Nova scotia duck tolling retrívr

Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Oficiální zkratka v ČR: NSR
Výška v kohoutku: 45-51 cm
Hmotnost: 17-23 kg
Délka života: 12 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 312
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4363 zobrazení     0 komentářů

S pomocí červených psů Indiáni úspěšně lovili na pobřeží Nového Skotska divoké kachny. Toto plemeno retrívra bylo vyšlechtěno v 19. století přistěhovalci, když křížili indiánské psy s kokršpaněly, setry a koliemi.

Nova scotia duck tolling retrívr je vábící pes, který ve spolupráci s lovcem lákal na břehu svým hravým chováním na dostřel divoké kachny a zastřelené kachny poté z vody aportoval.

Charakterově je Nova scotia duck tolling retrívr inteligentní, učenlivý a vytrvalý pes, který výborně plave, a aniž by váhal, radostně a angažované aportuje zastřelené úlovky z vody. Je temperamentní a má dobře vyvinutý hravý pud, který je funkční až do vysokého stáří. Je to pes ochotný se podřizovat. K lidem se chová příchylně a přátelsky.

Nova scotia duck tolling retrívr se dá sice snadno vychovávat, ale pokud jde o jeho zaměstnání, je velmi náročný, a proto nemůže být vhodným psem pro málo aktivní lidi. Pokud budeme chtít pro „tollera“ něco udělat, abychom uspokojili jeho inteligencí a horlivost, budeme ho muset vytížit a vhodně zaměstnat. Jen pak to bude také robustní a nekomplikovaný domácí přítel, který bude dělat radost i začátečníkům. Jeho hladká a dlouhá srst nevyžaduje po chovateli žádnou velkou péči.

Nova scotia duck tolling retrívrNázvy ve světě

Anglicky: Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Foto: http://spiritoftheokami.wordpress.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.