Aktuálně: 5 070 inzerátů173 308 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 28.08.2023, 09:58:56 xxx:xxx.cde0:e7e9

Pro lidi s FB doporucuji sledovat tuto slecnu/pani https://www.facebook.com/groups/427771512838710 - dela jak s lidmi, tak se zviraty, a dava pred a potom obrazky. 

Ja se o hirudoterapii zajimala kvuli babicce s nehojicim se bercovym vredem, tendencim k tromboze a celkove se spatnou cirkulaci krve. Uprimne jsem cetla i nejake studie a byla jsem docela pozitivne naladena. Babicka do toho ale nakonec nesla, takze nemohu rici, z vlastni zkusenosti, zda to funguje nebo ne.  

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 04.08.2023, 19:57:07 xxx.xxx.0.1

Update: Dnes rano jsem poprve aplikovala vyse zmineny Callusan Forte. Lec neni parfemovany, Hachi na aplikaci dost negativne reagoval a od odpoledne si lokty drbe, takze zbytek vypatlam radeji na haxny sobe :/  

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 15:48:30 xxx.xxx.0.1

A takhle pak po :( Resili jsme to cele skoro 4 mesice. 
(fotky toho neejhorsiho sem radeji nedavam, bylo to fakt osklive)

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 15:48:00 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 03.08.2023, 15:08:19

No, Hachi ty otlaky vetsinu roku take nema niijak strasny. Vzdy se mu zhorsi v lete, kdy odmita (vic nez po zbytek roku) spat na jakemkoli pelechu/koberci/pohovce/v posteli. A vzdy, kdyz je nekde na hlidani, tak se mu to zhorsi jeste vic. Proto mazu pravidelne a preventivne (vetsinou ale jen jednou za cas, pres leto pak vic). 

Ale ted to mel opravdu osklive a udelala se mu tam malicka boule, coz me po predchozi zkusenosti ze zacatku minuleho roku dost vydesilo. To totiz prisel z hlidani s malou mokvavou bulkou, ktera se ne a ne uzdravit, az se z ni stal velky hnisavy bolak, ktery nakonec vet vyoperoval. A aby to nebylo malo, tak mu pak cela rana pukla a dalsich nekolik tydnu jsme se ji snazili zahojit. ZAcala se zlepsovat az po Wobenzymu.  

Nebylo to presne v miste nejvetsiho otlaku, ale i tak mam dalsi dozivotni trauma :/  


Info k fotkam: takhle to vypadalo pred operaci  

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 13:53:25 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 03.08.2023, 13:02:02

Ja mam strach, abych mu tak treba nepriskrtila krevne obeh ☹️ 
Mam jeste jedny stahovaci navleky na zapesti, ktere mu moc dolu neklouzou, ale prijde mi prave, ze jsou dost tesne. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 13:52:03 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.08.2023, 13:00:25

Amazon, nebo AliExpress, pokud nevadi dvoutydenni cekani 🙂 Plus jsem objednala jeden “dog elbow protector” z USA. Davam odkazy 🙂 

Ruzove navleky

Sede navleky pres lopatky

Oranzove tluste - ty maji jen male, takze jsem velke objednala z USA Amazonu 

Vysledky z AliExpressu 


Jinak puvodne jsem chtela koupit jeste ksandy, ktere by ty prvni navleky drzely. Plus jsem nasla protiskluzovy silikon v lahvi, o kterem jsem premyslela, zee bych jim na ty navleky udelala protiskluzove vestvy, ze by pak ty navleky klouzaly treba mene. Ale zatim jsem to nevyzkousela

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 10:51:07 xxx.xxx.0.1

Pena mi sice jeste neprisla, ale koupila jsem Hachimu epesni rukavky, o ktere se s vami chci podelit 😀 

Ruzove jsou s gelovou vrstvou, ale jezdi dolu, takze je ma jen pres den. Sede ma zase na noc. Ty jsou hezky vypolstrovane, ale polstrovani je na relativne male plose, takze jak se rukavy pretaci, lezi kolikrat mimo polstrovani :/ Cerne jsou potitka na zapesti, krasne tlusta, ale klouzou velmi rychle dolu. 

Kazdopadne je ma dnes treti den, mazu rano a vecer hermankovou masti s vazelinovym zakladem, ale uz ted vidim zmenu. Hlavne si diky tem rukavum lokty po namazani nemuze vylizovat. Takze za nas muzu jako podporu v boji proti otlakum doporucit 🙂 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 31.07.2023, 12:43:50 xxx.xxx.0.1

Hezké téma : ) 

My meli moznost si oficialni jmeno navrhnout sami. Ale chtela jsem, aby se oficialni i volaci jmena shodovala. S pritelem jsme tehdy meli sdileny soubor, kam jsme psali navrhy, jaka jmena by se nam libila. A byl to fakt dlouhy seznam : D Ta jmena jsme pak spolecne zredukovali asi na 5. 

Osobne jsem jako vedec chtela neco spojeneho s vedou, ale na Y se toho uprimne moc nehodilo. No, nakonec jsem jednoho dne jela na univerziitu tramvaji a cetla si tam o novem objevu - Hachimoji-DNA (v prekladu osmipismenna DNA). Heureka! Proste to sedlo jako prdel na hrnec a tehdy jeste pritel se se jmenem musel proste smirit : D 

Problem uz bylo jen vymyslet, jak tam na zacatek zakomponovat ten Y : D Nakonec jsem to vymyslela jednoduse - Y"Hachi + nazev CHS. Osobne to jmeno miluju, lec z Hachiho delaji vsichni “Hachika”, coz me docela dlouho iritovalo : D 

Uznavam, ze “Hačí” v zni vtipne Cechum i Nemcum (v nemcine zvuk pro pciknuti - “Haču”), ale to je mi osobne u zadele. Co uz bylo ale mene vtipne byla negativni reakce na jmeno ze strany mych rodicu, kteri mi doslova napsali, ze je to hrozne jmeno a ze bych si nemela porizovat deti (pry to ale mysleli jako “srandu”). No, long story short, od plic jsem jim rekla, co si o nich myslim, a rok jsem se ani s jednim z rodicu nebavila. A asi bych to vydrzela dele, kdybych se neseznamila s holcinou, ktere mama umrela. Clovek o tom vsem pak zacne premyslet jinak. 

Pres to vsechno jsem za to originalni jmeno rada a mam radost, ze jsem do nej zvladla zakomponovat mou vasen - vedu : )  

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 30.07.2023, 14:30:03 xxx.xxx.0.1

Ahoj : ) 
Asi na FB jsem videla stejne tema ohledne boje s otlaky, ale zpetne se mi ho nedari dohledat. Nekdo tam doporucil tento pripravek, tak jsem se chtela zeptat, zda s nim nebo necim podobnym mate nekdo zkusenost. 
Hachi ma ted otlaky fakt osklive. Normalne mu je promazavam Kamillem na ruce s aloe a hermankem, coz normalne funguje, ale tentokrat bez efektu.  Zkousela jsem i vazelinu, ale krome mastnych fleku vsude po baraku tez nic. 
Chystame se na veterinu, tak se zeptam na vyse zmineny Protopic, ale kuze je po nem citliva naa slunicko, tak z toho nemam uplne dobry pocit :/ 
Diky a hezky den! : ) 

https://www.callusan.cz/callusan-forte/

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 16.06.2023, 12:55:49 xxx.xxx.0.1

Ted jsem otestovalla sve stare "zimni" (neoprenove) holiny zminene vys a kupodivu mi prijde, ze mii v nich noha klokta mene nez v tech novych 39kach :/ Ze bych si tedy poridila stejne, jen o cislo mensi? Ted uz jsem uplne ztracena :(  Jinak krome Vikings jsem zkusila jeste Gateaway a Aigle, ale ty mi tolik nesedly. Zvykla jsem si, ze Vikings jsou sirsi v miste nartu, cimz se prsty krasne rozprostiraji jako v barefoot botach. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 16.06.2023, 12:38:31 xxx.xxx.0.1

Ahoj, 

rada bych vas poprosila o radu s vyberem velikosti loveckych holin, u kterych se nemohu za boha rozhodnout, zda vzit o cislo vetsi ci mensi.

Vybrala jsem si opet znacku Viking, se kterou jsem velmi spokojena. Mam od nich uz zimni neoprenove boty velikosti 40, ktere jsou mi az moc velke. Pokud v nich mam normalni a jen jedny ponozky, noha mi v nich nejen klokta, ale posunuje se i dopredu a dozadu, a to docela dost. Od jara do podzimu vsak nosim dvoje termoponozky (proto jsem si vybrala vetsi velikost) a pak mi noha klokta podstatne mene, ale klokta furt. Mam v nich nachozeno kolem 2k km a miluju je. Nikdy me z nich nebolela noha apod.  Jelikoz mi vyse zminene boty prokousnul souseduv pes, kdyz jsem pred nim branila Hachiho, rozhodla jsem se poridit si "letni" par. Objednala jsem si boty ve velikosti 39 (moje standardni velikost), ktere mi stale prisly velke (noha mi v nich stale klokta do stran i dopredu dozadu), proto jsem objednala na vyzkouseni jeste velikost 38. Tam mi noha sedi perfektne,

ALE! Prsty se mi pri chuzi tak nejak dotykaji predni steny boty, ackoli mi vylozene male neprijdou. Jinak mi v nich noha sedi absolutne perfektne. Chodim v nich po baraku (coz se ale s prochazkou venku v terenu a pri tahani na voditku psem samozrejme srovnat neda), ale krome toho, ze to citim, mi to vylozene nevadi, neobtezuje, neboli.  A ja mam ted dilema, zda risknout mensi velikost, nebo si radeji nechat ty vetsi, lec mi v nich noha trochu klokta, coz mi vlastne pri chuzi u tech zimnich bot nikdy vylozene nevadilo. Logicky bych zvolila tu 39ku, ale u tech 38cek se mi libi, ze mi noha nikam nejezdi. Jen dodam, ze jsou to boty drahe, takze pokud se rozhodnu pro mensi a budou me z nich bolet prsty a slejzat nehty na nohou, tak budu dost naprdnuta :D A ted babo rad :D  Diky moc za nazory a prejeme s Hachim hezky vikend! :) 

P.S. Jeden roztomilej pes jako projev diku za pomoc :D 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.06.2023, 19:34:07 xxx.xxx.0.1

Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 03.06.2023, 19:16:52

Ja vysusuji hned, pokud to jde, ale jak jsem psala, musim porad myslet na to, abych predesla hotspotum :( 

Ten rucnik od mushgo je malinky a lehky a krasne se vejde do batohu, takze taham s sebou.  Pak se jen vymacha v ciste vode a da zpet do plastove tuby, ready k dalsimu pouziti :) Pokud ho nemam s sebou v batohu, mam jeden v aute a vytiram ho pred cestou domu. 

Super je take na vylety, pokud se clovek po ceste chce stavit treba v restauraci - krasne psa odbahni, nejsou po nem na zemi mokre/bahnite fleky a skoro nesmrdi :) 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.06.2023, 12:40:39 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 03.06.2023, 11:05:19

Ano, "zupan" :) Je to v podstate vysokogramazni frote rucnik ve tvaru psiho oblecku, takze se do toho pes na 10-15 minut navlekne a po sundani je fakt skoro suchy :) 

Ted mam vyhlednuty tenhle, ktery jde i pres zadel, protoze chci, aby mel zakryty i ocas prave kvuli hotspotum, ktere se mu delaji nejviic na zadnich a na ocase. 

https://www.actionfactory.de/dryup-capes/standard-xs-xxl48-74cm/

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.06.2023, 10:52:49 xxx.xxx.0.1

My mame tento https://www.mushgo.cz/mushgo-osuska-pro-mokre-a-zabahnene-psy_z6079/ a pak jeste tenhle https://www.mushgo.cz/trixie-osuska-pro-mokre-a-zabahnene-psy_z10757/ 

V MushGo mi holky rikaly, ze ten velky je spis na chlazeni psa, a mely samozrejme pravdu. Mnohem lepe se pes vytira tim mensim, protoze ho clovek musi stejne neustalee zdimat, coz je s tim vetsim narocnejsi. Ale jinak saji oba dva stejne dobre. Mam doma tri male a jeden ten velky a klasicke ruucniky pouzivam uz jen vyjimecne :) 

 

edit: Jeste krome rucniku doporucuji poridit psi zupan! Je to take super vychytavka :) Nam zupan hodne pomohl s bojem proti hotspotum, protoze vycucne zbytek vlhkosti i z podsady :) 

https://www.mushgo.cz/rukka-zupan-micro-bathrobe_z11024/