Německý špic střední a malý

Německý špic střední a malý

Deutscher Spitz - Mittelspitz a Kleinspitz

Oficiální zkratka v ČR: NS
Výška v kohoutku: 23-38 cm
Hmotnost: 8-15 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 97
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4328 zobrazení     0 komentářů

Původem byl Německý špic strážný pes, ale i hubitel hlodavců, rozšířený byl po celém Německu již několik století. Později se stal lidovým doprovodným psem. Původně šlo o jedinou rasu, která se později šlechtěním rozštěpila na dvé samostatná velikostní plemena. V dnešním využití je Německý špic strážný a doprovodný pes.

Co se týče charakteru, je tento pes vždy pozorný, živý, bystrý a učenlivý a sebevědomý, oblíbený zejména dámami pro svůj ušlechtilý a elegantní vzhled. Je silně teritoriální, k cizím lidem nedůvěřivý a k cizím psům ve svém revíru nesnášenlivý. Nicméně se dá v jedné domácnosti dobře chovat i několik jedinců. Netoulá se, je ostražitý a na vše upozorňuje hlasitým štěkáním.

Je to nekomplikovaný rodinný pes, kterého lze vychovat s určitou dávkou důslednosti. Rád následuje svého chovatele, k němuž si vytvoří silný citový vztah. Německý špic miluje procházky, a je-li vhodně motivován, s oblibou běhá a dovádí. Jiné aktivity nevyžaduje. Je příjemným průvodcem pro každého, kdo rád vychází do přírody. Lze jej chovat také v bytě v městském prostředí, když bude mít odpovídající výběh. Pokud je dobře vycvičen, je vhodný i pro starší lidi. Jeho srst vyžaduje minimální péči.

Německý špic střední a malýNázvy ve světě

Anglicky: German Spitz

Foto: http://www.tiptopglobe.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.