Aktuálně: 4 979 inzerátů174 018 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 18.01.2009, 18:48:32 xxx.xxx.156.235
U malejch psů je to podle mě normální. Ten náš to dělal taky. Pokud kouše jen jemně a ne tak aby ublížil, tak je to jen hra. Samozřejmě až bude starší, budete mu muset dát najevo že už je na to starej. Jinak taky těm štěňatům rostou zuby a tak jim to asi pomáhá něco kousat. Zkuste koupit nějakou kost z buvolí kůže
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 20:06:56 xxx.xxx.156.235
Šla bych tvrdě za svým. Jestli tě ten chlap miluje, udělá pro tebe všechno. Pořídí ti i pejska. Jednou budete řešit děti a jejich nemoci a to bude horší než to jestli mít psa nebo ne. Prostě mu to řekni tak, že jednou ustoupí on a podruhé ty. Kompromis tady asi nehrozí ale je možné postavit vztah na tom, že jednou něco já pro tebe, podruhé ty pro mě
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 20:02:33 xxx.xxx.156.235
Tímhle vším jsme s ním prošli .Chodili jsme s ním všude od jeho dvou měsíců až do sedmi. A nic. Takže na co psa týrat. Nepotřebuju s ním chodit do takového prostředí. K veterináři s ním stejně MHD nemůžu, protože do autobusu už se nevleze a ve vlaku jsou blbí průvodčí. Jezdíme autem, které si půjčíme a to je bez problému, dokonce autem jezdí rád. A jinak není kam s ním mít potřebu chodit do rušného prostředí
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 13:11:07 xxx.xxx.156.235
Pro Pac. Americké krmivo. Mají směsy i pro feny březí různých velikostí psů. Mají takový obrovský výběr krmiva, že si opravdu vybere každý. A já měla se psem zažívací potíže. 5 měsíců průjmů, vyzkoušené snad všechny superprémiovky a až ta poslední ProPac pomohla a pes je bez problémů
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 13:08:22 xxx.xxx.156.235
Psovi zuby nečistíme. Veterinář říkal, že stačí např. kost z buvolí kůže a tím se ten plak očistí, když ji hryže
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 13:06:45 xxx.xxx.156.235
Mám obří plemeno v bytě 1+1, proto mě tady např. Verča bude označovat za člověka, který týrá psa???? Můj pes má
8-9 * denně venčení. Minimálně jednou denně vycházku či běhání na poli s jinými psy. Je s námi, mazlí se s námi, spí s námi vedle postele v ložnici. Nemyslím že mu něco chybí. A myslím si, že se má líp než NO o ulici víš, který je celý rok ať už je venku + 30 nebo -15 zavřený na dvoře. Nezná nic jiného než ten dvůr a plot. Kadí tam pod sebe a nezná žádného psího kamaráda, protože nikdy nebyl z toho dvoru venku. Promiň Verčo, ale tos mě opravdu urazila
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:59:50 xxx.xxx.156.235
Pes bez papírů je pes bez papírů. Je to jako bys chtěl udělat z mercedesa třeba porše
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:58:43 xxx.xxx.156.235
rozhodně ohař, sestřenka má ohaře a je to zlatej pes. Moc hodnej, super k děcká, poslušnej , jen na ty sporty moc není, to už radši běhat vedle kola, házet aport na poli. Jo a za zvěří neutíká, když ho to odnaučíš
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:56:40 xxx.xxx.156.235
Chlupy pouští každý pes, kromě naháče. S tím nic neuděláš. Jinak pes do bytu není problém. Já mám v 1+1 obří plemeno. No a? Pejsek je šťastný. Má vycházku kdykoliv si zamane. Doma to sám zvládá, chodíme s ním běhat na pole, kde se vždycky potká s nějakým tím psím kamarádem a hlavně, je rád že je s námi. Nevěřím, že jsou šťastnější psi, kteří jsou celý rok zavření sami na zahradě, kadí pod sebe na dvoře a neznají nic jiného než 30 m čtverečních a plot
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:51:17 xxx.xxx.156.235
Za prvé: psa jsme jako malého taky tahali za kůžy na krku a on byl pak jen o to agresivnější. Na cvičáku nám pak řekli, že je to strašná hloupost. Když jeden pes chytí druhého za kůži na krku a začne s ním házet, tak to je poslední výhružka typu...ještě jednou a zabiju tě. Proto se pes pak snaží bránit, když ho taháte za kůži a může i kosnout. Od tohoto jsme proto upustili.

Za druhé: Bígl je opravdu agresivní a hloupý pes. To se říká. Kamarádka má také bíglici a říká to a samé. Prý by si bígla už nikdy nevybrala. Ničí jim co mu příjde pod hubu a nelze ho to odnaučit.

Za třetí: V takovém případě jsem pro tvrdou výchovu. Potrestat! Hlavně pokud kouše vás, tak potrestat. Musí vědět, že to nesmí, nebo vás jednou pěkně potrhá. A když trest tak tak, aby bolel. Dokud pes nezakńučí bolestí, tak si to nezapamatuje. Můj pes byl jako štěně taky agresivní a kousal nás. První tři měsíce jsme to zkoušeli po dobrém a nepomohlo to, jen se mě pokusil pokousat. Pak jsem se naštvala, dostal kopanec až zakňučel a je po všem. Dneska už si to nedovolí
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:45:13 xxx.xxx.156.235
Když se můj pes snaží lézt mi do talíře tak mu řeknu sedni. On si sedne většinou půl metru ode mne a sleduje mě. To mě nevadí, jen když mi neleze do talíře. Věřím tomu, že pes je člen rodiny a má vše prožívat s páníčky. Snažím se dávat psovi třikrát denně žrát. Když snídám já, on taky, když obědvám, on taky a když večeřím, on taky. Pak si hledí svého a mě nechá také najíst
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:37:14 xxx.xxx.156.235
Já chtěla psa, přítel ne. No a mám psa. Za maturitu. A ne žádného drobečka. Má už v devíti měsících 55 kg a je to Americký buldok. Přítel byl taky rezolutně proti "psa do bytu. Máme novej byt, všechno zničí. Chci být svým pánem a ne se řídit podle toho že musím jít vyvenčit psa apod." Furt jsem o tom mluvila, pořád. Snad měsíc jsem celé dny jen seděla u internetu a projížděla inzeráty. To už byl přítel načatej a já to z něj cítila. Pak jsem si našla pejska, který by se mi líbil a dala jeho foto na plochu počítače. Pokaždé když přítel zapnul PC tak se díval na pozadí mého miláčka. Jendou to chtěl předělat a já udělala strašnou scénu až jsem skoro brečela. Druhý den mi přítel řekl, že mi ho dá tedy za maturitu ať si tam zavolám. A třetí den byl Betýsek náš... a to do toho dal přítel 7000 kč jenom za psa nemluvě o věcech pro něj...chce to nepolevovat
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:29:28 xxx.xxx.156.235
To je právě problém. Můj pes má stejné problémy. Je mu devět měsíců. Má to také už od malička + ve dvou měsících ho skopali děcka a ještě mu za zadkem práskali nafukovací balónky. Časem se to trošku lepší. Problém má na náměstí kde je hodně ruchu či u velké silnice. Chodím s pejskem raději na pole či do lesa kde se volně a vklidu proběhne a nemá stres a já také ne. Radili mi všemožně. Chodit do míst kde se bojí, že si zvykne. Nechodit, že ho psychicky zničím. Jít tam a hladit ho, mluvit na něj, dávat mu odměny. Jenže to je problém, protože jestli je na tom tvůj pejsek tak jako můj, tak tě vůbec nevnímá, když se bojí. Mluvíš na něj, hladíš ho, snažíš se ho uplácet pamlsky a on to stejně nevnímá, jediná jeho myšlenka je, jak odtud utéct. Já nakonec nedala na ničí rady a udělala jsem to tak, jak to vyhovuje konkrétně mě a mému psovi...chodím jen tam, kde se nebojí a nebo např. na náměstí na vycházky až večer, kdy je tam klid. Jedno snad budeme mít rodinný dům a zahradu a bude úplně po problému. PS: dobrou zkušenost mám také s tím, jít do toho ruchu a tam kde se bojí ještě s někým kdo s sebou může vzít druhého psa...my to zkoušeli s maminko Bena (mého psa) a perfektně Ben šel a vůbec se nebál. Bohužel jsme to zkusili jen jednou.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:19:54 xxx.xxx.156.235
Mám amerického buldoka, takže podobná váhová kategorie. Proto vím, že práce s obřími a velkými plemeny je těžká, navíc když jsou už takto dospělí. Problém bych viděla v tom, že se nepovedlo pejska naučit povely v mladém věku. Teď to bude podstatně složitější a s tím se musíte smířit.

Sedni: Zaujměte fenku tak, aby vás vnímala. Vezměte si pamlsek (třeba piškot) a ukažte jí ho. Drže piškot v úrovni vaší brady před sebou tak, aby ho viděla a řekněte "sedni", fenka tím, že se dívá nahoru daleko lépe položí zadek. Pokud to nepůjde, běžte, stoupněte si k ní tak, abyste ji měla u levé nohy a povel zopakujte, při nesplnění fence zlehka zatlačte na páteř v oblasti zadku tak, aby jste ji donutila sednout. Je nutné, aby jste jí neodpustila nesplněný úkol. Když vy řeknete, musí poslechnout. Neposlechne-li sama a musíte jí pomoct přitlačením nevadí i tak ji za to, že se posadila odměňte přičemž opakujte slovo "sedni"...fenka si tak lépe spojí za co piškot dostala.

Lehni: Povel učte fenku až po té, co dokonale zvládá povel "sedni". Opravdu není třeba fence plést hlavu tím, že s ní budete cvičit deset povelů zároveň. Prostě jeden po druhém. Když fenka umí sedni a sedí vám u levé nohy učí se pak "lehni" tímto způsobem....ukážete fence piškot a držíte ho v pravé ruce. Potom pomalým pohybem ruku s piškotem vložíte před fenku na zem (pozor, piškot tam nenechávejte ležet, stále ho držte) a řekněte "lehni". Fenka by měla jít dolů do lehu zároveň s piškotem přičemž při dolehnutí by piškot měla dostat.

K noze: To je problém. K noze bych psa učila až po té, co dovede dokonale udělat povel "ke mně" a to i s předsednutím. Pokud toto umí, pak je dobré vzít si stopovací vodítko (třeba 10m), jít s fenkou na pole a nechat ji běhat. Pak zavolat "ke mně" a když fenka příjde a předsedne si, tak ji tahem vodítka opatrně (ne příliš velkým násilím) a za pomoci piškotku v levé ruce lákat a zároveň táhnout k levé noze. Tam už si fenku chytnete za slabiny (zlehka, žádné násilí) u zadních nohou a otočíte si ji jak potřebujete, tedy tak aby seděla rovnoběžně s vámi, plece v úrovni vašich nohou. Za slabiny lze s fenkou manipulovat velmi lehce.

Ke mně: To je největší problém. Ve štěněcím věku hlavně proto, že štěně si chce hrát (např. na hoňku) a nepozná, že už to hra není, že má opravdu přijít. To ale není váš případ. Fenka už zřejmě tak hravá nebude. Pokud máte problém i s tímto, tak jsou dvě možnosti. Při každé z nich ale záleží na místě. Je nutné si najít místo kde je naprostý klid (např. někde u lesa, kde nejezdí auta a nechodí lidi). Pak si můžete za A) vzít fenu na dlouhé stopovací vodítko a nechat ji běhat, přičemž na povel "ke mně" ji budete opatrně přitahovat k sobě a až bude před vámi tak jí řeknete "sedni" a odměníte ji. Za B) fence věříte natolik, že ji necháte bez vodítka a budete ji pouze lákat na odměnu (to jsme dělali mi, sice nám výuka trvala několik měsíců, ale zase nyní pejsek chodí k nám rád, bez odporu a čeká odměnu a to je dobře)

No a pak je důležitý povel
Místo: Doma fence vyhraďte místo a když něco udělá odesílejte ji tam. Pozor, je to jediné místo, kde fenka nesmí dostat! I když něco udělá a pak uteče na "místo" sama od sebe, tak pokud už je na místě, tak ji tam nesmíte zbít. Je to prostě místo, kde se musí cítit v bezpečí. Zároveň až ji to naučíte je to výhoda pro vás. Chcete stírat podlahu aby se vám tam nepletla "místo", něco provede "místo" a je to dostatečný trest bez násilí, ale i to, že si fenka sama spojí že "něco jsem provedla, honem utíkám na místo, tam nedostanu"
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:01:30 xxx.xxx.156.235
S tím flat coated retrievrem bych to viděla trošku jinak než paní Šmídová. Ale neznamená to, že já mám pravdu a ona ne. Já osobně si myslím, že váš pejsek má malou sebedůvěru. Proto si před každým psem lehá na zem. Psi takhle ukazují jiným psům, že se jim podřizují. To je normální u malého štěněte, ale sedm měsíců už je dost. Jde to odbourat. Nejlepší způsob je přetahovat se s pejskem o suk, či hadru a vždy ho nechat vyhrát. Ne hned, po chvíli, aby měl pocit, že vyhrál zaslouženě a že je dobrej. Opravdu se to tak dělá. Ale je to otázka např. i měsíce práce