Irský Glen of Imaal teriér

Irish Glen of Imaal Terrier

Oficiální zkratka v ČR: GIT
Výška v kohoutku: 35,5 cm
Hmotnost: 16 kg
Délka života: 12 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 302
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4907 zobrazení     0 komentářů

Irský Glen of Imaal teriér je velmi staré plemeno farmářského psa z údolí řeky Imaal v Irsku. Pes byl využíván při norování lišek a jezevců, k chytání potkanů, k pohánění šlapacích mlýnů a v psích zápasech s vysokými peněžitými sázkami.

V dnešním využití se toto plemeno objevuje nejčastěji jako rodinný doprovodný pes.

Charakterově je Irský Glen od Imaal teriér aktivní, hbitý a tiše pracující pes. Pokud to vyžaduje situace, je tento pes rozhodný, temperamentní a odvážný. Jinak je mírný a mlčenlivý. Vyzařuje z něho velká osobnost. V rodině chovatele je příchylný a méně popudlivý, než bývají jiní teriéři. Je ostražitý, málo štěká, ale v nebezpečí je vždy připravený k obraně.

Irský Glen od Imaal teriér je příjemný doprovodný robustní a oddaný teriér, který bude svého pána provázet za příznivých, ale i nepříznivých okolností. Tento vybraně elegantní irský Glen of Imaal teriér je oblíben zejména u mužů. Je to středně velký, sebevědomý pes na krátkých končetinách, který vyžaduje důslednou výchovu a od stadia štěněte se musí učit přátelskému soužití s cizími psy. leho chov udělá radost i začátečníkům. Středně dlouhou srst musíme trimovat tak, aby správně vynikly kontury postavy. Jinak je péče o srst bez problémů.

Irský Glen of Imaal teriérNázvy ve světě

Anglicky: Irish Glen of Imaal terier

Foto: http://www.dogsindepth.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.