Vestfálský teriér

Vestfálský teriér

Westfälische Terrier

Výška v kohoutku: 39 cm
Hmotnost: 10 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: neuznané plemeno
Využití: lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6307 zobrazení     0 komentářů

Tento teriér byl šlechtěný v 60. letech 20. století z německých loveckých teriérů, foxteriérů a lakeland teriérů s cílem získat náruživého, všestranného, pro lov využitelného malého loveckého psa, klidného a dobře ovladatelného. Plemeno Vestfálský teriér není dosud uznané FCI.

Dnes je Vestfálský teriér využíván jako vhodný pracovní pes pro hon na lišku, jezevce a černou zvěř. Tento pes je využíván především při nátlakových lečích na černou zvěř, kdy pracuje s až neuvěřitelnou ostrostí.

Vestfálský teriér je velmi hbitý, po stopě jdoucí stopařský pes. Je spolehlivý při dohledávání zvěře, dobře aportuje i ve vodě. Při práci je klidný a spolehlivý a poslušný. Je to smělý a neohrožený bojovník, jak při norování, tak na zemi. Má dobře vyvinutý sebezáchranný pud a dobře se snáší i s jinými psy.

Typický lovecký pes, který se dobře sžívá s rodinou chovatele. I když je velmi náruživým lovcem, chová se příchylně a je oddán svému pánovi. Statný, nekomplikovaný a přizpůsobivý průvodce svého chovatele. Zejména Vestfálský teriér ocení příležitost, při níž může uplatnit svou loveckou vášeň. Jeho hrubá nebo hladká srst vyžaduje pouze minimální péči. Pro potřeby lovu se pro jistotu mu kupíruje ocas.

Vestfálský teriérNázvy ve světě

Německy: Westfälische Terrier

Foto: http://www.terrier.co.at

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.