King Charles španěl

Cavalier King Charles Spaniel

Oficiální zkratka v ČR: CKC
Výška v kohoutku: 25-30 cm
Hmotnost: 3,6-6,3 kg
Délka života: 9-14 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 136
Využití: společník
velikost písma:  A A A
02.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6449 zobrazení     2 komentáře

King Charles španěl má stejný původ jako „kavalír", i když při šlechtění dostávaly tak dlouho přednost typy s krátkým čenichem, dokud ve dvacátých letech minulého století všechny dlouhonosé typy, znázorňované i na starých malbách (například van Dycka), nevyhledal a nevykoupil jistý Američan. Až do té doby totiž byly dlouhonosé typy považovány za nežádoucí „zpětné křížence". Ti ale zůstali populárními, zatímco „King Charles“ se stal raritou. Dnes je King Charles španěl využíván jako společenský pes.

Charakterově je King Charles španěl velice veselý a inteligentní pes, který se ke svému pánovi chová jemně až něžně. Ve styku s cizími lidmi je zdrženlivý, ale nebojácný. Je to klidný a mírumilovný pes, zcela oddaný svému pánovi, a je šťastný, když s ním může strávit co nejvíce času. Mimo domov má temperamentní vystupování a miluje dlouhé procházky, na kterých ale neprojevuje zájem o samostatné výlety. K cizím psům se chová toto plemeno vcelku mírumilovně.

King Charles španěl je přizpůsobivý, nekomplikovaný malý pes, který vyžaduje těsný kontakt s rodinou, v níž žije. Kromě procházek má rád různé hry. Dá se snadno vychovávat I a dělá radost i začátečníkovi. Jeho hladká a dlouhá srst je pečovatelsky nenáročná.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

14.10.2017, 20:34
https://youtu.be/260h4v-ZjcI
20.10.2015, 16:16
Ten pejsek je tajní