Aktuálně: 5 006 inzerátů173 803 diskuzních příspěvků17 748 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 26.03.2012, 22:13:20 xxx.xxx.85.66
souhlasím s conem naklíčené zrní je dost hazardní možnost jak riskovat, že se samec dostane do toku a zvětší se šance, že samici opravdu ublíží, zejména pokud se snažíte je co nejvíce dát dohromady a obíráte je o možné soukromí si vybrat kde kdo bude, nebo kde kdo bude sedět pokud si nepadnou do oka hned, přijde na řadu čas a trpělivost, ze začátku v oddělených klecích - voliérách tak, aby na sebe s přehledem viděli, vy MUSÍTE omezit styk s ní na nejmenší možné, tak aby se od vás odpoutala jak je stará? on? i takhle již může být samice za horizontem přijmutí přirozeného partnera a nedá se dohromady z žádným samcem. to je riziko ručně dokrmených a jinak socializovaných papoušků než z běžného chovu netvrdím, že to již není možné, ale pokud je na vás fixovaná, jen stěží bude hledat partnera jiného pohlavý a druhu každopádně bych jim dal dostatek času a zvážil zda je nechat spolu či odděleně
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.03.2012, 10:21:52 xxx.xxx.161.104
Nabízím nové, bodově svařované pletivo,pozink.Oka 6,5x6,5xmm,drát 0,5mm za 60Kč. Dále rozměr: 10x10/0,8=58Kč// 13x13/0,8=47Kč//16x16/1,2=66Kč//19x19/1,4=6 7Kč. Ceny vč. DPH . Prodám pouze celé role. Vše šíře 1m, v roli 25m. Změna chov. záměru. Pro možnost dopravy zdarma uveďte své tf. číslo a bydliště. Tel.:604/767690 10x10x0,8 - 13x13x0,8 by mohlo být dostačující popřípadě burza - třeba přerov, tam jsou takřka pokaždé s pletivem alespoň co jsem si všiml při 2neděli
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.03.2012, 10:10:35 xxx.xxx.161.104
pokud bude samice krmit a nechcete mladé dokrmit sám nacož dle příspěvku dřív nemáte dostatek času a prostoru, 4x denně nestačí (pro ruční dokrmení), a pokud budou mladé nakrmené tak bych to nechal na samici, může se klidně stát že samici budete vytahováním mladých natolik stresovat že je přestane krmit úplně a pak budete mít problém větší. dejte co neplnohodnotnější stravu a nechte to na ní (pokud budete pozorovat že mají malé plné volátka)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.03.2012, 16:22:50 xxx.xxx.85.66
na aukru si troufám říct, že to bude v poho co se týká prodejce,Aukro má celkem ošetřenu možnost znepříjemnit prodej někomu co má co zastřít na druhou stranu k pap., na bílého mi připadá trochu malý a schudlý, není tam ale žádné měřítko k čemu by se to dalo přirovnat, v dnešní době dig. fotoaparátů každý fotí jinak a jinak zkresluje a při stáří 5 let by to měl být slušný mohutný kus,těžko říct. dokrmoval jsem doma žlutočečelatého sice formu triton, ale ten byl již od pohledu jednou tak velký. každopádně cena na aukru půjde nahoru, hlavně v posledních 5 min. se budou všichni předhánět, ale troufám si říct že přes 15tis. nepůjde (ale i to se může stát,člověk nikdy neví kdo přihazuje), spíš mi to ale zavání taky jak Michalovi, snahou o zviditelnění inzerátu, jelikožto dražba na aukru je časově omezená a pak padla. jinak na fotce na první pohled se zdá být v pořádku,ale fotka je fotka a realita je realita
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 04.03.2012, 18:47:43 xxx.xxx.85.66
nejde o to, zda máte 1ks nebo 20ks papoušků, jde o to, dopřád vždy papouškovy to nejlepší možné zázemí, nevím jak jste na tom s časem,práce a věnování se mu. samozřejmě beru, že bude často venku atd. beru to spíš i z té finanční stránky. asi budu hovořit za sebe a své zkušenosti, ale mám některé své svěřence i v bytě a nikdy by mě nenapdlo investovat cca 6000kč do klece o velikosti 50x80x100 když za ty peníze pořídím AL voliéru snad odhadem 2x2x1m která se dá naaranžovat tak aby do obýváku zapadla také :-) nic prori, samozřejmě na pyrurku bude tato klec stačit, jen já osobně také nemusím dráty a preferuji pletivo, u něj je riziko úrazu menší než u drátů.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 04.03.2012, 15:24:58 xxx.xxx.85.66
ano jsou, dneska je normální, že výrobce "nařídí" aby se jeho zboží prodávalo za stejnou cenu všude kde se prodává, aby se zabránilo spekulantům s cenou jen bych doporučil, než vkládat nemalé fin.prostředky do těchto klecí které jsou někdy spíš na okrasu než pro vlastní účel papouška, a tyto prostředky bych vložil do klece dělané na míru papouškovy, nepsané pravidlo - čím větší, tím lepší, takže bych spíš doma zjištoval možnosti velikosti takovéto klece a pak bych si ji nechal takřka pouze s 50% náklady vyrobit na míru. nebude sice asi tak okrasně atraktivní jako ta malá drahá, ale bude účelnější,praktičtější,levnější pro papouška beze sporu lepší, ohyzdná taky nebude a můžete ji poupravit k obrazu svému :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.02.2012, 20:07:50 xxx.xxx.85.66
ano vápenka jak pra...,neznalost nebo spíš nezodpovědnost prodávající, spíš touha se jej zbavit. v tomhle stádiu už moc doma neexperimentujte a zajděte na vet. tohle by měl troufám si říct zvládnout i "pejskař", jde o to dostat na to látku která ji zastaví, vyléčí a takřka zajistí aby se nevrátila, na to olej nebude stačit....
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.02.2012, 19:30:52 xxx.xxx.85.66
asi začnu podnikat :-) již zmíněný inzerát trochu rozšířen :-)) Prodám: pro ptáky ručně sbírané a v ekologicky čistém, venkovském prostředí sušené: pampeliškové listy (50 gr./25 Kč) a sušenou kopřivu (50 gr./25 Kč). Pro hlodavce pak navíc i jemné zahradní seno (100 gr./15,-, při větším odběru je možná sleva) a větvičky na ohryz (1 kg/50). Jestliže potřebujete větší, různě silné větve z ovocných stromů do klecí a voliér, napište rozměry (osobní odběr). Mám tu i jiné inzeráty. Pište mailem.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.02.2012, 18:58:51 xxx.xxx.85.66
dobrý den jestly můžete, pošlete mi nové (současné) fota na mail, to zduření - otok a jiné zabarvení může nasvědčovat toy syndromu - zaškrcení článku, veterina a dostupné články (veskrz zahraniční) hovoří o odoperování, když jsem to chtěl řešit nenašel jsem vet.které by to provedlo, spíš doporučena amputace článku pro porovnání zda se jedná o to samé, když vemu v potaz rozdíl druhu, tedy zbarvení velikost atd. já to řešil u a.černotemenného s 95% úspěchem foto při vzniku probému :
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.02.2012, 10:48:24 xxx.xxx.161.104
ikdyž to bude znít blbě :-( , ale čemu se divíte, pro politiku a sním v ruku v ruce spojeným obchodem a daněmi je chovatel jen jako vřed který nic nedává státu a takovéhoto občana strana potažmo stát nepotřebuje, proto je lepší na zakázku prudit a stavět chovatele do té polohy toho kdo má zájem na zisku a né o papoušky samotné, nikoho nezajímá, že papoušek v obchodě byť za 100-200% přirážku strádá třeba několik měsíců či let,a je kolikrát v žalostném stavu, ale když se prodá tak p.Kalousek potažmo stát má z tohodle ubožáka daně tak proč proto prostřednictvím médií něco nepodniknout ...... jako ve všem v politice a obchodě, jen to pokřivené a zlé, je medializované jako to nejlepší a vše ostatní je špatně a můžete 100x dokazovat že to je právě opačně, ale pokud to někdo nezaplatí tak se nikde nedovoláte
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.02.2012, 20:50:04 xxx.xxx.85.66
bohužel ano :-( ,vetšinou je to jen o penězích,nejednou jsem se s takovýmito dokrmovači spojil (ikdyž nechtěně přes inzerát) a hned od prvního hovoru popřípadě mailu, šlo o peníze až na prvním místě "až jej dokrmím tak ty peníze za to dostanu" apod. pak se jen nový majitel může divit, že von ten "ručně dokrmený" papoušek není jako ten od známých...... samozřejmě, každý jedninec je u krmení jinačí a takový dokrmovač nemá čas se s tím "srá.." když nemá malé chuť, je pomalejší, další malé někde vřeští apod. potom přijde ke slovu nucené krmení a problémy s tím spojené. "vždyť on se někdo najde kdo ho koupí když dáme slevu"
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.02.2012, 11:58:34 xxx.xxx.161.104
ano také souhlasím s příspěvkem výše. poslední dobou je těchto inzerátů celkem dost, kdy se tito papoušci prodávají za zdánlivě nízkou cenu - slevu a kupující nadšen touto "nízkou cenou" ani takřka neví do čeho jde,ono se řekne, no co má trochu křivý zobák , to mi tak nevadí, hlavně že ho mám levněji než se běžně prodává a někteří jsou v dojmu, že růstem papouška a zobáku se mu zobák sám narovná a za několik let ho bude mít normálně nebo jen nepatrně křivý....... tady už nejde u nových majitelů (který chce do toho jít) jen o to si přečíst něco o papoušcích, ale zaprvé si o těchhle defektech něco zjistit a zjistit, zda mám někde v okolí vůbec nějakou dobrou vet. kde budou ochotní mi provádět péči kolem papouška s broušením atd. nepředpokládám, že nový majitel, kterého upoutá tato rádoby sleva bude experimentovat sám doma a provádět nutné výkony třeba na ararauně kterých jsem s těmito defekty zhlédl v inzerci poměrně dost. samozřejmě je jedinec od jedince a chovatel od chovatele, ale každopádně, pořízení takovéhoto papouška s defektem, je pro konečného chovatele daleko náročnější než pořízení papouška byť bez slevy, ale zato bez vad .......
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.02.2012, 20:22:03 xxx.xxx.85.66
není o čem jednat :-) krásný článek co obnáší ruční dokrmování je zde na těchle stránkách hned na hlavní ploše vlevo uprostřed "Aratinga jendaj ruční odchov" zde by si měl tazatel objasnit základ ručního dokrmování zda je toho schopen .....
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 11.02.2012, 19:18:46 xxx.xxx.85.66
osobně bych řekl, že problém bude u samice mám stejnou zkušenost také s pyrurama když podruhé ta samá samice pokousala mláďata zkoušel jsem prohodit jedince v páru, i s jiným samcem byl výsledek stejný byla strašně nevypočitatelná, nenapadla je najednou, ale v různém věku, jedno ve 4 dnech druhé takřka v 15 dnech jiné byly v pořádku oba jsem zachránil ruč,dokrmováním ale také jsem nepřišel na důvod jejího chování přičítám to pouze nějakému druhu stresu který samici mohl doprovázet během sezení (seděla vzorně od prvního ) nevím sice ve kterém článku kde jsem to kdy četl :-( , ale dočetl jsem se o možnosti, když samice zakusí krve, že ji to nepřejde a má sklony se k ní dostat i za cenu zabití mladých
Obrázek