Aktuálně: 5 014 inzerátů173 856 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 12.11.2009, 19:21:20 xxx.xxx.121.120
Zdravím všechny příznivce papoušků.Chtěl bych taky přispět svojí zkušeností s Alexy.Mě jsem Alexe velkého,ale ten mi uletěl a řval hrozně.Při jeho hledání jsem odchytil Alexe malého.Je to samec tak že je starší a ochočit se nenechal.Řve neskutečně.Bláhově jsem si myslel když mu pořídím samičku tak se uklidní.Nejen,že se neuklidnil navíc řve i samice.Já bych si to rozmyslel.Jsou i klidnější.Bohužel jsou,ale o dost dražší.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 13.05.2009, 21:19:39 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Pro ivetku7:Určitě všude jinde z tebe budou mít velkou radost.Za takový příspěvek napsaný caps lock je na jednom slovenským foru letenka nejméně na jeden rok.Něco podobného by se mohlo zavést i tady.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 08.05.2009, 11:30:13 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Měl jsem Alexandra velkého a krásně se vybarvil,nádherný samec.Jednoho dne využil mé nepozornosti a vyrazil síť z okna a už jsem ho neviděl.Ovšem stalo se,že při hledání našeho Alexe se mi podařilo chytit také Alexe malého.Je to samec a tak jsem mu pořídil samičku.Snesla čtyři vajíčka,ale byli čisté.Tak doufám,že se jim povede vychovat nějaké mladé.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 01.04.2009, 12:03:41 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Rád bych přispěl do diskuse.I já jsem proti zastříhávání křídel a souhlasím s názorem,že papoušek je nádherný se vším.Měl jsem Alexandra velkého a ten si křídla uštípal sám a jen proto,že byl asi týden v malé kleci.Let pro něj byl velice nebezpečný neboť nemůže manévrovat a je v neustálém stresu.Dokonce nám jednou spadl do pánve s olejem,ještě nebyl úplně rozpálený a dobře to dopadlo.Když mu křídla dorostla okamžitě pochopil na co je má a využil mé nepozornosti,vyrazil síť z okna a uletěl.Bohužel mu jeho svaly neochably a už jsme ho nikdy neviděli.Na závěr nestříhat!
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 20.03.2009, 11:02:55 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Nevím jestli poradím,ale nějaký poznatek mám.Ten zobák je myslím normální jev neboť nějak zobák odrůstat musí.Jestli krmíte kupovanou směs,minerály jsou už obsaženy.Ještě jsem mu přidával vitamím od veterináře SanGrim Briliant AV a papouch měl peří jak namalované.Dával jsem mu to přímo na nějakém pamlsku nebo do pití.S tím přepeřováním si nejsem jistý.Myslím,že se oškubal.Buď se nudí a škube se nebo mohl prodělat nějaký stres.Náš se oškubal jen kvůli přestěhování z voliéry do domácí klece.Dáváte mu větve na štípání?Alexandři rádi štípou větve.Náš měl neradši černý bez.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 17.03.2009, 16:53:29 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Myslím,že zakrývat papouška není nutné neboť jsem měl takového a křičel tak i tak.Za druhé si myslím když dostane ochutnat u oběda,tak se nic nestane,ale papouškům lidská strava určitě neprospívá.Snad i škodí.Jediná rada je při obědě papoucha zavřít.Pak uslyšíte jak umí řvát.Jelikož nám náš Alex ulétl ještě jedna rada.Pozor na otevřená okna i když je tam síť.Tomu našemu nedělala žádný problém.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 05.01.2009, 18:38:21 xxx.xxx.219.223
Zdravim.Ta modrá byla dělána na Alexandra velkého,ale myslím ,že je vhodná pro všechny větší papoušky neboť síla pletiva je 2mm.Ta šedá byla vyrobená pro Alexandry malé.Dělící podlaha je snadno oddělitelná a může zde vegetovat i větší druh papoušeka.Rozměry jsou š150,v180,h70 míry jsou v centimetrech.Všechny míry jsou přizpůsobitelné při výrobě.Případné další dotazy rád zodpovím.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 22.11.2008, 21:07:06 xxx.xxx.219.223
Zdravím.Měl jsem alexe velkého byl to krásný samec,ale vybarvil se až když mu bylo 2,5 roku.Je divné,že 2 měsíční mládě má znak samce.Tito papoušci dospívají třetím rokem.Do té doby je určení pohlaví jen odhad.Zkušený chovatel to může poznat,ale i to je jen odhad.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 09.08.2008, 20:34:55 xxx.xxx.219.223
Rád bych přispěl svou zkušeností.Je to týden co mi uletěl Alexandr velký bohužel už jsem ho nenašel.Je to krásný papoušek,ale do bytu moc vhodný není.Když dospěje je velice hlučný a velký ničitel.Z nudy zničí vše co svým mohutným zobákem zmůže.Dá se ochočit.Náš chodil na ruku a už uměl i několik slov.Jeho křik je velice pronikavý.Alexendr malý je velice podobný velkému.Je hlučný a ničitel také.Jestli se pro něj rozhodnete,doporučuji ručně dokrmeného.Takový papoušek už je kamarád s lidskou rukou avše bude snazší.Jestli toto budou číst příznivci z Ústí nad Labem - Střekov na Kamenném vrchu a uvidí našeho Alexe prosím dejte zprávu na tel.725682653.Přeji mnoho chvatelských úspěchů.
Obrázek
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 10.06.2008, 23:17:50 xxx.xxx.219.223
Vážení.Rád bych rozšířil své obzory a požádal vás o nějaké informace o chovu tohoto papouška a hlavně o foto jak vypadá a jaký je rozdíl mezi ním a Žako kongo.Bohužel se mi nedaří nikde tyto informace zjistit.Díky.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 10.06.2008, 22:33:57 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Rád bych přispěl do dikuse.Též máme Alexandra velkého a přepeřuje už 2 měsíce a stále ještě není konec.Jestli se škube se může poznat podle nalezeného péra.Já si myslím když je nalezené péro na konci bílé a zaschlé je to přepeřování,ale když bude mít na konci krvavé lůžko může to být škubání.Jestli z vašeho Alexe padají světlá peříčka,myslím,že stále přepeřuje.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 14.05.2008, 20:48:31 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Na toto téma se napsalo dost článků a rad.Tazatel vždy udělal to co chtěl bez ohledu na rady a doporučení.Můj papoušek se oškubal sám tak vím jak vypadá a jak létá.Já doporučuji nestříhat.I zastřižený papoušek když má možnost stejně uletí.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 22.02.2008, 20:05:15 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Tuto fotografii jsem uveřejnil já 8.10.07 v oddělení O čemkoliv a vyfotil jsem ji na výstavě exotů.Uveřejnil jsem ji jen pro zajímavost.Bližší informace neznám a kontakt na chovatele už jsem předal.Proč nekomunikuje nevím.Takže pánové diskutujte možná na to přijdete.Ještě zadavatele prvního příspěvku chci upozornit,že mě nekontaktoval a nechápu proč tuto moji fotku uveřejnil v tomto tématu.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 13.11.2007, 20:54:39 xxx.xxx.219.223
Cone má určitě pravdu.Jen doplním,že alexandr velký má na zádech dost znatelné skvrny tmavě vínové barvy.Alexandr velký má o dost mohutnější zobák.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 04.11.2007, 11:29:43 xxx.xxx.219.223
Ahoj Martine.To co ti napíšu je rada,kterou jsem slyšel od docela zkušeného chovatele,ale neví jestli se bude hodit pro kakariki.Já mám alexandra a říkal,abych mu dával k okusu větve i plody bezu černého,že se s tím zabaví a zároveň to slouží k odčervení.
Jestli to tvoji papoušci přijmou,za zkoušku to stojí.