz, hovězí srdce, plže.

Foto: www.dcg-niederbayern.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

04.06.2016, 16:18
Nema nekdo na prodej? Napiste mi na facebook na jmeno Jilji Skohoutil dekuji.