Králík kalifornský

Původ: USA
Hmotnost: 4,5-5 kg
Březost: 31 dnů
Počet mláďat: 8-12 ks
Délka života: 5-6 roků
velikost písma:  A A A
13.12.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     14679 zobrazení     1 komentář

Králík kalifornský byl vyšlechtěn v USA jako masné plemeno s kvalitní kožkou v roce 1932 Georgem Westem z Kalifornie zkřížením činčily, ruského králíka a novozélandského bílého. Poprvé byl vystaven roku 1929 a o deset let později byl uznán jako plemeno. Roku 1958 se králík kalifornský dostal do Anglie. Do České republiky bylo toto plemeno dovezeno roku 1965 z Dánska.

Králík kalifornský má zavalité válcovité tělo, délka uší se pohybuje kolem 11,5 centimetrů. Má středně krátké silné končetiny, masité na koncích a zaoblené uši. Krk tohoto plemene je krátký a poměrně nevýrazný. Barva srsti je bílá, na ní je černá kresba na kořenu čumáčku, černě zbarvené uši, konce tlapek a ocásek. Intenzita barvy je závislá na teplotě a ročním období (v teplém období barva kresby světlá z černé do tmavě-hnědé s odstíny světlehnědé. Tmavá barva se tvoří na chladnějších částech těla. Proto jsou koncové místa ještě vybarvenější - jsou chladnější než ostatní části těla. Barva kresby je buď černá, nebo modrá nebo havanovitá, v závislosti na druhu tohoto plemena. Oči jsou světle červené.

Jedná se o populární plemeno králíka, které se dá sehnat takřka na každé výstavě a není problém sestavit nepříbuzné páry.

Králík kalifornskýNázvy ve světě

Anglicky: Californian, Německy: Kalifornier

Foto: http://www.aarabbits.com/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

21.01.2021, 22:01
Dobry den na kolika mesicich se muziu pripoustet?