Aktuálně: 4 853 inzerátů175 263 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
lav
lav (85 příspěvků) 16.03.2014, 21:04:31 xxx.xxx.179.225

Vlasta, neviem, co to vasmu pomoze, alebo nie, nasmu to nepomohlo. Ale odporucam prestudovat tuto stranku: 

http://lerl.info/clickertraining/krik.php

Na kazdeho papagaja zaberie nieco ine. Na nasho zabera ignoracia a deka. Ked krici, aj ked sme v miestnosti, odideme. Vratime sa az ked sa utisi. A tie intervaly skracuje. Obcas, ked sa nemieni utisit, zakricim nono, vie ze to znamena nieco zle, a po chvili sa utisi. Ale nevratim sa, kym nestichne. Ked musim, tak vykonam len to potrebne, preco sa potrebujem nutne vratit a nanho sa ani nepozriem a idem prec. Intenzita aj dlzka klesaju. Niekedy ma dni (nastastie ich je menej a menej), kedy si proste povie, ze neustupi, tak ho prikryvame dekou. Ale nevieme, ci si prave vtedy deku aj nepyta, lebo si zvykol na klud pod nou. Ked ju nechce, tak vyslovene lozi a dobe do nej, ale v poslednej dobe, ked ho prikryjeme, tak sa usadi na bidle a zacne skripat zobakom, niekedy zaspi.  😈 A nieco z ineho sudka - proti agresivite mame najucinnejsi trest - kliktrening. Ked do mna utoci (nedobne silno, len zastrasuje a chyti zobakom, ale nestlaci), tak ideme klikat. Prikazem mu zist na spodne bidlo, klik, podat labku, vyliezt na palicku, vyliezt na ruku, dat sa skrabat po kridle (nerad sa skrabe po kridle), par minut poklikame nalada nenalada. Hoci bol predtym v zlej nalade, jemu sa vzdy nalada vylepsi, nas vzah sa upevnuje, pripadne sa zamedzuje buducej agresivite (neutoci, lebo vie co bude nasledovat proti jeho voli ale zaroven ani nema zaujem utocit, lebo v konecnom dosledku ho to bavilo) a tiez ked je po treningu, tak nasledne sa tolko nedozaduje lebo je rad, ze ma pokoj :) Ako vravim, nemusi ucinkovat na vsetkych, ale na nasho posobi vyrazne. 😉 Pripajam aj video, no je zostrihane, nakolko moje kameramanske schopnosti su "famozne" 😄

lav
lav (85 příspěvků) 05.03.2014, 14:14:48 xxx.xxx.160.194
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 02.03.2014, 18:05:25

Dakujem Evi, no som z toho moc smutna, mam ho moc rada. Vedeli sme, kolko mame casu a boli a aj sme ochotni si z neho este ubrat, no co vsade citam, tak beznemu zakovi by to stacilo, ale tomu nasmu nie. Bezne in trva do 2 tyzdnov na navyknutie si na novy rezim, tomu nasmu nie. Je u nas uz vyse 2 mesiacov a stale riesime ten isty problem: Ranny krik, ked ideme do prace, potom sa ukludni a cely den presedi na bidle, nepohra sa, az ked prideme domov, a vecerny krik, ked sa nahodou pohneme od jeho klietky, ci uz na wc alebo kdekolvek, kde na nas nevidi. Taktiez nas predajca oklamal, ked nam ho predaval, tvrdil ze je dobre socializovany ale to vidno zo spravania, ze ten papagaj nie je navyknuty na svoj krdel, nebol pri svojich surodencoch a teda je az prilis naviazany na cloveka a bude potrebovat niekoho, kto sa mu bude moct venovat omnoho viac, ako bezni zamestnani ludia. Ako teraz je to este v pohode, ale nedokazem si predstavit, co bude, ked pridu deti. Tento vtacik bude u nas len trpiet. Samu ma to velmi boli, mam ho rada, zvykli sme si na seba, ale o to viac som presvedcena, ze mu bude lepsie inde. 2 zaujemci uz boli, ale ani jeden sa mi nepozdaval ako vhodny kandidat k tomu nasmu nezbednikovi, tak uvidime, ako sa to vyvinie. Mozno nam nakoniec aj ostane, ak sa mi nik nebude pacit :D

lav
lav (85 příspěvků) 25.02.2014, 20:44:55 xxx.xxx.179.225
V.:
val:

Zaujimalo by ma, co su to za metody... :D A za dalsie, je mozne, aby Zako zniesol vajicka, aj ked nema partnera, kedze nevieme pohlavie?

lav
lav (85 příspěvků) 25.02.2014, 09:59:10 xxx.xxx.160.194

Zaujimalo by ma, co su to za metody... :D A za dalsie, je mozne, aby Zako zniesol vajicka, aj ked nema partnera, kedze nevieme pohlavie?

lav
lav (85 příspěvků) 19.02.2014, 13:34:12 xxx.xxx.160.194
Odpověď na příspěvek uživatele cone z 19.02.2014, 13:02:44

V jednej publikaci to odporucaju, v druhej oznacuju za nebezpecne. My ked sme kupovali papagaja, tak predavajuci nam vyslovene povedal - okrem avokada, co rastie a najdete v chladnicke, to mu mozte dat. Cesnak, cibulu, cokolvek.  Taktiez som ostala z Bartlovej knizky prekvapena, kolko veci je pre ne toxickych. Tak napriklad kolki ludia vyrabaju hracky pre papagaje z ceresne. A knizka uvadza, ze kora z ceresne a kostky z jej plodov su toxicke. Taktiez tam boli pospominane aj ine stromy, ktore u nas bezne rastu.  

lav
lav (85 příspěvků) 11.02.2014, 21:28:47 xxx.xxx.179.225
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 11.02.2014, 12:32:38

To ano, len natriet mu to stoji obrovsku davku casu, trpezlivosti, triafania, boja a polku Hugovej hlavy, klietky aj vlastnych ruk mastnych od oleja :D

Volame ho Zoro ked ma tu hlavu taku flakatu :D 

lav
lav (85 příspěvků) 09.02.2014, 17:47:30 xxx.xxx.179.225

Niekde som citala, ze zobak sa da natierat bio panenskym palmovym, olivovym alebo kokosovym olejom. Dnes som to skusila (kokosovy) a Hugovi to svedcalo, zobacik bol krasny, leskly, cierny. Ale len chvilku. Po cca 20 minutach olej vsiakol a zobak bol opat suchy a odrety. Predpokladam ale, ze ak sa to ma nejako liecit a regenerovat, tak to na prvy sup (rovnako ako popraskane pery) nepojde, nieco to potrva. Ale vyskusam to.

lav
lav (85 příspěvků) 06.02.2014, 20:33:53 xxx.xxx.179.225
Odpověď na příspěvek uživatele cone z 05.02.2014, 19:48:56

Dakujem za odpoved. Ak raz budeme riesit toho druheho zaka, tak poriesime rovno aj velku klietku.