Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 21:43:46 xxx.xxx.32.103
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.07.2024, 21:39:07

Já vůbec nevím, co jste tím chtěla říct…

Mám tak velké zdr. problémy, že jako asistenční považuji své kočky. Ale na psa bych si netroufla! A nejen z důvodu onemocnění páteře.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 21:33:46 xxx.xxx.32.103
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 19.07.2024, 20:31:51

Tak já tomu rozumím jako koza petrželi…ale, Neverende, Vámi vyslovený názor o hackerech se v diskuzích zcela sporadicky vyskytl…a byl ihned “smeten ze stolu”. Je to blbost, a to fakt píšu jako někdo, kdo IT nerozumí. Nebyla/není to ani chyba MS.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 21:28:07 xxx.xxx.32.103

Moje nej kamarádka má sekretářku, která dělá výcvik asistenčních psů. Zaujalo mě to i proto, že jeden z prvních se jmenoval Fido. Dál nebudu nějak identitu odhalovat…ale teď naposledy mám info, že je vychováván/cvičen pes pro paní s psychickými problémy. Má panické ataky, bojí se sama chodit ven, mezi lidi atp. Kamarádce jsem řekla, že se mi to nelíbí. Kde je záruka, že pes tuto paní dostane z jejího psych. onemocnění, anebo jí v tom bude aspoň nápomocen? Když přijde panická ataka, člověk je obvykle paralyzovaný a nefunguje. Co když dotyčná nebude schopná psa v takových situacích ani vyvenčit?

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 21:20:50 xxx.xxx.32.103
kometa:

Myslela jsem, že jde o mýtickou bytost.

Viz Sardullah. 

A klíííd, nikdo neví všechno. Jak zjišťuji pravidelně na hospodském kvízu.


To, že neví každý všechno, je jasné…

Dnes jsem nad tím trochu přemýšlela…a co když má pravdu Orionka???

VŠ studium a získání titulu ani náhodou není jakoukoli zárukou inteligence. Ale je tedy paní H.N. dysgrafička?? Já neopravuji lidem pravopis jako Vy (i když na to máte plné právo a mnohdy z některých výraziv fakt bolí oči😟), a dokonce ani ta “harpije” mě asi až tak nedostala, jako spíš opakovaně napsané “Já se živým výcvikem psů…atd.”.

Asi by to rozlouskl dotaz přímo položený H.N., ale zas tak zainteresovaná do toho nejsem. Ale poněkud divné to celé je.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 16:46:39 xxx.xxx.32.103
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 19.07.2024, 15:59:49

Trochu se studem přiznávám, že jsem doteď nevěděla, že je harpyje pták. Myslela jsem, že jde o mýtickou bytost.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 16:03:16 xxx.xxx.32.103

Z diskuze:

“To jsou ty čtyřdenní pracovní týdny. Hele, jsi poslední, tak až budeš odcházet, nezapomeň všechno pořádně vypnout!”

Jinak ale potřebuju do BENU lékárny vybrat e-recept a netuším, kdy budou fungovat…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 14:43:15 xxx.xxx.32.103
Sardullah:

Né…. Maťulka je moje asistentka…teď jsem si šla lehnout na gauč… nic nedělat, aby si chvilku odpočinul, pak budeme přesazovat a zasazovat rostlinstvo, tak se chudinka ještě dneska napracuje až až.


Jani, Ty máš takový trochu transpsy…🙃😉

Mates je asistentka s Tebou pracující a ženská se celý dny válí a vstane jen se nažrat…😂

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.07.2024, 14:23:04 xxx.xxx.32.103
Ronja s motejlem:

Mě se nadřízená ptala, jestli mě má vodit za ručičku a kolegyně si mě přehazovaly jak horkou bramboru, každá měla svý práce dost, časem si to sedlo. Saga má pravdu, peníze nejsou všechno, ale co si budem…Moc moc držím pěsti, ať si to taky sedne. 

PS: možná nějaký drobný úplateček? Čokoládička…jestli tam nejsou samý dietářky?😉 hodně sil a jo taky se trochu rozmazlit, když to půjde🌷.


Holky, všem vám děkuju za podporu, vážím si jí!💐

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.07.2024, 22:28:00 xxx.xxx.32.108
megi-the-pes:

Asi tu diskuzi někam dáme, aby se nezapomnělo. 

Tam totiž sama Flip řekla, že psa uvázala v noci tam a tam a bla bla, sama to vše řekla, my jenom čuměli. Paní chovatelka na fb nepíše nic, co by neřekla sama Flip, viděl to milion lidí. 

Se to těžko chápe, to chápu, teda že se to těžko tráví, přijímá, jenže
tahle pani fakt přišla a založila téma - jak vrátit psa chovateli. Prosila, aby za ni někdo vymyslel, jak se zbavit psa. 

Takhle to je. Co nadělám. 

Divnej svět.


“Tam totiž sama Flip řekla, že psa uvázala v noci tam a tam…”

To jako fakt??? Jak jsem psala, diskuzi si vybavuji opravdu už málo. Ale toto někdo napsal sám o sobě…?😲

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.07.2024, 22:24:44 xxx.xxx.32.108

Jo, a teď nevím, kdo Ti to výše psal, ale přidávám se k tomu, že Ti to na té fotce z výletu/dovolené moc sluší! 👌 Já si Tě představovala trošku jinak - ono na té profilovce nejsi zas až tak vidět, ale i na ní jsi moc pohledná.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.07.2024, 22:20:13 xxx.xxx.32.108
lesnizinka:

Jani, už asi týden jsem myslela na to, jestli tam jsi a proč nám o tom něco nenapíšeš, jak se ti líbí a tak. Hmm, ale moc z toho nechápu, co je špatně, páč tedy ani nevím, o čem ta práce vlastně je😏 Píšeš, že peníze nejsou všechno, v předchozím zaměstnání jsem pochopila, že peníze na ho.no a kolektiv jakbysmet, takže sis stejně polepšila, ne? 


Raduš, napíšu, co mi vadí nejvíc: Jsem naprostý nováček, a NIKDO si mě nevšímá, nezaučuje, první dny to bylo o sezení na židli, koukání z okna…a logické značné frustraci. Pomalilinku se to zlepšuje, proto jsem psala, že se prostě uvidí…😉

Edit: Sedím v pracovně s paní, která mi sdělila, že takové chování, co popisuji, je tam normální…ale stran mě, že je to ještě větší ignorace, než zná ona. Doslova řekla, že si bude muset vzít ucpávky do uší, ptž ji ničí, jak neustále někomu telefonuji, vyptávám se, prosím, uháním…a nic se neděje. Je v jejich zájmu mě zaučit a zapracovat…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.07.2024, 00:38:08 xxx.xxx.32.151
Tenurri:

A to je ono…mně trvalo přes dva roky kočky donutit jíst alespoň to mokré krmivo uvedené výše…ale stejně mají granule jako TOP…je mi jasné, že někde/někdy se to nepodaří vůbec. U syrovémo masa se nám to třeba nepodařilo, to raději pojdou hlady 🙃…a kolik jsem se toho navyhazovala, protože to oschlo a nikdo to nechtěl jíst…peníze vyhozené v koši 😀.

Proto je důležité toto řešit hned jak si kotě donesu a úúúplně nejlepší, pokud je kotě zvyklé na všecko už od chovatele. Naše byly už u chovatelů hlavně granuloví. 


No, mně se po 6 letech (!!!) trochu daří “lámat” Elsu. Dřív byla výhradně granulová (však víš…😉), teď občas vylíže část kapsičky. Bohužel syrové je pro ni naprosto nepoživatelné, a tím pádem já to mám s krmením víc složité, ptž třeba prostřední je na syrovém mase doslova závislej. Takovej všežravec je v poslední době Fido…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.07.2024, 00:30:09 xxx.xxx.32.151
Sugar467:

Taky jsem si tu diskuzi z ifauny matne vybavila a taky jsem premyslela, jak to nakonec s Archiem dopadlo.

Nasla jsem toto, z listopadu 2016, tj. skoro o rok pozdeji.

Tak to snad melo happy end.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1243197465741288&set=a.238654609528917&locale=cs_CZ

Obrázek

Tak se omlouvám za své příspěvky, vše bylo zde v diskuzi; i jak to nakonec s Archiem dopadlo. Děkuji, Sugar.🌻

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 17.07.2024, 23:43:15 xxx.xxx.32.151

Prošla jsem odkaz na FB, který sem vložila Balu, takže příběh Archieho už znám. Teda ne celý. V tom odkazu a následně v diskuzi jsou vzájemná napadání, ale nenašla jsem, jak to s Archiem dopadlo. Z IF si jen velmi matně vybavuji diskuzi na toto téma… Může, prosím, někdo napsat, co se stalo s Archiem poté, co byl nalezen uvázaný na klice a posléze předán do útulku…?

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 17.07.2024, 23:14:12 xxx.xxx.32.151
orionka-2:

Však jsem právě kvůli tomu napsala svoji konspirační teorii, že se tentokrát klidně ( nebo neklidně) mohl někdo přihlásit jejím jménem. Ještě s tím názvem v závorce, aby nebylo pochyb o koho jde. 

Přece když se přihlásím jako (nechci prásknout jméno ), budete si všichni myslet, že jsem Fíkovnice ?

Však mi to impact pochválila.


Já si to myslet nebudu, ptž znám Váš styl psaní…😀😉

A případ Archieho si nepamatuju, možná bohudík. Respektive to jméno mi něco říká. Chce někdo napsat, oč tedy šlo…nebo to necháme spát?

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 16.07.2024, 02:00:29 xxx.xxx.32.23
Bobca:

včera večer jsme se domluvily sousedky,že se sejdem ráno na kafe..jak se prostě probudíme..všechny většinou po 6-až půl 7…Fajn,já napsala smsku Petře,že vycházím,cestou už Anička seděla s mobilem a cigaretou venku u bytu v průjezdě..tak že se sejdem vzadu u garáže..Proč to píšu..poslední dobou je nás o jednu víc..prostě babinec jak má být😊naučila se za náma chodit Micinka..Koupila jsem jí v Actionu jakési pamlsky,a ona už ví…Takže jak jdu dozadu-kdykoli-už se zvedne a jde za náma ..Je legrační,jak zvedá nohy,když jde přes trávu🐈..kůže v tříslech se jí blimbá…Ale,chci se zeptat..když jí hladím,třepe konečkem ocasu,jak třeba chřestýš..asi 10 centimetrama..U žádné kočky jsem to neviděla..Dneska zas zažila stres v podobě psů-stafordů nebo co to je,náhle se objevených ze dveří,jak šla další sousedka venčit..Micka špatně vidí,tak zůstala stát,psi se mohli zase pominout(jindy se schová aspoň pod auto-to tam dnes nebylo)..Páníčci zítra odjíždějí na dovču,tak budem hlídat s Peťou..


Bobčo, některé kočky to třepání ocasem dělají, bývá to projev radosti.

No a pak, když kocour značkuje, postaví se zády ke značkovanému předmětu, začne jej ostřikovat 😀 a u toho také třese ocasem. Ale to není Tvůj případ…nýbrž mi takto teď na chalupě ohodil Čeňka jakejsi černej cizák!😜

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 14.07.2024, 12:42:41 xxx.xxx.32.142
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 14.07.2024, 11:53:12

A nemyslíte tu střelbu oficiálního ostřelovače?