Aktuálně: 5 016 inzerátů173 879 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

štenatko rotvailera

Martin (neregistrovaný) 18.01.2009, 09:57:09 xxx.xxx.161.56
dobry den.chtel bych se poradit a doozvedet se neco noveho.mam doma 5 dni stene rotvailera.ma 2 mesice.na to ze ho mam kratkou dobu tak v noci ani neknuci..ani jednou se mi nevykadil doma coz me tesi.obcas se pocura ale uz moc neel..zrejme rychle si zvyk mno.venku chodi bud zamnou nebo pekne u nohy je sikovnej..ale mam jeden malinkej problem.je normalni ze mi kouse porad ruce,nebo proste porad by chtel neco kousat..je to strasnej drak kdyz se rozdovadi.a mam ho poprve tohle plemeno a tak se ptam co nanho plati....nebo jak bych ho mel spravne vest k tomu,aby takove veci nedelal...nebo je to normalni a po pul roku uz toho necha???fakt vubec nevim..diky moc za odpovedi
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 18.01.2009, 18:48:32 xxx.xxx.156.235
U malejch psů je to podle mě normální. Ten náš to dělal taky. Pokud kouše jen jemně a ne tak aby ublížil, tak je to jen hra. Samozřejmě až bude starší, budete mu muset dát najevo že už je na to starej. Jinak taky těm štěňatům rostou zuby a tak jim to asi pomáhá něco kousat. Zkuste koupit nějakou kost z buvolí kůže
Martin (neregistrovaný) 18.01.2009, 19:53:18 xxx.xxx.161.56
Pavlino-doma uz je to strasnej nerad..kouse prave ze moc nevim co se to s nim deje.ja uz nevim co stim mam delat jde taky po nohach..kouse normalne mamciny nohy a boli to aji nekdy moje..ja nevim jak ho mam krata.psi se prej nebijou tak ho nebiju,ale ja nevim sakra co snim
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 18.01.2009, 20:10:02 xxx.xxx.114.9
Ahoj Martine, koukám, že ty o psech nic nevíš a koupíš si pracovní plemeno, se kterým se obyčejně dělá výcvik. Když už si nevíš rady s tak malým štěnětem, který si jenom hraje je to psí miminko. Má první zoubky tak to samozřejmně bolí jsou to takové jehličky. Každé štěně kouše. Můžeš mu už teď říkat fuj a trochu ho krotit, ale myslím si, že to moc nepomůže. V půl roce by jsi s ním měl začít chodit na cvičák. Tato rasa potřebuje disciplínu. Teď si s ním hodně hrajte a dávejte mu buvolí kostičky a hračky, které může trhat. Neber jeho kousání jako agresi, je to mimčo a chce si hrát děti mají ruce psy zuby. Vím, že to bolí a někdy teče krev, když cukneš rukou, ale nebuď na něj zlej jinak začne být agresivní je to trochu velké a dominantní plemeno.
Martin (neregistrovaný) 18.01.2009, 20:15:45 xxx.xxx.161.56
Irenko-diky moc ze me takhle povzbuzujes ...ja to tak beru ze je to miminko,ale mamina ne no..musi to pochopit.na cvicak snim urcite zacnu chodit je mi to jasny.hraju si snim co nejvic to jde.ale mama si myslela ze j eto agresivita to co dela,ale ja ji rikal ze neni.ja toho pejska chapu.a v pul roce snim uz urcite zacnu chodit na cvicak.muzes mi prosimte rici kolik stoji ten cvicak nebo tak....
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2009, 11:28:09 xxx.xxx.98.75
Ahoj Martine, kde bydlíš já jsem kousek od Neratovic a chodím na cvičák do Mlékojed. Tam to stojí na rok 1 500,-Kč . Potom jsou různé psí školy ty jsou dražší. Musíš si taky koupit nějakou knížku dobrá je "Výcvik všestraného psa"Tvoje maminka asi neměla nikdy pejska a nebo byla hodně malá. Když dovolila takové plemeno musí Ti buď věřit a nebo se o to musí taky zajímat. Hlavně základ všeho úspěchu je, aby psa cvičil jen jeden a druhý ho poslouchal, naučil se povely stejné jak dává psovod, aby pejsek nebyl zmatený. Když jsem přišla na cvičák s půl roční fenou velkého knírače cvičitelka mě řekla, že je to běh na dlouhé trati, měla pravdu. Každě období pejska (puberta,atd.) chce své. Hlavně musíš být důsledný a jeden povel opakovat třeba stokrát než to pes udělá na jedničku. Cvičák není k tomu, aby ti vycvičily psa, ale aby ty jsi se naučil psa cvičit a to si musíš uvědomit. Teď máš dost času najít si doopravdy dobrý cvičák začni tam chodit až od půl roku. Teď si ho můžeš pomalinku a jemně učit nosit obojek, chodit na vodítku, sedni, hlavně přivolání, nosit balonek a přetahovat se o hadr, sice Ti třeba někdo řeknou, že je brzy. ale není musíš to dělat jako hru za každý úspěch pejska odměňuj a na to nezapomeň budeš mít náskok, protože když se psem nic neděláš a pak v půl roce začneš cvičit tak to jde hůř už je velký a silný máš velké plemeno i když jsi chlap tak to chce hodně síly a čím začneš dřív je to lepší.Přeji Ti hodně úspěchů a radosti s pejskem.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 19.01.2009, 11:32:31 xxx.xxx.98.75
Zapomněla jsem napsat, že dřív tě na cvičák nevezmou až s půl ročním psem. Tak do toho a uč pejska základy, a když blbne tak hned začni sedni a házej balonek a hadr je taky dobrý.Omlouvám se zapoměla jsem se v předchozím příspěvku zaregistovat.
Martin (neregistrovaný) 19.01.2009, 11:58:19 xxx.xxx.161.56
irenko-vse delam proto,abych pejsana zabavil....no a muzu se te zeptat na jednu vec...ti co my ho prodavali,tak stenatum davali rozmocene granule normalne pro velke psy..a toz ja mu koupil taky a tedka sem mu koupil pro juniori a budu stale kupovat pro juniori ...zda se mi ze krmivo pro velke psy jeste nebudu davat(blbost)tak uz kupuju CHICOPEE LARGE BREED PUPPY.akorat sem kupil konzervu pro velky psy..jjsou to kousky masa v omacce..je tam dost zeleniny..a ryb.tak se chci zeptat jestli to taky muze davam mu to na obed
Martin (neregistrovaný) 19.01.2009, 12:02:57 xxx.xxx.161.56
neregistrovany-dekuji moc...hraji si snim porad...tahame se o hadr hrajem si s balonkem..ma vse co potrebuje..uz se naucil i sednout je to sikula..ja jsem z Hranic na Morave..a cvicak tady mame,tak se tam zajdu informovat a podivat se ..
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 19.01.2009, 19:19:14 xxx.xxx.118.76
Martine děláš dobře, že jsi mu koupil žrádlo pro štěňata. Konzervu mu můžeš trochu přidat do žrádla. Taky mu dávej tvaroch a sem tam žloutek, my jsme dávali taky někdy pribiňáky. Můžeš mu taky vařit trochu maso jenom tak jako přídavek. Dávej mu vitaminy na klouby, a to bych se radši poradila u veterináře. Velká plemena trpí na špatně vyvinuté klouby. Já jsem vařila vepřové nožičky se zeleninou a dělala jsem rosol taky kvůly kloubům, byli jsme na rengenu a má je v pořádku. Chce to dávat na to pozor. Nemůžu pochopit jak chovatel může krmit mimina žrádlem pro velké psy. Tvoje krmení neznám já jsem krmila Fitminem pro štěňata a teď krmím Fitminem pro velká plemena.Mám radost, že máš šikovného pejska a tak pokračuj, dojdi si na ten cvičák. Pozoruj lidi jak cvičí. Kolikrát stačí pozorovat a učit se taky jsem to dělala.
Martin (neregistrovaný) 19.01.2009, 20:03:39 xxx.xxx.161.56
Irenko-no ten pan od koho jsem to kupoval jich mel 10 stenat a dva velke rotvaileru matku a otce.tak asi to pro neho bylo levnejsi,ale taky nevyhodnejsi.davam treba granule a do toho zamicham nekdy varenou mrkev.nebo na obed davam par granuli jem malo a konzervu.a vecer zase granule.a kdyz je rozdovadeny,tak si snim hraju a pak ho ucim..davam mu za to pyskot..do jidla mu jednou za tyden zamichavam cele vajicko.a prosim te a ten tvaroh se dava samotny ?nebo ten pribynak???a tn rosol to se dela jak prosim te??ja nejsem u plotny moc expert mno..
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 19.01.2009, 22:53:43 xxx.xxx.107.53
Martine budeš tu chybu od chovatele muset dohnat, protože je moc důležité co do psa dáš, když je štěně, já jsem Rebece sehnala kozí mléko a je to vidět. Je zdravá a krásná, ale měla jsem možnost tak to šlo, kravské mléko se nedoporučuje psy přerůstají. Tvaroch se dává samotný a když to nechce tak jsem dávala syrové hovězí maso a nebo vařené to bylo jedno jaké jenom vepřové není vhodné, taky vejce jsem přidávala do tvarohu. Piškoty neber jako jídlo to je odměna a ty mu po malých kouskách můžeš( nebo spíš musíš když ho chceš učit ) dávat celý den. Pribiňáky ty vylíže s kelímku to jsme naučili naše psí holky a je to legrace a oni si pochutnají. Musíš kelímek držet v ruce a nebo dáš pribiňáka do misky a taky si pochutná. Rosol se dělá tak, že rozvaříš ve vodě vepřové nožičky, přidáš zeleninu a uvaříš zeleninu do měkka. Když to vystydne obereš maso od kostí. Kůži, maso a zeleninu pokrájíš na menší kousky dáš do misky a zaleješ vývarem z nožiček. Necháš ztuhnout a buď lžicí vykrajuješ a nebo vyndáš z mísy a krájíš na kousky. Psům to chutná a mají to na tvorbu kloubů.Můžeš mu to taky přidávat do granulí, ale trochu uber dávky granulí ať mu nezvedáš dávku, kterou má sníst.
anonymní (neregistrovaný) 20.01.2009, 09:25:48 xxx.xxx.161.56
Irenko-vse dostava..a dnes jdu k veterinari tak se zeptam co a jak...diky moc za rady.moc my to pomuze
Martin (neregistrovaný) 20.01.2009, 19:10:05 xxx.xxx.161.56
irenko-nevadi,ze nekdy jde s pejskem aji mamka??nevadi to nicemu??at neni zmateny trebaa.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 20.01.2009, 20:17:15 xxx.xxx.119.131
nevadí maminka ho určitě může venčit jenom ho nebude cvičit, až se naučíte stejné poveli a stejný způsob a ona bude chtít tak ho může i cvičit,ale vždycky musí jenom jeden. Já jsem měla s manželem problém když Rebečka byla štěně,on chtěl pokaždé ukázat, že ho Rebeka poslouchá líp než mě komolil povely a dával jí jiné poveli když jsem jí dala povel já,a tak jsem jí o víkendu před ním necvičila, protože ona nevěděla, kterého má poslouchat.Dneska jí jsou tři roky a poslouchá mě líp, protože já s ní cvičím každý den.Jeho taky poslouchá, protože se to naučil
Martin (neregistrovaný) 20.01.2009, 20:36:45 xxx.xxx.161.56
no mamina jak snim jde ven tak ji neposloucha mno ..posloucha jen me.a ja mu venku davam pamlsky za t ze treba vydrzel uz chodit na voditku..nebo uz sem ho naucil sedni taky dam hend pamlsek...nechtel chodit do vytahu to uz take umi..
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 20.01.2009, 21:44:13 xxx.xxx.119.131
To je jasný je to moc malé štěně a musí se nejdřív naučit poslouchat jednoho. Odměny mu mamka taky může dávat, když jí doma poslechne. Třeba sedni může trénovat jako ty. Hlavně na něj nepospíchej to chce všechno čas. Děláš to dobře, nos v kapse pořád piškoty a lámej je na malinké kousky. Každý psovod má kapsy plné odmněn.Já jsem to trochu podcenila a zkazila jsem přivolání. To už taky cvič, ale ne na ulici kde jezdí auta. Můžeš to cvičit i doma.Volej na pejska jménem a pak dej povel ke mně chvála veliká a pamlsek. To je nejdůležitější cvik, ten když není 100% není nic.
Martin (neregistrovaný) 20.01.2009, 21:52:05 xxx.xxx.161.56
no a nevadi kdyz trebas volam pocem..nebo musim ke mne...
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 21.01.2009, 13:25:52 xxx.xxx.100.119
To je taky dobře že se ptáš, protože teď na něj volej pojď sem a to stačí když k tobě přiběhne pak ho budeš učit ke mně a to musí pejsek přiběhnou před tebe a sednout si.Ke mě je cvik, který se musí umět na zkoušky, ale na to je čas.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.