Aktuálně: 5 053 inzerátů173 464 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.06.2023, 10:22:21 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 03.06.2023, 08:19:04

Jsem ockovana, ale stejne se strikam citronellovym "prirodnim" repelentem, ktery pripadne placam i na psa :) Odpuzuje to i mouchy atd.  

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 02.06.2023, 18:12:00 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.06.2023, 18:07:33

Diky moc za uklidneni, bodlinko :) 

Samozrejme ctu, ze to odnasi par loveckych psu rocne, ale kdyz to ma najednou clovek "za barakem", tak z toho ma pak fakt strach :/ 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 02.06.2023, 17:19:35 xxx.xxx.56.4

Ahoj, 

dneska mame vsude na psich skupinach varovani, ze kousek od nas (do 10 km) se potvrdil pripad pozitivne testovaneho divocaka na Aujeszkyho chorobu.  Tak to samozrejme studuju a vidim, ze se choroba neprenasi pouze krvi, ale i trusem. 

Muj dotaz je, jak moc clovek se svym psem venku riskuje, kdyz se pohybuje v mistech, kde se bezne divocaci vyskytuji. 

Mam z toho ted docela fakt nahnano, kor kdyz vim, jaky je Hachi prase, co vymete kazdou louzi a bahenni lazen, a neodola ani kdejakemu kocicinci, pokud si nevsimnu vcas :( 

Diky a hezky vikend! :)  

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 31.05.2023, 11:12:39 xxx.xxx.0.1
assil:

A kde se vůbec zjistí ten počet nově registrovaných?


Uzivatele -> seradit dle registrace a malym trojuhelnickem dat sestupne :) 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 31.05.2023, 10:54:45 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

kdyz uz i admin cituje predeslej prispevek, tak je neco hodne spatne, at to jde od ruky.


Vazeny pane, 

vubec jsem se k vam nechtela vyjadrovat, ale to, co tu predvadite, je vazne uz neskutecne. 

Od zacatku jste vulgarni na vsechny, kteri si dovoli projevit svuj nazor, ktery je rozdilny od toho vaseho. Od prvniho okamziku jste se snazil vsechny presvedcit, ze jedinou cestou je malochov (uz na iFaune, tady i na FB), a kdyz se vam to nepodarilo, zacal jste byt neprijemny a na vsechny utocit. Proste chovani maleho vztekleho ditete. 

Naucte se respektovat ostatni a vyjadrovat se jako inteligentni slusny clovek. Urcite takovym pristupem dosahnete mnohem vice, nez tim, ktery jste nam tu doposud predvedl a kterym jste si tu jen vsechny znepratelil. 

Mejte se hezky

 

Jeste dodatek k tomuto vasemu prispevku:

"Oslovovat koho? Tech 20 pejskaru co sem preslo? Kdyby lidi normalne uvazovali a jednali, tak jeste diskutovali na ifaune. Co k tomu vid dodat? Histerie."

Od 24.5., kdy se na iFaune zvolil presun sem, se zde registrovalo jiz pres 200 novych uzivatelu. Ano, pejskarky jsou zde nejaktivnejsi a nejhlasitejsi, jak tomu bylo vzdy i na iFaune, ale hystericky (ano, dle ceskeho pravopisu s y) jste tu byl doposud predevsim vy. Nehlede na to, ze tyto uzivatelky svou aktivitou neskutecnym zpusobem pomahaji zdejsimu webu. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 30.05.2023, 11:00:00 xxx.xxx.0.1
keriton:

Tybrďo ale jen si to představte, to si tak vedete poklidný web, a najednou se vám tam ze dne na den nakýbluje pár desítek nováčků a mají spousty představ, co by mělo jak vypadat a fungovat, aby se jim u vás líbilo :D


"par desitek" bylo ve skutecnosti neco kolem 180, pokud se podivas na registrace od 24.5. :))

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 29.05.2023, 12:11:48 xxx.xxx.253.2
Xerxova:

mně zmizel celý poslední příspěvek z venčení - ten, kde jsem informovala o přechodu sem... taky zmizeli profilovky těch lidí, kde byl vložen kontakt na chov zvířat. Tudíž nechtějí, abychom odešli jinam a stíhají to překvapivě kontrolovat a ne že ne...


Koukala jsem dneska rano a to to tam jeste bylo :( 

Ja tu profilovku jeste mam, ale bohuzel nejsem aktivni  prispevatel :/ 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 29.05.2023, 12:09:46 xxx.xxx.253.2
Buggyra:

Biometeorologická předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (chmi.cz)

Mně se ty odkazy hodí hned to hyperlinku, Pumo, nejste na mobilu (já jsem na PC)? Nebo nekopírujete/nevkládáte ten odkaz jako text?


Jsem na PC a davam je copy-paste :/ Na iFaune se z toho automaticky vytvoril vzdy odkaz 

Ted vidim moznost manualne odkaz vytvorit. Holt jsem rozmazlena :/ 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 29.05.2023, 10:35:19 xxx.xxx.253.2

Mne prijde fajn, co vymyslely holky - zmenit si profilovku na info, ze jsme tady, a editovat sve posledni prispevky v diskuzich, ze jsme prestehovani sem. 

Tak nas snadno vsichni najdou :)

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 29.05.2023, 10:24:11 xxx.xxx.253.2

Tak ted pisi, ze aktivita klistat je na nejvyssim patem stupni :/ 

https://info.chmi.cz/bio/mapy.php?type=kliste

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-mimoradne-riziko-napadeni-klistetem-varuje-chmu-40432940

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 28.05.2023, 21:08:12 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Mám 3 letou skoročívu, která je mazlík a miláček, ale extrémně citlivá a trochu blbě vychovaná. A má extrémní strach z veterinářů, injekcí a jakmile vidí že mám v ruce pinzetu, už chytá třes a klidí se. Ošívá se, a někdy to vypadá že mi sežere celou ruku. Nepomáhají pamlsky, povely, nevím jestli s tímhle jde vůbec něco dělat. Řeším to tedy chemií, ale je to opruz.


Zkuste osetreni se souhlasem od Kristyny Dostalkove.   

btw, akorat jsem Hachimu vytahla dalsi zive kliste :(( V utery jedu k vetovi pro Bravecto

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 28.05.2023, 12:54:38 xxx.xxx.0.1

Trochu off topic, ale take vam prijde, ze posledni roky na klistata skoro nic nezabira? :( 

Mame Seresto (Foresto) uz minimalne dva mesice a stejne jako posledni dva roky mam pocit, ze proste nefunguje. A to ho ma Hachi utazeny fakt na krev, coz nesnasim, protoze mi prijde, ze ho to musi strasne otravovat a byt nepohodlne :( Do toho ho minimalne jednou tydne (ale vetsinou vickrat) strikam beapharem, ktery jeste loni fungoval, ale ted mam pocit, ze uz ani ten to nedava. Premyslim, ze zkusim hrebicek v Alpe, protoze uz fakt nevim, co na toho chudaka nacpat.  Jenom tento tyden jsem nasla dve odpadla ziva nacucana klistata a vytahovala nekolik zakousnutych ze psa (jen dneska rano dve). 

Mate nekdo podobny pocit, ze antiparazitika prestavaji byt na dnesni klistata ucinna? Nebo je tecch klistat proste tolik?  Uz me to fakt stve, protoze Hachi je deb*l a vytahuje si je sam, pokud nejsem dost rychla. A pak si na tom miste neustalym "osetrovanim" vylize bolak :( 

Fotka pro radost z naseho dnesniho ranniho vybehu :) 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 20:18:20 xxx.xxx.0.1

Tady je videt, ze ho pes muze krasne stisknout, ale vypada to, ze to na druhou stranu jde ztuha, coz bude pro Hachiho podle me super :) 

https://youtu.be/M14O4pw-7F8?t=78 

 

A nebo pak tenhle, ktery mame doma na snurce na vycvik a Hachi  ho taky miluje :)  https://youtu.be/eLpg8_Sz6pw?t=81