Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 23.04.2024, 15:50:38 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 23.04.2024, 15:38:21

Heleďte, já moc nevím, proč chodíte na zvířecí web plkat jen do politického vlákna…ale tak to je Vaše věc…😀😉

Se současnou situací v našem státě je spokojen málokdo, notabene v celé Evropě. Jenže co chcete dělat? Právě jen plkat na diskuzích, ptž stejně se nás (lidí dole) nikdo na nic ptát nebude. Tak to bohužel je.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 23.04.2024, 15:28:41 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 23.04.2024, 15:12:10

Myslela jsem, že se islamizace Evropy nedožiju…ale pomalu si to myslet přestávám…😢

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 23.04.2024, 14:30:39 xxx.xxx.61.0
Fikovnice:

Asi sem napíšu něco poněkud kontroverzního…

Ale já vůbec netušila, že Laufer nazpíval písničku oslavující špiona ve Svobodné Evropě. O mrtvých jen dobře (jak se říká), ale toto mi fakt celou dobu Lauferova života unikalo.


Tak já tu písničku teď slyšela poprvé v životě! Vůbec nechápu, jak mi takový skvost mohl desítky let unikat!!!🤣

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 23.04.2024, 14:04:41 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.04.2024, 20:12:49

No tak, že jste viděl horší, přece neznamená, že by si měl někdo kupovat o něco menší hrůzu…

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 23.04.2024, 11:42:28 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.04.2024, 20:47:06

Jj, to zvládnete. Musíte si tedy koupit kromě glukometru “děrovačku” a papírky. Ale ono je to vlastně součástí balení glukometru. Klidně nejdřív vyzkoušejte sama na sobě - na bříšku prstu. Já nasadím lancetu do “děrovačky” na co nejmenší délku. Pak na boltci - spíše ale hodně při kraji ZVENČÍ přiložíte děrovačku a “vystřelíte” lancetu. Aby krev tekla, doporučuje se ucho buď nahřát (třeba teplým hadrem) nebo žmoulat. Toto já nedělám, ptž Fido ví, co bude následovat, už když se blížím s glukometrem a ještě víc by jej to stresovalo. Cílem je vytvořit pěknou kapku krve. No a pak dáte proužek zasunutý v glukometru k té kapce, ta se nasaje, a po 5 sekundách se Vám zobrazí hodnota glykémie.

Jo, zapomněla jsem, že Vy máte chlupatce!!! Tak nevím, zda by nebylo lepší ucho trochu vyholit.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 23.04.2024, 11:32:51 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.04.2024, 08:06:07

Jo jo, já si myslela, že myslíš tyto. Mám je ve sklepě… Jsou dost hrozné. Ty novější se už nastavují na výšku postavy.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 22.04.2024, 20:31:10 xxx.xxx.61.221
Bobca:

Jani,já bych to brala jako fór🙏…že se jim prostě daří….👍neber si to tak😇.Každý máme něco..ty jsi dobrá zase ve svém oboru👌


Bobčo, možná jsem dobrá ve svém oboru a stejně musím odejít. Tak k čemu mi to je?

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 22.04.2024, 20:21:31 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.04.2024, 20:09:40

Já popík poslouchala…než jsem objevila Queeny a později Floydy…🙂.

I když on je to taky takovej specifickej popík. Třeba, když jsme s kámoškou v “mém” penziónku, tak tam furt ulítáváme na Freddiem - jako že si jej tam pořád pouštíme. Kámoška vždy hodnotí jeho fyzično 😀 a já spíš miluju tu muziku.

Ale je fakt, že on byl opravdu typ chlapa, co se mi líbí. 🤭 Dtto Josef Nedorost z Bony a klid…krásnej a typickej vekslák! Teď jsem se na film dívala a ty komenty pod ním!!! 99% by tu dobu vrátilo a popravdě já taky! Nemyslím to kšeftaření s bony, ale tehdy byl svět normálnější. Komunismus už neměl takovou sílu, pomalu se vše uvolňovalo…a hlavně člověk byl v té době mladý! Jéžiš, já se snad na toho Pepíka Nedorosta dnes zase podívám!!!😄🤭

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 22.04.2024, 20:05:34 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.04.2024, 19:59:44

Tak já sem ještě něco připíšu. Od Laufera znám hlavně ten jeho kamioňáckej šlágr. Ale kdysi vystupoval, pradávno tomu, v menším městě, odkud pocházeli oba moji rodiče. Byl na pódiu a v obecenstvu se někdo prý nějak hlučněji bavil. Tak on nelenil, seskočil z pódia a prý dal dotyčnému pár facek - viděno mými rodiči, takže žádné JPP ;-). Až včera nebo kdy jsem se o něm dočetla, že měl jižanskou krev, tak asi proto… Dnes by asi takové profackování neprošlo.😄

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 22.04.2024, 19:59:57 xxx.xxx.61.221

Myslím, že jsou interindividuální rozdíly mezi reakcí zvířat na léky. Ale farmakokinetika se tak úplně neošulí. Ano, někdy biologický poločas varíruje, ale ne nějak extra moc. Každopádně chci říct, že přeji, ať všem, kterým lék funguje, tak ať to vydrží.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 22.04.2024, 19:45:56 xxx.xxx.61.221
LucieS:

Jinak u nás na kontrole dnes 12,7 z krve z posledních 14,6. Ale kocour po navýšení ProZinku o půl jednotky na dávku lepší. Dávkování zatím ponechali a uvidíme za pár dní, jestli to půjde dolů. Už tolik nelemtá a chodí spořádaně na záchod ( ťuk ťuk ), rozhodně se zdá lepší, vlastně normální. U nás na vet to máme super, v případě krize jsem tam s rezervou do deseti minut a i mimo pracovní dobu stačí zavolat a hned nás vezmou. A to že se nám samozřejmě vždycky něco podělá mimo pracovní dobu. 


Tak to vypadá velmi dobře, jen tak dál!!! Ono se někdy doporučuje ani nejít do fyziologických hodnot, ale být třeba kolem 10. Ale co je hlavní, že vymizely klinické příznaky!!!👍

Jj, to znám, to podělání v nejnevhodnější dobu. U mě vždy před odjezdem na D, případně v pátek večer… To jsou zákony schválnosti.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 22.04.2024, 19:43:51 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 22.04.2024, 19:25:25

Lucko, já totiž toto nejsem moc schopna odměřit. Tím, že mám tři kočky a nesmím zavřít žádné dveře, tak je to na prd, no… Však Vy to asi také znáte, ne? Ale jinak si myslím, že jej rozhodilo, že jsem byla pryč 2x v celkem krátkém časovém intervalu. Po prvním návratu pohoda, ale ten druhý odjezd - to už jej asi vystresovalo hodně. Navíc mu samozřejmě chyběl ten venek. Přátelé mi kočky obstarají, ale ven jej samozřejmě nepustí. Jak řekla kdysi moje známá, kočky jsou kotvy. Asi víc než psi. Psa můžete vzít na různá místa s sebou, ale u koček je to horší… Já teda pevně doufám, že sem tam na těch pár dnů budu moct odjíždět. Ono také to moje zdraví je opravdu tragédie, takže chci odjíždět, dokud to ještě jde. Je to špatné, no…

Ale zas dnes Fidova hodnota 5.8 je nádherná, zjistila jsem, že mi končí proužky do glukometru. Takže buď jej ještě jednou změřím, anebo to nechám až třeba zas na zítra.

Jak psala Odberryho, že jejich vetka říká, že glykémie u koček je střílení od boku, tak naše vetka zas na měření trvá…a ty hodnoty fakt vždy odpovídaly. Ale nehádám se a beru, že můžou být různé názory. Každopádně dnes Fido i prokázal obrovskou míru trpělivosti, ptž dnes mu teda krev z ucha netekla, ani když už jsem je procvakala naněkolikrát…😢