Granule pro kastrované psy

Dobrý den,  

za týden jde náš jezevčík (4 roky) na kastraci, myslíte že se musí měnit granule aby nedostal nadváhu nebo zdravotní problémy? Momentální granule obsahují hodně proteinů a to prý u kastrátů dělá močové kameny. (Krmíme Taste of the Wild příchuť Pine forest, kdysi jsme krmili značkou Brit Care)

neregistrovaný Arundhati neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Arundhati z 18.08.2018, 16:37:39

To asi zálěží na konkrétním psíkovi. Osobně se snažím vždycky volit takové granulky, které pejskovi sedí co nejvíce "na míru", takže ve chvíli, kdy bych měla pejska po kastraci, nasadila bych odpovídající stravu :) napadají mě granulky Brit Care Mini Light and Sterilised :)

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Arundhati z 18.08.2018, 16:37:39

Spíše, než o druhu krmiva, byste měla uvažovat o ukončení chovu psa. 

V ČR už je totiž příliš velký počet necvičených nebezpečných obtěžujících a zbytečných psů v majetku laických majitelů. Proto doporučuji pokud nejste člověk invalidní (např. slepec, vozíčkář apod.) nebo takový, který cvičeného psa potřebuje k výkonu svého povolání (např. myslivec, policista, záchranář) abyste psy vůbec nechoval/nechovala. Důvody:

  1. V bytovkách se stává, že pes pouštěný majiteli z bytu ven" se proběhnout", neudrží cestou dolů po schodech své svěrače, a ejhle, zůstanou za ním schody pokálené a počůrané. 
  2. Už se mnohokrát stalo a bude se opět stávat, že neukázněný pes pokousal i zakousl dítě, pokousal nebo jinak ohrozil život dospělého člověka. 
  3. Chov psa stojí jeho majitele cca=15000,-Kč ročně (krmivo, očkování, veterinární úkony, aj.)
  4. Množení psů v množírnách je aktivita chamtivých majitelů, kteří chtějí mít maximální peněžní zisk z prodeje štěňat a minimální náklady; proto drží své psy v minimálním prostoru a často o hladu. 
  5. Od psů pokálené chodníky ve městech a v obcích jsou příčinou uklouznutí lidí, kteří si mohou i zlomit nohu. Psí výkaly si přinést domů na botách je rovněž velmi nepříjemná a nehygienická záležitost.
  6. Zamoření dospělých lidí, a zejména dětí, infekcí parazitů od psů např. roupy, škrkavkami a tasemnicemi je vážný zdravotní problém a majitelé psů by proto měli platit vyšší odvody na zdravotní pojištění. 
  7. Z uvedených důvodů boj proti neodborným laickým chovatelům psů není přehnaný. 
  8. Pes je psovitá šelma, která pro člověka představuje nebezpečí nejen přímé (pokousáním, vběhnutím do cesty cyklistovi aj.) ale i nepřímé v podobě infekcí přenosných na člověka, a to bakteriálních, virových a parazitických !!!
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den, speciálně pro kastrované pejsky vyvinuté krmivo je https://www.aaagranule.cz/granule-pro-psy/essential-foods-contour-12-5-kg/

Lze použít i u pejsků menších velikostí, jako je váš jezevčík.

neregistrovaný Eliskajano neregistrovaný

já odjakživa kupuji granule od Britu a ty pes sežere celé

neregistrovaný Anča neregistrovaný
já se spíše přikláním k jejich konzervam, k těm Páté And Meat :)
neregistrovaný Jitka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »