Aktuálně: 5 144 inzerátů172 487 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 14:45:00 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 14:30:14

Mijime, protoze dle meho neumis uchopit to, ze jde o koncept, jak psa vychovavat a tvarovat, nikoli o tom, jak ho mas pod piskotama naucit sedni :) 

A presne naopak. Tohle je absolutne vhodne i pro uplneho zacatecnika, ktery se alespon od prvni chvile nauci, jak k vychove psa pristupovat spravne a nenasekat zbytecne zacatecnicke chyby. 

Chapu, ze neumis uchopit to, ze to jde i online, ale podle meho je to proto, ze si neumis predstavit, jak se s koncepty pracuje a co prinasi. Coz se ti snazim vysvetlit celou dobu. 

Takze ano, za me se i uplny zacatecnik muze podle SPRAVNEHO online kurzu naucit, jak si ze psa vychovat pohodoveho partaka pro zivot. Staci se naucit zakladni principy a ridit se jimi. 

A ne, zakladni princip neni, ze pes je nepricetny na voditku, tak ho mas nacpat piskotama nebo ho odtahnout pryc. Ale nejprve pochopit, PROC je nepricetny (a ne, odpoved neni, protoze je tam jiny pes), a nasledne se naucit, jak sveho psa v takove chvili co nejlepe podporit, aby se citil lepe (bezpecneji, mene vystresovane atd.) a priste nespadnul do takoveho stresu, aby reagoval opet stejne, ale abyste se nejakym zpusobem posunuli dopredu a problem skutecne vyresili. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 14:12:27 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 14:05:53

Jenze jsme u toho, co jsem psala ve svem uplne prvnim prispevku. Jsou online kurzy, ktere jsou akorat tak zlodejina a podvod na lidi (a ty prave slibuji hory doly), a kurzy, ktere za to proste opravdu stoji, i kdyz jsou “jen” online (KD na svych webovkach zadne plane sliby nedava). 

Z webu KD: 

Díky jednotlivým hrám ze systému Koncepty hrou rozvinete osobnost svého psa tak, aby byl schopný lépe a pohodověji fungovat v našem společném světě. Tyto krátké a zábavné hry podpoří a upevní váš vzájemný vztah a zároveň se Váš pes naučí řadu důležitích dovedností: vnímat ve stavu vysoké excitace, odfixovat (odpoutat) se od nečeho, co ho zaujalo, a uklidnit se (střídat klid a aktivitu dle aktuální situace)
..

Možná se ptáte...opravdu Vám všechny tyhle problémy za 21 dní vyřeším? 

Upřímně, s největší pravděpodobností ne. 

Ale co Vám mohu slíbit - VŠICHNI uvidíte za 21 dní zlepšení!

A je jedno, kde se na své cestě momentálně nacházíte. Každý pes se začne transformovat. A pak už to záleží jen na vás - návody vám zůstanou a bude potřeba vytrvat. 

Ale to není problém. Hry jsou návykové. Pro vás i vašeho psa to bude posvátných 5-10 minut denně o které nebudete chtít přijít. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 13:39:09 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:57:09

Na cvicak a vycviky s Hachim chodim od jeho dvou mesicu 😀 A dvakrat tydne maka pod trenerem + jednou tydne socializacka pod trenerem ze cvicaku, jak uz jsem tu psala 😀 Plus jezdime nekolikrat rocne na prodlouzene vikendy a tabory s Evou Stemberovou 😀Plus jezdime uz tri roky na tyden za Inspektorkou. Prijde vam, ze je to malo? 😀 Plus jsem zapomnela zminit absolvovane kurzy Franty Susty, ktere byly absolutnim zklamanim (nejen pro me), kde mi nebyl schopny ani poradit, jak Hachimu pozitivkou domluvit, aby na kurzu hystericky nestekal po okoli. A dalsi a dalsi a dalsi (Veronika Borilova, Dog Planet, ..). 

Eva nam tedy pomohla dost na zacatku, ale pak to uz nemelo zadny progress. A pak na jednom z prodlouzenych vikendu mluvila Eva prave o kurzech KD, a ze to je jediny online kurz, ktery muze ona sama doporucit, protoze zna Absolute Dogs. Hned jsme se tam prihlasili a od te doby se neustale posunujeme dal a dal. A byli jsme s Hachim u KD i osobne :) 

Takze asi tak :)

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 12:42:35 xxx:xxx.4aa2:9348
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:36:25

Ano, po trech letech placani se v bludnem kruhu se konecne posouvame a z Hachiho se stava docela normalni pes. I nervicky ma podstatne mene, protoze jsem se naucila pracovat s jeho stresem. Ale samozrejme to neni o tom jednom kurzu, ale o neustale a nikdy nekoncici praci a o hlubsim pochopeni, co je opravdovou pricinou a ne jen jejim dusledkem 🙂

Treba se k tomu vyjadri Inspektorka, ktera Hachiho pravidelne vida od jeho dvou let 🙂 Ale i Eva Stemberova Hachiho silene chvali a rika, ze jsme se neuveritelne posunuli dopredu. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 12:36:14 xxx:xxx.4aa2:9348
hmn:

“Existovalo vždycky habakůk dotazů lidí, co měli potíž s tím, že pes jim poslouchá v obýváku, ale venku ne. Když budu takovýhle majitel psa - jak mi ten kurz může pomoct? když s tím psem cvičím v tom obýváku ? ”

- nedocvičenost v tom OP
- nerespektování postupného ztěžování kritérií
kurz mě má (jak se domnívám) naučit, jak psa cvičit

“Nebo si teda nedovedu představit, jak jdu se psem, potkáváme jinýho psa, můj začne jančit, bláznit, nebo vyjíždět, to je jedno, co předvede a já jako nás natočím u toho? a pak to pošlu ke zkouknutí lektorovi? To za á nenatočím, protože pes se mnou smýká, pak taky nenatočím svou reakci……”

tohle ale není trénink, ale život
trénink začíná v tom obýváku…..


Presne tak! Rekla bych jen:

“Tezko na cvicisti, lehce na bojisti”

Proc s Hachim saskuju, aby byl schopny me vnimat, i kdyz ma vedle sebe hozeneho peska nebo micek? Protoze je to pruprava k tomu, aby me vnimal, az misto toho micku bude treba rvouci pes, kocka, zajic, .. 

Clovek preci nemuze preskocit od nuly na stovku, musi se k te stovce pomalu propracovat, protoze je rozdil, jestli vyslapnu jeden schod, nebo se budu snazit preskocit z prvniho na sty. To proste fyzicky neni mozne. Proto naroky a obtiznost zvysujeme postupne. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 12:28:41 xxx:xxx.4aa2:9348
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:07:23

jak budete nahrávat míjení psa se psem, který to nezvládá? 

Uplne staci poridit si hrudni pas a muzete si nahravat klidne kazdou prochazku, pokud je to potreba. Ale v tomto pripade, jako clovek, ktery prave reakci na ostatni psy resil, mohu s cistym svedomim rici, ze tohle neni vubec treba nahravat. Staci problem popsat, ale kolikrat asi neni nutne ani to. Zase jsme u toho, ze clovek pracuje se zonami stresu, kde jsou jasne dane postupy a pravidla, jak v nich se psem pracovat. Clovek musi pochopit zakladni principy a pak podle nich postupovat. Celkove se tyhle kurzy snazi, aby byl kazdy schopny samostatne a bez pomoci se psem pracovat v jakekoliv situaci. 

Koncepty nejsou o vycviku, ale vzajemnemu porozumeni si se psem. 


Normálně přece cvičím každý den. A cvičák je o tom, že mě tam naučí, co dělat mám a já to pak trénuju v praxi.

Jenze neni cviceni a cviceni. Koncepty jsou hra - se psem si hrajete a posilujete tak body, ktere u sveho psa posilit potrebujete. U nas napriklad to, aby byl sam schopny se odpoutat od neceho, co ho dostava do nervicku. A hlavne chcete dosahnout toho, aby se pes naucil tohle delat uplne samostatne, bez jakekoliv intervence psovoda. Proste ho v podstate ucite myslet sama za sebe :) Rekne te mi, na kterem cvicaku se tohle uci :)) 

A opet zminuji, ze tento styl vychovy psa je o tom, abyste se naucila, jak se psem pracovat i ve slozitych situacich, aniz byste potrebovala toho nekoho, kdo vam bude rikat, co mate delat :)) 

Neexistuje jeden nadrilovany univerzalni postup, podle ktereho se ridite. Ucite se principu a podle nej a na zaklade konkretni situace prichazite s resenim, jak sveho psa v te konkretni situaci podporit. A to je to, proc to funguje :) 

Ale chapu, ze pro “starou skolu” je tohle dost nove a nezname. Sama jsem byla jeste do doby pred dvema lety zastance “prace kontrastem” a o pozitivce nemela valne mineni. Ale Hachi me donutil dale se vzdelavat a hledat jine cesty, aby nam obema spolu bylo co nejlepe :) 
 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 11:28:31 xxx:xxx.4aa2:9348
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 10:04:53

Ne, alespon u KD to opravdu neni o tom, ze pes posloucha jen doma v obyvaku :) 

KD kopiruje metodu konceptu od Absolute Dogs. Muzete si o tom neco najit. Ma par zakladnich kurzu, jako treba 21 dni k pohodovym prochazkam, ktere bere jako neco, cim by mel clovek zacit. Vysvetli mu tam principy konceptu a jak je pouzivat v praxi. Ale to uplne nejdulezitejsi a pro me nove, byla prace se psem v ruznych stresovych zonach. 

Koncepty psa ucime pomoci ruznych druhu her, ktere jsou zabavne pro obe strany. Vetsina z nich je koncipovana na hrani venku. Pro kazdou stresovou zonu mame nejakou hru = postup, abychom tu situaci mohli co nejlepe zvladnout. 

Koncepty jsou velmi vhodne pro praci s reaktivci a vetsina lidi, ktera v klubu je, ma se svym psem nejaky problem. Od zrani lidi a psy, loveni zvere, pres problem s osetrovanim atd. 

Se psem se snazite pracovat dle konceptu, a jakmile narazite na nejaky problem ci nejasnost, muzete psat dotaz, nebo nahrat video. Videa se daji nahrat normalne na mobil, ktery drzite v ruce, nebo si poridit prenosny stojan na mobil, ktery se da slozit na 5x3 cm valecek. To treba na nahravani her. Ale uplne staci, kdyz problem clovek popise. A na zaklade toho dostanete od KD radu, jak v takove situaci postupovat lepe, coudelat jinak atd. 

Kdo ma zajem, muze mrknout na KD FB skupinu, kde delala i mini kurzy zdarma. Treba ty ohledne netahani na voditku, coz je vlastne ciste prace se stresovymi zonami, jsou vazne moc fajn. 

Pozitivni psychologie psu

Prace s reaktivnim psem dle KD

Tyden s koncepty (Den 1.)

Jak jsem psala, individualni hodinu to samozrejme nenahradi, ale pokud se clovek se svym psem chce nekam posunout a dozvedet se, jak se svym psem v podstate komunikovat lepe a lepe ho pochopit, je to super. A ne, neni to jen pro zacatecniky ci lidi, kteri si nevi rady. 
Super je, ze podle konceptu muze cvicit clovek kazdy den. A se cvicakem se tohle srovnat vubec neda (ruzne cvicaky navstevuji cely svuj zivot). Alespon ne s zadnym klasickym (s Hachim chodime 2x tydne + 1x tydne socializace prave od cvicaku, ale veci, ktere jsem se dozvedela z kurzu KD, jsou uplne o necem jinem) 🙂

P.S. Pridavam video z jedne hru na koncept odpoutavani se. Jmenuje se misto nebo rusivka. Rusivka je v tomto pripade pesek, ktery Hachi moc chce, ale dokaze se sam ovladnout/odpoutat a po sezrani pamlsku se vratit na misto 🙂 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 04.01.2024, 14:52:44 xxx:xxx.9759:a99d
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 04.01.2024, 14:42:26

Mentoring klub se da chytit “v akci” :) Bezna cena je 1800 Kc, osobne jsem vstupovala se slevou za 1200 Kc a aktualne platim jen polovinu :) 

Super je, ze v mentoringu ma clovek pristup uplne ke vsem kurzum a webinarum. Ale mas pravdu, ze za 1800 Kc mesicne je to dlouhodobe proste moc. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 04.01.2024, 13:21:45 xxx:xxx.9759:a99d
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 04.01.2024, 13:00:13

Potvrzuji, ze Mentoring klub Kristyny Dostalkove je opravdu velmi napomocny, vzhledem k tomu, ze je k cemukoliv mozna temer okamzita zpetna vazba. Kurzy nam v mnoha vecech s Hachim pomohly, ale i tak neni nad to, aby na vas nekdo kouknul v realu. 

My ted pred Vanoci byli u Veroniky Borilove a bylo super, ze mi vycetla chyby, ktere jsem si vubec neuvedomovala, a ktere jsem tim padem nemohla Kristyne popsat. Slo o relativni malickost, ale ve vysledku velmi podstatnou, abychom se mohli posunout dal 🙂 Urcite mam v planu k ni na individualku zajit znovu, i kdyz ji mame tak daleko. 

Jinak delame online jeste Dog Fitness, opet se zpetnou vazbou, a to je tez super. 

Ale mam i negativni zkusenost s jinym online vycvikarem, u ktereho jsem absolvovala “privolavacskou vyzvu”, ktera mela sice tez zpetnou vazbu, ale vubec nic mi nedala a byla to pro me jen ztrata penez. 

Doporucuji tedy jit opravdu jen po overenych vycvikarich, ktere tyto sluzby nabizi, a opravdu peclive patrat po referencich, protoze se s takovymi nabidkami posledni dobou roztrhl pytel. 
KD jsem zkusila primo na doporuceni Evy Stemberove a nelituji. Uz jsme tam druhym rokem 🙂 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 19.12.2023, 11:29:07 xxx:xxx.f6d3:b6ab

Tohle je fakt cesta do pekel, jak uz tu holky napsaly viz vys. 

Ale krome stopovacky tu nebylo zmineno, ze se vsechny hnusy se stendem venku vymenuji za nejakou jinou top mnamku. V zadnem pripade psa nehonit, ale naopak poodejit, vytahnout si mnamku a udelat divadlo, jak mam neco naprosto uzasneho a super. Zvedave stene se prijde podivat, vy mu neco neodolatelneho (klidne kus syru, parek, masicko, ..) nabidnete, pes pusti, co ma v tlame, a vy mu to vymenite za dobrotu jinou. Problem solved. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 11.11.2023, 19:19:50 xxx:xxx.834f:22d1

Udelali jste kus prace, panove, kloubouk dolu! 
Zeleno-hneda kombinace je super, ale jelikoz mam temer vse v tmavem rezimu, sla jsem hned po cerno-sede. Musim ale dat nekterym lidem zde za pravdu. Nevim proc, ale ty cervene napisy na PC nejak splyvaji a neni to uplne prijemne pro oci. Na mobilu mi ale kombinace tak rusiva neprijde :) 
Kazdopadne za me mate velky palec nahoru. Je neuveritelne, jak web za tech par mesicu prokoukl! :)) 

A jeste jedna poznamka pro grafika, tlacitka “Pridat” a “Ulozit zmeny” by mel predelat kvuli nepovedenemu cervenemu stinu  :) 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 10.10.2023, 22:03:34 xxx:xxx.42bf:3e62

Pro lidi, kteri zminuji, ze svetlo z celovky oslnuje, doporucuji celovku s cervenym svetlem 🙂 
Neoslepuje ani vas, ani psa, ani kolemjdouci/jedouci, ale pritom vidite, kam slapete, a jste videni - neni zrovna prijemne, kdyz se vedle vas necekane z niceho nic zjevi clovek se psem. Navic rozsveci ocicka ostatnich obyvatel prirody, takze o nich ma clovek prehled 🙂 
Ja mam tuhle z Dekace uz pres rok a super 🙂 Jo a pes nosi svitici obojek, i kdyz je za tmy pouze na voditku. 

https://www.decathlon.cz/p/turisticka-dobijeci-celovka-bivouac-500-usb-100-lumenu/_/R-p-307266?mc=8559673
 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 08.10.2023, 02:18:02 xxx:xxx.2b8:c1

Na mobilu jsem i po prihlaseni neprihlasena. Pokud napisi prispevek, tak je normalne pod mym nickem, ale nemohu jej upravit, protoze “nejsem prihlasena” 🙂 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 08.10.2023, 02:13:01 xxx:xxx.2b8:c1

Ahoj, 

Jde nejak ulevit psovi s ucpanym nosem? 
Privezla jsem si kychajiciho psa z hlidani a dneska krome kychani ma i ucpany nos ☹️ 

Vypada to na nachlazeni, ne na psincak. 

Nasadila jsem echinaceu s jitrocelovym sirupem a psa navlekla do meshky od BoT. Vet bude k dispozici az v pondeli. 
Diky! 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 12.09.2023, 10:16:07 xxx:xxx.4836:efa6

S dovolenim si sem jdu vice mene ulevit, postezovat. 

Loni jsme si s muzem koupili nova kola, protoze nas jizda na kole moc bavi. Jenze Hachi s tema jeho odoperovanyma prednima, vyssi vahou a hunatym kozichem neni uplne uzpusobeny na delsi kolisticke vylety. Jezdime jen tak 5-6 km, kdy se Hachiho snazim dost brzdit (beha na volno a snazim se, aby sel klusem, protoze ma tendence letet jako sileny), vse v lese/polnich cestach atd, a dost vybiram i pocasi, aby nebylo teplo (nad 15 stupnu nebo slunicko uz je na nej moc). Tim padem toho ale bohuzel moc nenajezdime ☹️ 

Jenze bez psa se mi take jezdit nechce. Citim se spatne jen z pocitu, ze bychom meli byt venku a pes zase sam doma ☹️ Mate to nekdo podobne? 
 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 12.09.2023, 10:02:49 xxx:xxx.4836:efa6
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 11.09.2023, 17:31:24

My pouzivame Isaderm viz foto. Meli jsme i jine masticky, ale tahle na meho pesana funguje nejlepe. Ale bacha, je dost silna a obsahuje kortikoidy.   
 

Obrázek