Aktuálně: 4 831 inzerátů175 280 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 21:20:59 xxx.xxx.179.225
Blanka:

Ahoj všichni, nemůže mi někdo poradit? Máme 6 letého žaka, je velice upovídaný a kamarádský ale už 5 dnů vůbec nemluví. jinak se chová úplně normálně , hraje si  i jí ale nevydá ani hlásku.  Neví někdo, co se děje ?????????


Nechovate rybicky? Ze by sa ich naucil napodobnovat? Robim si zarty. Podla mna, ked sa hra a chova uplne normalne, tak mozte byt kludna. Keby mal nejaky problem, tak sa chova inak. Mozno sa mu proste len nechce rozpravat. Mozno ze nanho nie dobre vplyva pocasie a tlak. Viem ze mate obavy, lubite ho. Ale uprimne, kolkokrat aj my ludia mame dni, kedy chceme proste len pocuvat, nic nehovorit, do ziadnych rozhovorov sa aktivne nezapajat? Dajte mu este par dni, ale myslim si, ze sa rozhovori.

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 21:14:02 xxx.xxx.179.225
J.M.:

Ano, i on se pokouší Vás vychovávat dle svých představ. A křičí, abyste se vrátila, protože je nešťastný sám. Do zápisníčku si pište, kdy se choval vzorně, za jakých podmínek. Domnívám se, že příjemnou pohodu s papouškem by měl připravit Váš přítel a Vy seďte opodál a jen se dívejte. Po nějaké chvíli Vás papoušek sám navštíví, protože to považuje za "společensky správné", abyste "tam neseděla tak smutná sama" (-:). Psala jste, že to už jednou tak udělal. Pokuste se tu příjemnou chvíli pro všechny pravidelně opakovat.

Tajemství šarmu a přitažlivosti Vašeho přítele pro papouška je asi v tom, že dává papouškovi úplnou svobodu a do ničeho ho nenutí. A možná také v tom, že Vaše papouščí bytost je ONA. (-:)


No je to spekulant maly :) Ved prave, priatel si ho tiez ziskal tym, ze najprv ho pohryzol a on sa nedal. Parkrat takto pobojovali a bolo. Akurat ze z neho autorita vyzaruje, ziaden strach ani respekt :) V podstate su obaja sami sebou :) ​Dnes to prebiehalo obdobne, ako ste popisal. Priatel sa s nim hral, mazlil, vsetko v klietke. Potom som s nim chvilu cez klietku klikala ja, dnes sme uz skusali na rychlost a bolo vidno ze ho to bavi, prvykrat bol ochotny za palickou zliezt az na spodne bydlo. Potom mu priatel montoval nove hracky. No a ku koncu, ked uz som sa naozaj uvolnila, zabavala a ani ma nenapadlo pocitovat daky respekt, zrazu som mala prsty v klietke a skrabala som ho. Akonahle som si to uvedomila, prestala som skor, ako si to uvedomi aj on :) A podobne ked som mu menila zradlo, v jednej ruke som mala misku a aby som mu ju dala, prisiel a sklonil mi hlavicku. Netrapila som ho dlho, len som ho 2x skrabla a dala, bol zlaty.  A ci je to on alebo ona, nevieme ale tiez si myslim, ze je to skor slecna. Aj ked ma chlapcenske meno :) Ale vraj to od toho nezalezi. Ze zalezi, kto ho prikrmuje a jeho chovatel bol muz. Taktiez v rodine predtym bol muzom chceny a zenou odmietany. Takze ho aj chapem, chudatko male, preco ma zo mna stres. Je to zlaticko, aj ked sa mi snazi prebrat frajera :D :D :D  No nebolo to uplne presne tak, bol dnuka v klietke, mazlil sa s priatelom a ja som bola na druhej strane klietky, prihovarala som sa mu a ked som dala hrubsi hlas, zrazu prisiel necakane za mnou. Myslela som si, ze to bolo hlasom, ale potom to uz nespravil, takze asi nie, proste prisiel sam od seba.  Vy mate tiez zaka? Alebo akeho vtacka :)

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 14:49:44 xxx.xxx.160.194
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 15.01.2014, 14:33:23

J.M., dakujem za rady, urcite ak budeme riesit dalsieho papagaja, skusime dohodnut tzv. skusobnu dobu. No rozpravat uz rozprava, aj ked ma iba pol roka. A stale sa uci, sem tam prekvapi niecim novym, no nove slova su este nezrozumitelne.  Ako som pisala v inych prispevkoch, skor nam prekazaju niektore zvuky, ktore sa naucil vo zverimexe od inych zvierat. Preto by sme boli radi, keby na ne najprv zabudol, ako mu dat teraz druheho papagaja do paru a nauci ich aj jeho. To by nas susedia asi vyhodili :D

Nie, s tym sa nezmierim. Prisiel do nasho bytu ako treti a preto chceme, aby ta hierarchia bola taka, ze on bude na 3. mieste. Aj pes je velmi inteligentne zviera a musi pochopit, ze clenov domacnosti hryzt nesmie, ze budu vzdy vyssie ako on a musi pocuvat vsetkych. Niekoho pocuva menej, niekoho viac, ale nesmie mat prevahu nad niektorym clenom. S tym, ze nebudem oblubena, sa zmierim, ale s hryzenim a dominanciou nie.

V akom veku je podla vas najvhodnejsie zabezpecit druheho papagaja a ake su minimalne naroky na klietku?

Dakujem!

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 14:18:10 xxx.xxx.160.194

Je zinok toxicky pre zakov? V predajni, kde sme zakupili zaka, nam k nemu dali kvapky, ktore mu mame davat do vody. Ich hlavnou zlozkou je prave zinok No v jednom zdroji som sa docitala, ze zinok je pre zakov toxicky rovnako ako avokado, v knizke od pana Bartla nic take spomenute nebolo. 

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 14:14:58 xxx.xxx.160.194
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 15.01.2014, 11:21:27

Tak presne nad tymto som tiez rozmyslala. Mame Zaka, ze ci mu mozme davat nieco ako travu, pazitku, petrzlenovu vnat a podobne veci.

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 13:54:04 xxx.xxx.160.194

K tej zmene farby vlasov, mozno by mi pomohlo kebyze sa dam ostrihat a prefarbit, nespoznal by ma a zacal by ma zboznovat :D :D :D

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 13:52:23 xxx.xxx.160.194

Super, diky. Radsej to teda nedham tak. Do klietky nech mu chodi priatel, ktoreho zboznuje a ktoreho ruka mu v klietke praveze vyhovuje a ja ho necham tak, budem sa s nim len bezdotykovo hrat, pripadne skusim, co to spravi vonku. Mimo klietky ho zatial nedavame, ale pomaly chceme zacat.

Ja som si praveze myslela, ze ked sa zazenie na uhryznutie, a ja cuvnem ci odidem, tak sa utvrdi v tom, ze robi dobre, lebo to chcel dosiahnut. Uhybat ano, ale niekedy sa proste trafi. Ale naopak, ked ak sa nevzdam, tak on pochopi, ze kusanie nepomaha a najde iny sposob, ako mi dat najavo, co sa mu nepaci. On vie, ze kusat nesmie, vzdy je za to vyhreseny a na hresenie reaguje. Ale nechcem sa mu prisposobovat, aby si nemyslel, ze vzdy, ked sa mu nieco nepaci, tak moze kusnut. Ked bude vidiet, ze mu kusanie nepomaha (ci sa mi podari uhnut alebo nie, neustupim) a ze je to akoby hrach o stenu hadzal, nepochopi to?

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 10:55:48 xxx.xxx.160.194

Iva, to ano, vcera sa mi ho podarilo doslova vydesit s uterakom na hlave :) som si myslela, ze zinfarktuje. Ale asi nebol vydeseny dostatocne, ked po piskotu si prisiel az k ruke :)

Este ma zaujal fakt, ze zaobstarat mu kamarata/kamaratku. Uz pracujeme na zisteni pohlavia, no ak tak to budeme riesit asi az neskor, ked bude ponohodnotne rozpravat. Aby ucil rozpravat aj noveho zaka, nie ze budu obaja piskat a skriekat a budu sa v tom podporovat. Teraz je mladucky, ma pol roka, nech sa najprv adaptuje a uci. Ucenie, hry, odmenovanie, to ma pri mne celkom rad :)

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 08:58:52 xxx.xxx.160.194

J.M., dakujem pekne :) Zalozila som si novy ucet, lebo stary mi akosti nefungoval.  Ten nas zako citi, ze sa ho bojim a ma prevahu :) To co mam ja asi nebude fobia, ale skor respekt, strach z toho, ako sa nas vztah vyvinie. Hrozne by som chcela, aby sme mali dobry vztah, no on nechce a ja sa bojim spravit akukolvek chybu, bojim sa ho utvrdit v kusani. No on uz zrejme utvrdeny je. Robi to aj ked som s priatelom, aj ked sme uplne sami. Preto ked ho trenujem, aby mi podal labku a on ma zacne hryzt, neustupujem. Ked dobne silnejsie, vytaham ho za zobak kym neprestane. Potom  zoslabi. Nedam mu pokoj, az kym mi nepoda labku (vie co chcem, uz sme to robili). Az ked mi ju poda bez dobnutia, kliknem, vychvalim ho a dam mu jablcko a pokoj. Robim dobre? Neviem. Ako som pisala inde, v rodine pred nami mal udajne zlu skusenost so zenou. Ale strach nema, ked mam v ruke jablko alebo orech, tak dokaze prist za mnou cez celu klietku, je ochotny mi aj na druhu ruku vyliezt. Vtedy vie byt velmi zlatucky. Proste je prespekulovany, ale aj tak ho lubim :)   Chodim oblecena v ciernej alebo sivej, gelove nechty nemam, dokonca ani nalakovane (dlhe ano). Prilis sialene farby nenosim. Som prevazne v tom istom. ​Najviac ma ale udivuju tie jeho zvraty. Jeden den odisiel od priatela a prisiel sa maznat so mnou (skusala som nanho hruby hlas), druhy den za tych istych podmienok mi nastavil hlavu len aby som mu strcila ruku so klietky a mohol ma podobat. Neviem co od neho cakat a kedze som si uvedomila, ze je to len zviera, nemozem vediet co ho napadne a ziskala som strach aj voci vtakom v obchode. Ale skor je to taky ten respekt z diveho zvierata :D Nakolko vela citam, docitala som sa, ze rocne dokrmovane papagaje kusu za  ucelom ziskania prevahy. Z toho som usudila, ze so mnou bojuje a preto som sa dala na boj, aby som ziskala prevahu ja, aby pochopil, ze kusanim svoje neziska, ale ked bude poslusny, tak ano. Na stranke o clicktrainingu zasa pisali, ze ked papagaj na neoblubenu osobu utoci, tak mu ma oblubena osoba dat najavo, ze takto to nepojde. Cize ak kusne, ma odist prave oblubena osoba a hrat sa s nim, az ked je mily na vsetkych. Kazdy vravi inak, ma ine sposoby vychovy, kto si ma z toho vyberat? :D

lav
lav (85 příspěvků) 13.01.2014, 09:03:11 xxx.xxx.160.194

Ja prechadzam niecim podobnym, nie v tak intenzivnej miere, ale tiez sa nasho zaka bojim a zacala som sa bat aj vtakov v predajni, ktorych chodime s priatelom obcas pozriet. A tiez to tie ubohe zvieratka citia :( Ja sa to snazim riesit s priatelom a to tak, ze on ma nuti to prekonat. Je pri mne, dam ruku do klietky a ked ma dobne, tak ho hresi priatel, ntory je unho oblubeny. Ked to prehana, pratel odide, aby vtak vedel, ze to nesmie, je to prenho najvacsi trest. Taktiez mna to osmeluje, lebo ked je naozaj zly a ja sa nevzdam, tak vidim, ako sa postupne vzdava on a vtedy zo mna opadava strach. Taktiez k nemu chodim s nejakym pamlskom v ruke, vtedy sa nestane, ze by ma dobol, takze idem s istotou, hram sa s nim, natahujem ho, a ked je uvolnena nalada, tak zajdem dalej. Nie vzdy to ide tak hladko, ale pre mna je dolezite, ze tam mam priatela ktory ma podporuje a uci a tiez potresta zaka ked ma kusne.

lav
lav (85 příspěvků) 12.01.2014, 21:16:11 xxx.xxx.179.225

Diky J.M. Ja som skor myslela nejaky iny druh treningu, ako je kliktrening, nejaky iny sposob, ako sa ho saju veci naucit :) Ale aj tieto tipy su moc uzitocne, uz teraz napodobnuje rozne zvuky a uci  sa nove, plus nove slova, kazdy den niecim novym prekvapi. Keby sa tak vedel naucit nedozadovat sa nasej spolocnosti, sediet kludne, byt samostatnejsi. Toto bude zrejme na dlhsie.

lav
lav (85 příspěvků) 10.01.2014, 22:14:43 xxx.xxx.179.225

Este raz dakujem, dnes bol neskutocne uzasny :) Zohnala som novy kliker, tak som ho nan ucila, trocha sme poklikali, dal sa hladit, aj ma podobal, ale vzdy jemne alebo ked sa riadne zahnal, nikdy ako keby naschval netrafil :) Zakazdym som ho vyhresila a pozeral na mna pohladom "Diablik". No ked som ho sla pohladit a skutocne nechcel, neklofol, len cuvol, takze asi to predtym bola skor len taka hra. Natahovali sme sa o jablko, o orech, zdalo sa mi, ze si to aj on uziva. Katka, ja uz tiez prichadzam o rozum, uz som vazne pochybovala o sebe, ze asi vsetko robim zle a uz som si to unho pokaslala, niekedy mam pocit ze mam fobiu alebo co lebo sa ho stale bojim (aj ked viem ze mi neublizi) a je to cele len a len moja chyba. Ale vazne som si to s nim dnes uzila, odvazila som sa tak ako ani raz doteraz, chce to len netracit na pilu a prehlbovat vztah, ziskavat doveru a nieco nechat aj na nom, nech sa aj on snazi a hlavne chce snazit  :) Po anglicky viem, no aj v Slovencine ci Cestine je dost informacii, uz som taka preinformovana ze sa mi to pletie jedno cez druhe. Naviac kym ja som citala, priatel ho sledoval a ziskal o nom viac informacii z pozorovania, ako ja z citania. Su informacie, ktore su drahocennejsie ako akakolvek skusenost (vid take avokado alebo zinok), ale ten vztah a radost z hry to nenahradi ani troska.

lav
lav (85 příspěvků) 09.01.2014, 14:07:58 xxx.xxx.160.194

Zatial poradit neviem, ja som napriklad zistila, ze mu vadi moj vysoky hlas, lebo ked rozpravam hrubsim hlasom, tak sa ku mne aj prituli. Taktiez ked klofne, priatel povie nono, tak prestane a nastavi hlavu na skrabanie, ked ja poviem nono, je to prenho ako vyzva.

Tu posielam odkaz na stranku, kde je tato problematika dobre popisana, mozno sa v niecom najdes: http://www.lerl.info/clickertraining/kousani.php  

lav
lav (85 příspěvků) 08.01.2014, 22:13:59 xxx.xxx.179.225

Ahojte, len ma zaujima, dnes sme vo zverimexe videli papagaja, o ktorom nam pani tvrdila, ze je to senegalec. Bol pestry, z vacsiny zeleny, velky asi ako 2/3 zo Zaka. Sedel kludne na bydle a ked som k nemu priblizila prst, vydal dlhy skreklavy zvuk, spravil to aj druhykrat, ani sa pri tom nepohol. Bolo to mile. Jeden hacik: Pozeram na internete, ze senegalci maju zlte oci. Tento ich mal krvavocervene. Mam podozrenie, ze to senegalec nie je. Poznate taky druh?

lav
lav (85 příspěvků) 08.01.2014, 21:26:58 xxx.xxx.179.225

Dakujem za odpovede! Obidve su velmi poucne. Cely problem bude asi naozaj vo mne, moc mu nerozumiem, zacnem niecim velmi jednoduchym. Problem je, ze sa ho stale bojim a on to citi. Najprv budem musiet nabrat istotu a az potom si budeme trening naozaj uzivat, obaja. Tu stranku som prestudovala, dakujem za nu. Je tam obrovske mnozstvo informacii, za ktore som aj autorovi vdacna.

Zako je u nas nieco vyse tyzdna, je tiez polrocny. Dnes som prisla na to, ze s velkou pravdepodobnostou mu vadi moj vysoky (nechcem povedat skreklavy) hlas. Dnes sa maznal s priatelom, hundrali si spolu, ja som stala na opacnej strane klietky, kde ma vzdy (pokial nemam jablko v ruke) ignoruje. Zacala som si robit srandu a hrubym hlasom som napodobnovala priatela, a zrazu sa zako otocil, prisiel ku mne, sklonil hlavu a nechal sa dobrovolne skrabat. To som este nezazila!  Predtym uz bol v jednej rodine, kde mal zlu skusenost pravdepodobne so zenou, vratili ho do obchodu. To by vysvetlovalo aj to, preco nema k zenam moc doveru a ked som ho tym hrubsim hlasom oslovila, tak znenazdajky dosiel a nemal ziaden problem. Je mozne, ze kvoli nemu prehodnotim aj svoj vysoky prejav a skludnim hlasivky.

lav
lav (85 příspěvků) 07.01.2014, 22:55:14 xxx.xxx.179.225

A este mam jednu otazku - kliker mi pride ako dost nemotorne riesenie. Klikala som perom, no to nemam bezne pri sebe. Taktiez kliker by som nenosila nonstop zaviazany na zapasti - zavadzia to. Myslite, ze miesto klikru by sa dalo pouzit nejake konkretne slovo, nejake heslo, krote sa bezne nepouziva? Alebo to musi byt vyslovene zvuk? Nemoze si to potom vtak popliest napriklad s klikanim mysi, kedze pocitac je v tej istej miestnosti, ako vtak?

lav
lav (85 příspěvků) 07.01.2014, 21:43:44 xxx.xxx.179.225

Moje chudatko male... My mame sice Zaka, ale nam predajca poradil,  ze ked bude vtacik chory, treba mu davat cierne uhlie a zeleny caj. Zisti si, ci moze.

lav
lav (85 příspěvků) 07.01.2014, 21:25:32 xxx.xxx.179.225

Dobry den, 

prosim poradte mi nejake hry pre Zaka. Vsade citam - ucenie formou hry. Nakolko ten nas mi absolutne na ruku nevylezie a nechce sa mi dat chytit ani pohladit (ak tak na chvilu a aj to sa brani) , netusim, ako ho mam ucit akekolvek kusky. Skusali sme kliktrening, 2 dni ho to bavilo a ocividne chapal, ale treti a stvrty den bol z toho uz poriadne nervozny a odmietal. Netusim, co by mu mohlo chutit. Skusala som piskoty - ale toho zje malo, nie je to nieco,  za cim by sa siel zblaznit. Pri kliktreningu mu treba davat nieco male, ale on nic male a jednoduche nechce. Jemu chutia vacsie kusky veci, s ktorymi sa moze bavit. Lupanej slnecnice sa nedotkne, napoak nelupanu zboznuje. Tekvicove semiacka - zas len tie nelupane. Za orechom ci arasidom je ochotny vyliezt mi na ruku, no nic z toho nezle, len zlikviduje. Skusala som male kusky piskot, par zjedol no vacsinu vzal a vyplul. Nadrobno nakrajane jablcka - uplne malinku kococku cmula aj minutu. To sa neda cvicit :D :D :D  Netusim, cim takym ho zaujat, co by ho mohlo bavit. Mate nejake tipy?