Aktuálně: 5 718 inzerátů166 226 diskuzních příspěvků17 630 uživatelů

Nevyrovnaný/Nejistý pes

Anonymní (neregistrovaný) 07.11.2017, 18:08:41 xxx.xxx.228.208

Hezký den všem, již delší dobu přemýšlím nad problémem s naším pejskem. Nejdříve ho v pár bodech představím. Je to 8-mi letý Maďarský ohař s PP (bohužel geny nejsou uplně dobré) se kterým se od štěněte cvičilo. Mám různé lovecké zkoušky a dá se říct, že je to poslušný pes. Co se jeho povahy týče, tak už od štěněte se projevuje nevyrovnaně. Největším jeho problémem je majetnická agrese. Jde-li mu pes/fena nebo štěně po něčem co je jeho, tak startuje. Chňape i po lidech, kteří k nám přijdou a nezná je. Prostě vyjede, stáhne se a pak už je klid a dotyčného si nevšímá nebo naopak se mu vtírá. Uvedu příklad z poslední situace, kdy jsme jeli s pánem ve výtahu, který pak přišel k nám a stál jen se psem v předsíni, mezitím co já hledala nějaké věci. Pes po něm vyjel, ale pak se hned stáhl. Zajímavé je, že celou dobu ve výtahu na něj vrtěl ocáskem a mazlil se s ním. Přijde mi, že je dost nervózní, když je u nás někdo koho nezná. Přijde mi, že někdy chňape i ze strachu, přitom ale s lidmi žádnou špatnou zkušenost nemá. Naposledy, když jsem s ním jela v metru, tak si ho začal hladit nějaký pochybný a dost opilý pán. Nejdříve vrtěl ocasem, ale po chvíli přestal. Najednou vyjel, ale hned potom zalezl pod sedačku a sklopil hlavu. Pán řekl, že se lekl a hladil si ho dál... To už mu bylo jedno. To stejné je když ho uvážu u obchodu a půjde k němu někdo cizí, tak taky vyjede. Venku si lidí vůbec nevšímá, jen ve tmě je hodně ustrašený a uštěkaný. Obecně je dost lekavý a všeho neznámého se bojí a je k tomu nedůvěřivý. Se psy se nerve na potkání, ale sem tam po někom vystartuje a když už se to stane, tak je to vždy po slabším psovi. Psa nepokouše, spíš mi přijde, že si na něm honí triko. Větším a silnějším se klidí z cesty. Máte s tím někdo zkušenost? Co si o tomto chování myslíte? Děkuji za názory

J.M. (neregistrovaný) 07.11.2017, 21:07:03 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.11.2017, 18:08:41

Povaha je povaha, tu asi už u psa nezměníte. V ČR však existuje "psí psycholog", který prý "to se psy umí", a bere si prý i dočasně ty psy na převýchovu. Jaké výsledky má, to nevím. Ale kontakt na něho je zde:

http://www.psycholog-psu.com/kontakt.html

desensky@psycholog-psu.com

http://www.psycholog-psu.com/kdojsem.html

Přeji Vám úspěch a zklidnění ve Vašem vztahu s Vaším psem.

 

 

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 07.11.2017, 23:40:23 xxx.xxx.91.8
Anonymní:

Hezký den všem, již delší dobu přemýšlím nad problémem s naším pejskem. Nejdříve ho v pár bodech představím. Je to 8-mi letý Maďarský ohař s PP (bohužel geny nejsou uplně dobré) se kterým se od štěněte cvičilo. Mám různé lovecké zkoušky a dá se říct, že je to poslušný pes. Co se jeho povahy týče, tak už od štěněte se projevuje nevyrovnaně. Největším jeho problémem je majetnická agrese. Jde-li mu pes/fena nebo štěně po něčem co je jeho, tak startuje. Chňape i po lidech, kteří k nám přijdou a nezná je. Prostě vyjede, stáhne se a pak už je klid a dotyčného si nevšímá nebo naopak se mu vtírá. Uvedu příklad z poslední situace, kdy jsme jeli s pánem ve výtahu, který pak přišel k nám a stál jen se psem v předsíni, mezitím co já hledala nějaké věci. Pes po něm vyjel, ale pak se hned stáhl. Zajímavé je, že celou dobu ve výtahu na něj vrtěl ocáskem a mazlil se s ním. Přijde mi, že je dost nervózní, když je u nás někdo koho nezná. Přijde mi, že někdy chňape i ze strachu, přitom ale s lidmi žádnou špatnou zkušenost nemá. Naposledy, když jsem s ním jela v metru, tak si ho začal hladit nějaký pochybný a dost opilý pán. Nejdříve vrtěl ocasem, ale po chvíli přestal. Najednou vyjel, ale hned potom zalezl pod sedačku a sklopil hlavu. Pán řekl, že se lekl a hladil si ho dál... To už mu bylo jedno. To stejné je když ho uvážu u obchodu a půjde k němu někdo cizí, tak taky vyjede. Venku si lidí vůbec nevšímá, jen ve tmě je hodně ustrašený a uštěkaný. Obecně je dost lekavý a všeho neznámého se bojí a je k tomu nedůvěřivý. Se psy se nerve na potkání, ale sem tam po někom vystartuje a když už se to stane, tak je to vždy po slabším psovi. Psa nepokouše, spíš mi přijde, že si na něm honí triko. Větším a silnějším se klidí z cesty. Máte s tím někdo zkušenost? Co si o tomto chování myslíte? Děkuji za názory


majetnická agrese na psy- sežeňte si pár o trochu menších klidných vyrovnaných psů a nechejte je brát cokoli tomu vašemu, ale pozor, jakmile psu jiný pes něco vezme, vy si ho musíte okamžitě přivolat a dát mů něco mnohem lepšího čímž ho naučíte aby s problémem " on mi sebral hračku" šel k vám  píšete že pes začíná vyjíždět až v určité situaci- ve chvíli kdy je cizí člověk u vás doma- voďte si domů co nejvíce jakýchkoli lidí( ženy, muže, vysoké, nízké....) ze kterých se musí  "sypat" pamlsky aby si pes spojil cizí člověk u mě doma ve společnosti pána= dobře, také se můžete pokusit vypozorovat co předchází "útoku" a těsně před ním odlákat pozornost na hračku či pamlsek u obchodu mu dejte náhubek nebo lépe ho nejdříve vyvenčete a pak si běžte nakoupit, pes uvázaný u obchodu nemá co dělat. tma- zase socializujte- sežentě i pár lidí kteří budou chodit ve tmě za vámí, proti vám, vedle vás... a když po nich pes začne štěkat ukažte mu že se není čeho bát- odložte si ho a běžte prohodit s tou osobou pár slov, zívněte, jakkoli psu ukažte že je to v pořádku, neustále odměňujte za jakýkoli pokrok takže socializujte jak můžete, odměňujte za jakýkoli pokrok + ideální bude když psa zvyknete na kovový prostorný náhubek který bude v problémových situacích nosit aby neublížil okolí jinak ještě k výcvikářům- bez výčitek můžu doporučit asi jen tyhle:

- pokud jste z čech tak Evu Štemberovou

- pokud z moravy tak Koiru a na SK Kaču Hambalkovou Desenský má pro mě poněkud zvláštní přístup jak ke psům tak lidem, s lidmi to neumí a se psy má sice výsledky, ale způsob jak jim dosáhnul mě dosti odrazuje( jak kdy, jak co)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 07.11.2017, 23:44:30 xxx.xxx.91.8
Naty1:
Anonymní:

Hezký den všem, již delší dobu přemýšlím nad problémem s naším pejskem. Nejdříve ho v pár bodech představím. Je to 8-mi letý Maďarský ohař s PP (bohužel geny nejsou uplně dobré) se kterým se od štěněte cvičilo. Mám různé lovecké zkoušky a dá se říct, že je to poslušný pes. Co se jeho povahy týče, tak už od štěněte se projevuje nevyrovnaně. Největším jeho problémem je majetnická agrese. Jde-li mu pes/fena nebo štěně po něčem co je jeho, tak startuje. Chňape i po lidech, kteří k nám přijdou a nezná je. Prostě vyjede, stáhne se a pak už je klid a dotyčného si nevšímá nebo naopak se mu vtírá. Uvedu příklad z poslední situace, kdy jsme jeli s pánem ve výtahu, který pak přišel k nám a stál jen se psem v předsíni, mezitím co já hledala nějaké věci. Pes po něm vyjel, ale pak se hned stáhl. Zajímavé je, že celou dobu ve výtahu na něj vrtěl ocáskem a mazlil se s ním. Přijde mi, že je dost nervózní, když je u nás někdo koho nezná. Přijde mi, že někdy chňape i ze strachu, přitom ale s lidmi žádnou špatnou zkušenost nemá. Naposledy, když jsem s ním jela v metru, tak si ho začal hladit nějaký pochybný a dost opilý pán. Nejdříve vrtěl ocasem, ale po chvíli přestal. Najednou vyjel, ale hned potom zalezl pod sedačku a sklopil hlavu. Pán řekl, že se lekl a hladil si ho dál... To už mu bylo jedno. To stejné je když ho uvážu u obchodu a půjde k němu někdo cizí, tak taky vyjede. Venku si lidí vůbec nevšímá, jen ve tmě je hodně ustrašený a uštěkaný. Obecně je dost lekavý a všeho neznámého se bojí a je k tomu nedůvěřivý. Se psy se nerve na potkání, ale sem tam po někom vystartuje a když už se to stane, tak je to vždy po slabším psovi. Psa nepokouše, spíš mi přijde, že si na něm honí triko. Větším a silnějším se klidí z cesty. Máte s tím někdo zkušenost? Co si o tomto chování myslíte? Děkuji za názory

Anonymní (neregistrovaný) 08.11.2017, 12:24:33 xxx.xxx.228.208
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 07.11.2017, 23:44:30

Dobrý den,

moc děkuji za reakci. :) Já už zkusila všechny možné cvičitele, včetně Evy Štemberové. Jezdili jsme i na výcvikové víkendy k Ivu Eichlerovi. Myslím, že se psem umím pracovat celkem dobře. Spíše mě zajímají názory na jeho chování, co si o tom myslí nestranní lidé apod. Je to hodně zvláštní a bohužel mám pocit, že to má v genech a moc s tím nehnu. On je strašný mazel, vyhledává společnost lidí, které zná. Na druhou stranu je opravdu nejistý. No a pokud jednou ňafne (např. u vchodových dveří) tak pak se stáhne a už je s člověkem kamarád.

Kira (neregistrovaný) 08.12.2017, 08:12:37 xxx.xxx.49.146

 

Dobrý den, naše fenka z počátku byla pod mým velením, naučila jsem ji co šlo je opravdu chytrá a učenlivá, ale pak začala pritelovi curat do postele kdykoliv byla možnost, radila jsem se na cvicaku a tam mi řekli, ze uznává jako pana jeho, i když poslouchá vic mě, co řeknu tak je splněno. Stáhla jsem se a role si vyměnili už ho poslouchá, nepodkopavam jeho autoritu, ale pořad když je možnost tak to udělá, nechápu. Třeba tu s tím mate někdo nějaký zkušenosti, myslím ze nikde nepochybujem. Jen mi to nejde na rozum s tímhle jsem se ještě nesetkala. I po pokárání nesmis, ( už vi dobře co to znamena ) tak to udělá


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.