Scink Cunninghamův

Egernia cunninghami

Výskyt: Austrálie
Velikost: 30-40 cm
Počet mláďat: 4-6 ks
Krmivo: Ovoce, hmyz
velikost písma:  A A A
31.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3729 zobrazení     0 komentářů

Scink Cunninghamův obývá ve volné přírodě jih a jihozápad Austrálie. Obývá zejména skalnaté oblasti.

V dospělosti dorůstá tento druh scinka délky těla od 30 do 40 centimetrů. Hřbetní strana těla je olivově hnědá až červenohnědá; ocas je trnitý. Samečci mají širší hlavu než samičky, které zase mají na těle více drobných bílých skvrn.

Pro jeden pár budeme potřebovat terárium o minimální velikosti alespoň 150 x 60 x 100 centimetrů, i když větší nádrž, která by chovaným scinkům poskytla více volnosti, je vždy mnohem výhodnější. Na dno použijeme písek a na několik míst položíme i několik kamenů. Nutné jsou také stabilní kamenné sestavy s četnými štěrbinami, které poskytnou scinkům místo k úkrytu, pocit bezpečí a místo k odpočinku. Přizpůsobíme tak interiér terária životním podmínkám, které mají tito scinkové ve volné přírodě. Skalnatý design můžeme naaranžovat i na zadní stěně terária. Zařízení kompletuje napájecí miska a několik kusů kůry korkovníku.

Scink Cunninghamův má být v zajetí krmen banány, jahodami, jetelem, pampeliškami a různým krmným hmyzem. Poněvadž je tento druh scinka poměrně dosti náchylný k obezitě, sestavujeme jeho jídelníček velmi uvážlivě s ohledem na tučnost jednotlivých složek krmné dávky.

Scink CunninghamůvNázvy ve světě

Anglicky: Cunningham's Skink, Německy: Cunninghams Stachelskink

Foto: http://www.terrariengemeinschaft.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.