Leguánek druhu Petrosaurus thalassinus

Leguánek druhu Petrosaurus thalassinus

Petrosaurus thalassinus

Výskyt: Mexiko, Kalifornie
Velikost: 35-40 cm
Počet vajec: 20-30 ks
Inkubace: 85-88 dnů
Krmivo: Hmyz, savci, rostliny
velikost písma:  A A A
02.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7104 zobrazení     0 komentářů

Leguánek druhu Petrosaurus thalassinus obývá Mexiko a Kalifornii. Vyskytuje se v těchto zemích na skálách v suchých oblastech.

Tento druh dorůstá v dospělosti délky těla od 35 do 40 centimetrů. Pro tento druh je typické modré až šedé základní zbarvení mírné oploštělého těla, jakož i 3-4 šedé až černé, příčně orientované pruhy na hřbetě. U oplozených samiček jsou tyto pruhy orámované intenzivně žlutooranžovou až červenou linkou. Hrdelní vak a oblast kolem očí jsou u obou pohlaví žluté až oranžové. Tito ještěři jsou velmi obratní a jsou schopni běhat i po téměř svislých skalních stěnách.

Pro jeden pár tohoto leguánka musíme založit terárium o minimální velikosti alespoň 150 x 60 x 150 centimetrů (čím větší, tím lepší). Zadní stěnu akvária přeměníme na skalní stěnu s různými úkrytovými škvírami pro pocit bezpečí a chybět nesmí ani dostatek míst ke slunění těchto ještěrů. Do terária vložíme i větve a kořeny. Všechny stavby musí být velmi stabilní a zajištěné proti zhroucení! K udržení potřebné vlhkosti vzduchu rozprašujeme vodu každý den v ranních hodinách. V teráriu by neměla scházet ani napájecí miska.

Leguánek druhu Petrosaurus thalassinus požírá všechen běžný hmyz, ale i drobné savce a rostliny.

Leguánek druhu Petrosaurus thalassinusNázvy ve světě

Anglicky: Baja blue rock lizard

Foto: http://www.faunaportraits.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.