Aktuálně: 4 884 inzerátů174 974 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 20:15:07 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 27.05.2023, 20:08:32

Zkousela a nasla za par kacek, takze se minimalne pujdu podivat, zda to je on a zda je mekky, protoze to tam nepisi. Ale rikala jsem si, ze ten psi by Hachimu mohl vydrzet preci jen dele :) 

https://www.benu.cz/rehabiq-masazni-micek-jezek-modry-10cm

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 18:02:57 xxx.xxx.0.1
Chingis:

U nás je úplně běžně mají v každém Petco. Na internetu jsem koukala, že je mají v superzoo. A fakt vydrží, taky jsem z nich nadšená:-) 


Koukala jsem na superzoo a meli tam krome jednoho od trixie vsechny micky jen male :/ Ale az budu v USA, mrknu do Petco. Musim rici, ze jsem tam zatim objevila v podstate vzdy opravdu super odolne hracky :) 

 

Jinak jsem ted objevila tento micek - 12 cm, guma, udajne odolny, tak mu dam sanci. Sice nema bodliny, ale jinak si myslim, ze se tomu nalezenemu dost podoba a mohl by vydrzet i bez natrzene zadele :)) 

https://www.gappay.cz/cz/tetraflex-balonek-velky

 

Mockrat diky za tipy! 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 17:28:19 xxx.xxx.0.1

Ahoj, 

vcera jsme cestou ze cvicaku nasli tento micek, do ktereho se Hachi naprosto zamiloval :) Myslela jsem, ze bude do minuty po nem, ale uz ho zvyka druhy den a krome natrzene "zadele" kupodivu drzi.  Je z tlustsi gumy/silikonu, je mekky a i s dirou drzi krasne tvar. Pripomina mi vetsi masazni micek.  Nemate nekdo tip, kde takovy robustni, ale zaroven mekky micek sehnat? 

Hachi mockrat dekuje! :)) 

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 11:24:21 xxx.xxx.0.1

Take hlasim, ze se mi u inzeeratu nezobrazuje datum vlozeni. 

 

edit:  jeste mam maly navrh ohledne navrzenych zmen. Bylo by mozne pridat napriklad do vaseho uvodniho prispevku seznam navrhu, at je vse pohromade a at se tu lide s navrhy napriklad zbytecne neopakuji? Myslim, ze to tak bude pak prehlednejsi :) Popripade ke kazdemu navrhu dopsat, zda se na nem pracuje/je implementovany/ceka ve fronte? :)

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 10:51:15 xxx.xxx.0.1
balu:

Tak jsem si změnila na ifauně fotku, dala jsem tam tuto... 

  • \'\'');\' onmouseout=\'UnTip();\'>

Super napad! 

Dovolila jsem si udelat obrazek pro kohokoli, kdo by si ho chtel na iFaune tez zmenit :) 

Vypada to pak takto: 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 10:32:01 xxx.xxx.0.1
Kilian: ....tak jsem zaregistrována....šlo to bez čárek.....tak už je Keliš zase mezi vámi...no bude to pro mě dost snížené na mobilu, vzhledem k velikosti diskuze a mé slepotě...fotku mi časem snad nahraje dcera

Admini pry uz pracuji na mobilni verzi :)  

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 27.05.2023, 10:27:57 xxx.xxx.0.1

Ja bych jeste poprosila, zda by sel like zpetne i odebrat, kdyz se treba ukliknu :)  A srdicko jako reakce by bylo take fajn. Palec dolu bych osobnee asi nedavala. 

Jste uzasni, mockrat dekujeme za Vas cas a praci, moc sii toho vazime! :)) 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 26.05.2023, 22:20:08 xxx.xxx.0.1

Mne je jasne, proc nas stopli, ale zajimalo me, zda se k tomu nekde/nekomu vyjadrili i oficialne, kde pochybuji, ze reknou pravy duvod, ktery tu vsichni samozrejme zname :) 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 26.05.2023, 21:37:58 xxx.xxx.0.1

Me by jen zajimalo, zda se iFauna nejak oficialne vyjadrila, z jakeho duvodu diskuze uplne zablokovali. Nevite nekdo? 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 26.05.2023, 11:55:18 xxx.xxx.0.1

Poslusne hlasim, ze pri pridavani prispevku je problem s odradkovanim :) 

Profilove fotky uz funguji, ale chtela jsem se zeptat, zda by bylo mozne trochu pozmenit zobrazovanou velikost profilove fotky u prispevku na necco vice obdelnikoveho? U vetsiny profilovek uzivatelu tento format proste vypada dosst zvlastne.  Toto je pro preddstavu a srovnani moje originalni profilovka z iFauny:  PumaCZ A omlouvam se za srovnavani s iFaunou, ale preci jen jste tam nekteri byli fakt dlouho..  Edit: zde je krasne videt to spatne odradkovani. Veta "Toto je pro predstavu.." byla puvodne odradkovana, ale po vlozeni prispevku odradkovani zmizelo a stal se z toho jeden odstavec. A nejen tam - obrazek a dalsi text byly tez odradkovany. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 26.05.2023, 11:29:19 xxx.xxx.0.1

Ahoj, 

vzhledem k tomu, co se deje na iFaune, bych sem rada zkopirovala svuj prispevek ohledne mych zkusenosti s prevenci a lecbou hotspotu u psu, protoze si myslim, ze je to pomerne casty problem a byla by podle me skoda, kdyby se tento muj souhr vytratil v propadlisti dejin spolu s dalsimi fajn informacemi z diskuze na iFaune.     

 

Jelikoz me kontaktoval pan ohledne tohoto tematu, rada bych se zde podelila o sve dosavadni zkusenosti, aby byly pro ostatni snadno dohledatelne.

Jen dodam, ze nejsem veterinar, ale hotspoty jsem s nim skoro vzdy resila. Text a doporuceni nize je ciste z me zkusenosti a doporucuji tohle konzultovat see svym vetem.

____________________________________________________________________________________________

Nejdulezitejsi je prevence a to ve dvou bodech:

posileni imunity (betaglukan, kurkuma, pupalkovy olej, biotin, ruzne doplnky na psi srst, ..)

prevence tvorby hotspotu pote, co je pes mokry  

 

U bodu cislo dve se mi krome vytreni psa co nejvice do sucha a nasledne aplikace psiho zupanu (doma nebo do auta, ne behem prochazky) osvedcilo tez psa po koupani prelit vodou s trochou jablecneho octa (kvasinky ani bakterie nemaji rady kysele prostredi, chce to ale udelat co nejdrive po koupani, poridila jsem si na to malinkou konvicku, ktera se ukazala byt velmi prakticka).

Dulezite je tez psa pravidelne vycesavat (v lete klidne i denne), protoze cim mene materialu tam pes ma, tim lepe proschne a tim padem se nestaci zaparit. U chlupatych psu se doporucuje i psa protrimovat efilacnimi nuzkami, ale na to jsem nakonec odvahu nenasla.

 

Pokud k hotspotu uz dojde, mame primo specialni masticku na hotspoty od veterinare. Dale mohu doporucit jeste VIRBAC Allerderm Spot-on ci Clorexyderm. Masticka od veta je ale nejucinnejsi.

A urcite bych zminila, ze je opravdu velmi dulezite okoli hotspotu vystrihat, ale uplne nejlepe vyholit, a to ve vetsi mire, nez si clovek mysli. Vzhledem k tomu, ze je to infekcni onemocneni, maji hotspoty tendence se rozsirovat do sveho okoli, tzn. vylecite jeden hotspot a hned vedle se udela dalsi, a to klidne i nekolikrat po sobe. Takze opravdu vyholit klidne i 5 cm kolem hranice hotspotu, ikdyz to vypada nesteticky. A pokud ma pes delsi chlupy, tak zkratit i ty, ktere se postizeneho mista, byt jen trochu, dotykaji. Opet totiz hrozi to, ze se mu hotspot roznese dal.

A jeste dalsi a velmi opomijeny bod, OCHRANNY LIMEC! At uz ma clovek pocit, ze to uhlida, nebo ze si o to pes sam nepecuje, jakmile se toho pes jednou dotkne, bude to 10x horsi a navic si to zase muze roznest.

 

Akorat jsem ted objevila tento vyrobek viz odkaz, ktery se da pouzit nejen jako podpurny doplnek pri lecbe, ale take i preventivne. Zatim ho vyzkouseny nemam, ale urcite jej pred letem koupim a nasadim preventivne. Minimalne se tim nic nezkazi.

https://www.happyzoo.cz/virbac-megaderm-28x8ml/

 

Posledni bych zminila Wobenzym, ktery se da davat jak preventivne na posileni imunity, tak jako podpora lecby, pokud uz se treba s opakujicimi hotspoty trapite. Davala jsem ho loni a opravdu byl videt velky rozdil v delce leceni opakujicich se hotspotu. A mam pocit, ze pote uz zadny nemel, ale samozrejme to muze byt jen shoda okolnosti.

Snad alespon neco z toho bude pro nekoho uzitecne :)

 

Jeste info z clanku MetropoleVET. Cely clanek -> https://www.metropolevet.cz/hot-spot/

"CO JE TO HOT SPOT?

Psí hot spoty jsou červené, zapálené kožní léze také známé jako pyotraumatická dermatitida nebo akutní mokvavá dermatitida. Tyto názvy přesně popisují zánětlivé kožní změny vyvolané škrábáním, které se objevují rychle, jsou potaženy slizem a mohou obsahovat hnis. Hot spoty lze nalézt kdekoli na těle psa, ale nejčastějšími místy jsou hlava, nohy a boky. Tyto bolestivé, páchnoucí vředy mohou být velmi zjevné nebo mohou být skryty pod matnou srstí."

 

"CO ZPŮSOBUJE HOT SPOTY?

Hot spoty jsou obvykle způsobeny sebepoškozováním, když si pes škrábe svědivé místo tak energicky, že vytvoří otevřenou ránu. Psi se škrábou z mnoha důvodů, ale bez ohledu na příčinu, hot spoty jsou nepříjemné. Když pes olizuje bolavé místo, dráždí povrchová nervová zakončení v kůži, která stimuluje svědění a následuje další olizování, kousání a škrábání. Tento cyklus lízání-svědění je základem pro vlastní traumu, která způsobuje hot spoty. Hot spot se může dramaticky zvětšit velikost ve velmi krátkém časovém období. Zejména u dlouhosrstých psů mohou počáteční léze uniknout pozornosti majitele. Při horkém počasí se může hot spot během pár hodin zvětšit několikanásobně. Hot spoty větších velikostí často silně páchnou a pes je cítit již na dálku.

 

Hot spoty jsou způsobeny stejným typem bakterií, které normálně žijí v malém počtu na povrchu kůže. Tento typ infekce není obvykle nakažlivý pro člověka nebo ostatní psi. Rozvíjí se, když škrábání a kousání narušují normální bariérovou funkci a umožňují bakteriím přerůstání. Jakmile se bakterie šíří, způsobují ještě větší podráždění a bolest. Dlouhosrsté plemena psů a plemena s hustou podsadou, jako jsou zlatí retrívři, jsou náchylné k vytváření hot spotů, pravděpodobně kvůli špatné ventilaci v jejich srsti.

 

Co způsobuje podráždění, které iniciuje hot spot? Nejčastěji se vyvíjejí hot spoty v místě poštípání blechou. U pacienta nemusí být žádné další důkazy o blechách. Méně běžné příčiny zahrnují alergie, ušní infekce, problémy s análními váčky, rostlinný materiál v srst a další dráždivé látky. Nejčastěji vznikají hot spoty během horkého, vlhkého počasí."

 

Zminuji se pouze o bakteriich, ale mam pocit, ze pricinou mohou byt i kvasinky. Prosim bodlinku, pokud to bude cist, at me pripadne opravi :)

Dle meho: premnozeni kvasinek a bakterii -> svedeni -> pes se skrabe/kouse, lize -> vznik traumatu a nasledny vznik dermatitidy

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 26.05.2023, 10:55:05 xxx.xxx.0.1

Podle meho proste zavreli komplet diskuzi - jiz nelze vubec prispivat. Sama jsem se k aktualnimu deni nijak nevyjadrovala a stejne nemohu napsat novy prispevek :/  Jsou to fakt poserove. Radeji forum blokli, aby zabranili sireni informaci o presunu sem. Je mi lito vsech, kteri se to do ted nedozvedeli. Ale treba si sem nakonec nejak najdou cestu :) 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 25.05.2023, 23:12:25 xxx.xxx.0.1

Tak tohle je vazne super, mockrat dekujeme! :) 

Ja bych chtela nahlasit problem s pridavanim profilove fotky.

Velmi by take potesilo, kdyby se pri rozkliknuti diskuze objevilo forum v miste posledniho prispevku, ktery jsem naposledy cetla, jako tomu je na iFaune.  Jeste jednou dekujeme za Vas zajem web vylepsit, urcite si toho tady vsichni moc vazi :)