Aktuálně: 4 831 inzerátů175 301 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
lav
lav (85 příspěvků) 04.01.2014, 22:38:51 xxx.xxx.179.225
No a co sa tyka zaka zo zverimexu. Zaka sme neplanovali, ale ako sme ho spoznali a prejavil nam on sam svoje sympatie, zamilovali sme sa donho. Konkretne do tohto. Zaroven nam ho tam bolo luto, priatel chcel mladsieho, ale ja som uz chcela len jeho. Dozvedeli sme sa, ze uz v jednej rodine kratko bol, mal tam traumu najma zo zeny, neprijala ho a tak ho vratili. Mozno preto nedoveruje zenam, muzov prijima a hned sa im da hladit, zeny dobe. Takze mozem byt rada, ze ma prijima aspon ako tak. Nakolko bol uz raz vrateny, nebol taky drahya dostali sme slusnu zlavu na klietku a po zratani nas to vyslo narovnako, ako keby sme ho vzali od chovatela. Je to celkom vyhoda, ze uz ovlada taku siroku skalu zvukov a zacina ako 6-mesacny rozpravat, je zvyknuty na mnozstvo ludi, myslim si, ze ma vacsiu pravdepodobnost vychadzat dobre s viacerymi clenmi rodiny, ako s jednym a taktiez nemat az tak velky stres zo zmien. Takze uvidime. Nech len zabudne na ten skrek ala kakadu a vsetko bude ok :)
lav
lav (85 příspěvků) 04.01.2014, 21:53:10 xxx.xxx.179.225
Dakujem krasne, s tym zakryvanim som to hned tak nejak zavrhla. Ak niekedy zakryjeme, bude to kvoli nemu, nie kvoli nam. Nech z toho nema traumu, ked to bude skutocne potrebne. Hlasim mensi pokrok. Dnes sme mali navstevu a priatel na cca 20 minut odisiel z bytu spolu s ostatnymi. Spustil sa rev, ktory trval asi iba 2 minuty (oproti predoslym 2 hodinam uzasny uspech). Ked to utichlo, prisla som za papagajom a zacali sme kliktrening - druhu lekciu. Bol z toho zjavne vyhukany, ale spolupracoval, co bolo super. Potom sa priatel vratil a cuduj sa svete, bol pokoj. Chvilu sme sa mu venovali - hladili, krmili jablkami a po odchode z miestnosti bol pokoj - dokonca 3x. No priatel ho hned vychvalil, vyhladkal. Priatelovi dnes sedel uz aj na ruke, zo mna este citi strach a neistotu tak zautocil, dostal po zobaku no moje neiste nono ho skor vyprovokovalo a chvilu sme sa natahovali, kto z koho. Nakoniec ho zahriakol priatelo, ja som ustupila, ale nevzdam sa. Zajtra pokracujeme, nielen v jeho, ale aj v mojom vycviku.
lav
lav (85 příspěvků) 03.01.2014, 21:48:42 xxx.xxx.179.225
Dakujem za odpovede. Ta deka je dobry napad, no nechcem, aby handry vnimal za trest. Nakolko budeme potrebovat ho zakryvat. Ked priatel chodi na sluzobky, vstava aj o tretej rano, tak aby ho nerusilo svetlo a on potom nerusim susedov, sem tam ho zrejme budeme musiet zakryt. No ak to nepojde inak, tak mozno vyskusame, diky za tip. Dnes sa mi uz dal aj hladit. Cez mrezu malo, ale ked mu strcim ruku do klietky, tak sa dal. Mam z neho vacsi stres ako on zo mna :D Obcas ma podobe, ale je to velmi jemne, povieme mu nono a pusti. Este sa boji chudatko. Klietku sme mu trocha poprerabali, takto to mal este z obchodu. Teraz tam ma nove hracky a bydla, vsetko spagaty a drevo a celkom sa vie zabavit. Ked odchadzame z bytu, dam mu jablka, zabavi sa zuvanim a kym sa spamata, pocuje uz len radio. Hadam to bude ucinkovat. Nechcem zakriknut, ale dnes bol lepsi ako vcera a predvcerom. Menej skrecal, menej napodobnoval kakadu, viac rozpraval. Je uzasny, chcem aby si zvykol a my tiez :)
lav
lav (85 příspěvků) 02.01.2014, 22:29:01 xxx.xxx.179.225
Dobry den, prosim poradte. Je aktivna ignoracia (cize venovanie sa mu, len ked chceme my, ked je ticho a kludny alebo sa len pekne bavi sam so sebou a absolutne ignorovanie dozadujucich sa skrekotov a vreskotov) spravny postup? Cize ked zacne skriekat, zdrzujeme sa v inej miestnosti, kym sa neuklidni a prideme az potom. Nemoze mu to uskodit, pripadne prebudit v nom ine neziaduce spravanie? Je lepsi postup? Dnes je to o nieco lepsie, no aj tak sme otrokmi vo vlastnom byte, chodenie po spickach, strach suchnut, pohladkat ho, aby sa nezacal znova dozadovat a nerusil susedov.
Obrázek
lav
lav (85 příspěvků) 02.01.2014, 07:32:31 xxx.xxx.179.225
Dobry den, chcem sa spytat na radu. Asi 4 dni dozadu sme kupili v chovprodukte polrocneho zaka. Prvy den bol zlaty, nechal sa skrabkat, hladit, bol ticho. Druhy den sa uz nechal jedine priatelovi, predo mnou utekal a hryzol ma. Trva to stale. Odvtedy sa mi dal poskrabat len 3x. Neustale sa dozaduje pozornosti, no skrabat a chytit sa neda, mne vobec a priatelovi sa da len pohladit. Ked sme v miestnosti obaja, aj ked sa mu nevenujeme, je kludny. Ked je v miestnosti sam, alebo je tam len jeden z nas, tak lozi po klietke a skrieka, napodobnuje cely chovprodukt, len aby ziskal pozornost. Skrieka ako Kakadu, Alexander, a este jeden skreklavy zvuk, a to su tie najhorsie zvuky (ostatne - zaby, psy, macky, ine vtaky, rozpravanie) nam nevadia, je to mile. Len tie tri - pocut to az do susedov a vadi im to. Parkrat sme ho vyhresili, dostal sprchu, vyzeralo to, ze to pochopil. no vidi ze pozornost ziskal a tak to stale to stupnuje. A najviac robi prave tie tri nezelane zvuky. Momentalne to ignorujeme, nevsimame si ho, no o to viac skrieka. Ako ho to skriekanie mame odnaucit? Ako docielit, aby pochopil, ze venovat sa mu budeme, ked na to budeme mat cas, priestor, nie ked si on zaskreci? Dakujem!