Aktuálně: 4 831 inzerátů175 653 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 10.09.2007, 13:04:10 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Alexendr velký má na zádech na každém křídle vínovou skvrnu,má mohutnější zobák a nejsou u nich moc obvyklé různé mutace jako u Alexandrů malých.Na první pohled se rozeznají podle zobáku.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 05.09.2007, 01:21:05 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Netroufám si radit,ale rád bych napsal několik řádků.Myslí,že 8 měsíců je dost dlouhá doba na ochočení.Já bych se nebál ho vypustit na prolet.Dejte pozor na otevřená okna,též by mohl narazit do zrcadla,ale to se dá zakrýt.Pustil bych ho někdy k večeru,aby neviděl světlo venku.Možná bude trochu problém ho dostat zpět.Určitě jste vypozorovali co má rád a na to ho nalákáte do klece.A když ne,tak až bude úplná tma opatrně ho chytíte do utěrky.K tomu zobáku.Myslím,že to není nic vážného neboť každému papouškovi zobák odrůstá a stará vrstva se olupuje.Jestli je to od špičky zobáku.Jestli je to u kořene asi bych navštívil veterinu.Mám sice Alexe velkého a zobák se mu též loupe.S ochočováním jsem neměl velký problém.Možná to trvá déle než u jiných,ale ochočit se dá.Náš už začíná mluvit.Přeju hodně úspěchů s ochočováním a neotálejte s proletem on bude mít radost.A hodně trpělivosti.Spozdravem P.D.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 30.08.2007, 13:54:31 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Právě jsem dodělal novou klec pro našeho Alexe.Ještě chybí šuple jako dno a spodní odkládací police,ale pro inpiraci to není tak zlé.Rozměry jsou šířka 90cm,hloubka 60cm a celková výška180.Výška prostoru pro papouška je 130cm.
Obrázek
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 27.08.2007, 00:01:48 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Rád bych přispěl do fora.V každém případě bych souhlasil s Hicksem.Měl jsem podobný problém,ale s Alexem velkým.Přendali jsme ho z voliery do klece a do týdne zřejmě s pocitu stísněnosti si uštípnul ocasní pera a letky na levém křídle.Když bude mít dostatek prostoru, klidu a vlídného zacházení peří mu doroste a bude opět pěkný papoušek,jako náš Alex.I když dnes jsem se vrátil z dovolené a je trochu uražený a nechce s námi komunikovat,ale myslím,že zítra bude vše vpořádku.Mnoho chvatelských úspěchů.P.D.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 14.08.2007, 13:03:56 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Podle všeho bude váš Alex opravdu ručně dokrmený a určitě vám bude dělat radost.Alexandři jsou dřevorubci,dopřejte mu dostatek větví a on bude spokojený a nebude štípat jiné věci.Já mu dávám větve všech ovocných stromů,černý bez se kterým si dá opravdu práci a rozštípne ho na čtyři kousky.Bez obav zvládne větev silnou jako palec.S velkou radostí likviduje všechny hračky,ale od toho je tam má.
Pojmenovali jste ho jako holku,ale u Alexandrů se dá pohlaví poznat až ve dvou letech.Našemu Alexovi je 1,5 roku.Teprve teď se začíná vybarvovat a asi to bude kluk.Z krmení mu dávám směs pro velké papoušky a veškeré ovoce a zeleninu,která se pěstuje v Čechách.Pozor na avokádo je pro papoušky zakázané.Náš Alex miluje hroznové víno.Za kuličku vína vymění všechno.Samozřejmě všeho s mírou.Jestli vás bude ještě něco zajímat a budu to vědět určitě se podělím.S pozdravem P.D.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 27.04.2007, 23:27:15 xxx.xxx.219.223
Vážení.Právě si čtu reakci na můj příspěvek.Musím se přiznat toto jsem opravdu nečekal.Chovu zvířat se věnuji hodně let nejen papouškům.Vždy jsme si mezi sebou říkali příteli.Dnes už to asi neplatí.Od Luisy jsem čekal úplně jinou reakci.Věřím,že při osobním rozhovoru by mi do očí řekla něco slušnějšího.Lidem se má odpouštět i já jsem tak učinil.Luiso ty ostatní keci si strkat nikam nebudu,tam už mám spostu jiných věcí.Přeji vám mnoho chovatelských úspěchů a papouškovi hodně trpělivosti.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 26.04.2007, 22:53:04 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Na toto téma se už napsalo hodně článků,ale pořád se vyskytují dotazy na zastřižení křídel.Vážená přečtěte si celou stánku tohoto fóra.Nedavno se o tom psalo.Myslím,že vám neuškodí číst i jiné stránky o chovu papoušků.Jsem toho názoru kdo ustřihne papouškovi křídlo je barbar.Někteří chovatelé říkají,že to pomůže ke zmírnění agresivity při napadení druhých papoušků v chovu,ale to asi není váš případ a ani si nemyslím,že to pomůže.Asi se opakuji,ale rád bych věděl jeden rozumný důvod proč to chcete udělat.Čím si to papoušek zasloužil,že se mu chcete pomstít.Můsím souhlasit s Hicksem.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 19.04.2007, 23:44:14 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Nemám žádnou radu,ale rád bych se zeptal co vás k takovému činu vede.Prosím sdělte nám jediný rozumný důvod.Jestli je to z důvodu,aby jste mohla s ním jít na procházku mezi kamarádky tak to považuji za barbarství.Ara je letec a potřebuje hodně místa.Já osobně jsem proti.Sice nemám Aru,ale náš Alex si křídlo oštípal sám a trvá to velmi dlouho než doroste.Pro ptáka je to vejmi nebezpečné neboť při letu nemůže kormidlovat.Respektive je chromí a nemůže ani létat.O zastřižení křídel se toho napsalo moc a moc,ale lidi stále chtějí papoušky za něco trestat.Kupte si radši psa.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 25.03.2007, 19:13:21 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Vysadit na čas vitamíny by mohlo být řešení.S vitamíny nemám moc zkušeností neboť náš Alex má tak rozmanitou stravu,že mu dávám jen nějaký přípravek na peří.Ono mu chutná úplně všechno.Raději navštivte veterináře.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 25.03.2007, 01:07:52 xxx.xxx.219.223
Rád bych přidal svůj postřeh.Já mám sice Alexandra a myslím,že by to mohlo být po ovoci.Našemu Alexovi se to stává když se nacpe ovocem.Zkusil bych vypozorovat jestli je situace stejná po ovoci i po tuhém krmení.Jestli ano poradil bych se na veterině.