Irský vodní španěl

Irish Water Spaniel

Oficiální zkratka v ČR: IWS
Výška v kohoutku: 51-59 cm
Hmotnost: 22-28 kg
Délka života: 12 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 124
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4766 zobrazení     0 komentářů

Irský vodní španěl se odvozuje od středověkých vodních psů. Soudí se, že jde o psa z éry Francouzské revoluce. Irský vodní španěl má velmi dlouhé ušní boltce a výjimečně krátký prut, obrostlý krátkou a hladkou srstí.

Irský vodní španěl je lovecký pracovní pes a doprovodný pes. Irský vodní španěl se vyznačuje velkou inteligenci a vytrvalostí, troufalou a odhodlanou horlivostí a enormní odolností. Je mimořádně zdatným plavcem. Hodí se výborně na lov kachen, a to jak před, tak i po výstřelu. Dobře plní roli slídiče, výtečně vystavuje a spolehlivě aportuje zvěř. Je to sebevědomý a sebejistý pes, který musí být vychováván a socializován od raného štěněčího věku. Irský vodní španěl je i ostražitý a obranyschopný pes.

Toto plemeno vyžaduje po chovateli důslednou výchovu a podřizuje se pouze jednoznačnému vedení. Často je označován za klauna, což je způsob, kterým se snaží prosazovat. Pokud jej budeme vhodně motivovat a dobře s ním zacházet, bude z něj vychován velmi oblíbený společník. Je to pes určený pro lidi, kteří rádi vycházejí do volné přírody a věnují svému psu mnoho svého volného času. Jeho kadeřavá srst vyžaduje kontakt s vodou, tvaruje se stříháním a musí o ni majitel tohoto plemene pravidelně pečovat.

Irský vodní španělNázvy ve světě

Anglicky: Irish Water Spaniel

Foto: http://www.lifewithdogs.tv

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.