Aktuálně: 5 046 inzerátů173 358 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 21:54:07 xxx.xxx.60.146
balu:

Divím se, že toho psa hned neutratili. Fakt není nutné snažit se převychovat každého psa a po tom, co tak zřídil tu paní, bych neměla slitování.


Jj, já četla i nějaké komenty a na utracení se shoduje většina lidí.

Ono teda prý to první napadení (o němž se nejdříve psalo) nebylo potvrzeno. Pes byl dán do útulku (plánovaně dočasně), až vystřízliví jeho pán (ten byl odvezen na záchytku). Tak si říkám, jestli ten majitel nebyl takové to vyfetlo, co si pořizují buloidní plemena, celé dny se s nimi poflakují jen po ulicích, pes nula vyžití. Ale to samozřejmě jen spekuluji.

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 21:51:15 xxx.xxx.60.146
Fikovnice:

Já si to přečetla, po odkazu, který dala Mi…a je to fakt hrozné!!!😢


Pardon! Odkaz dávala Assil, což na hrůznosti celého případu nic nemění. Paní v kritickém stavu, po amputaci nohy, už má své roky, ach jo… A stejně jako ostatním se mi prostředí útulku jeví jako velmi zvláštní.

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 21:46:39 xxx.xxx.60.146
LucieS:

Kéž by to tak bylo 😉. Jo to Vám věřím tu radost, mám to stejně, ty poslední hodnoty, kdy jsme se dostali na těch 8,1 a do té doby jsme se nehnuli pod 14 a to mu to lítalo klidně zpátky na 22, 18 a tak, tak jsem na vet málem taky skákala ke stropu 🙂, doktoři nám dali cíl dostat se pod deset.  u mého kocoura jsou ty nohy jasně vidět, jen jak jsem psala, někdy horší, jindy lepší.  Hlavně, že si Fido užívá, asi by takhle nevýletil. Já mám kočky doma, ale kocour už je stejně takový dědek, že toho moc nepodělá. 


Jj, Fido si i začal hrát!!😄👍

A také naše vetka říkala, že bude ráda za hodnoty kolem 10 (dokonce jednu dobu říkala, že by byla vděčná i za hodnoty kolem 15!). My totiž také dlouho titrovali dávku a dávk. interval. A fakt nějaký čas byly hodnoty pořád kolem 25 a ne a ne je srazit. Naposledy jsem jí volala kolem Velikonoc…a ona je vždy úplně nadšená, když jí říkám, jak se diabetes podařilo zkompenzovat! Také se povedlo, že Fido nejdříve po nežádoucím hubnutí kvůli katabolismu opět nasvalil, ale není tlustý jako byl dříve. On je totiž fakt až extrémně velký, na to, že je to útulkový obyčejňák, nezadá si velikostně s Elsou, která je MCO s papíry (ta váží kolem 10 kg, možná trochu méně).

No ale teď je Fido čerstvě po aplikaci a mám blbý pocit, zda se mu netvoří např. (sterilní) absces. Dost totiž při píchanci plakal, a už se ani nedivím, že vyjížděl po té mojí kamarádce. Teď mu dám oddech, ale později musím místo aplikace zkontrolovat. Ono také častěji (ptž jsem pravák) píchám do jeho pravé strany - je to pro moji zručnost lepší. Tak zkusím další dny asi spíše levou stranu.

Jo a Fidovo chození ven jsem mnohokrát popisovala ještě na IF a nevím, zda jste to někdy četla…? Ve zkratce: Bydlím v paneláku, v Brně, přesto Fido chodí bez dozoru na noc ven. Brzy ráno pro něj musím jít a zacinkat klíčemi, což je naše znamení.😀 Když náhodou zaspím, má se naštěstí kam schovat - hned za barákem je taková zarostlá poloopuštěná zahrada. Ale já už se smířila s tím, že co budu mít Fida a já toho budu schopná (chodit jej vypustit a brzy ráno pro něj jít), holt se pořádně nevyspím.

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 21:22:54 xxx.xxx.60.146
LucieS:

Děkuji Fíkovnice, stres udělá určitě svoje a když je kočka trošku víc citlivá, tak věřím, že se to ukáže. Jedna moje čičina je na mě navázaná, poznala i že nejsem zdravá, taková moje  osudová. Váš příběh s Fidem a cukrovkou sleduji od začátku, i ostatních, no a pak to potkalo i nás. Aby toho nebylo málo, tak současně ještě u další čičiny řeším štítnou žlázu. Mému čičákovi je 16 let pryč, vše ostatní má v pořádku, takže primární d.. Přeju Vám, ať se Vám to daří zmáknout s Fidem. My začínali na 32 mmol/l.  A ten Caninsulin nic moc u nás, snad to zvládneme s tím Prozincem. Píchání s kocourem dáváme v pohodě, on mi u toho vrní i se mazlí. Ale jsem na to také sama, tak už se tuplem nehnu z baráku 🙂. On má i neuropatii, jednou lepší, jindy horší. Pár dní zpět mi naši veti říkali, že na nějaké přednášce to řešili a že na to zabírá Solensia, což je kočičí verze Librely. Já zatím zvažuji její použití. Jinak je ještě nově na trhu lék na diabetes v tekuté formě, podává se do tlamičky, Senvelgo, ale ta cena je masakr, někde snad 4 tisíce na měsíc. A mohou tam být i nějaké vedlejší účinky, hubnutí, průjmy, což nepotřebujeme. Mě to teda ještě kocour neulehčuje tím, že díky žíznivce a nadměrnému močení začal chodit mimo záchod a to je teda vyčerpávající, už jsem se viděla na psychiatrii, po nasazení ProZincu, lepší, tak snad se to srovná úplně. Zvláštní je, že když se mi zdál klinicky lepší, tak glukozu měl třeba 22 a naopak, teď to má nižší a příjde mi, že jen pije. No uvidíme zítra na kontrole.  


Lucko, to pu/pd (= polyurie/polydipsie = nadměrné močení/nadměrné pití) se Vám (kočičákovi) upraví s úpravou hodnot glukózy. Fido pil strašlivě a močil ještě víc, naštěstí teda ne mimo WC. Jsou to prostě klasické příznaky diabetu, i u lidí (jen já jsem výjimka - vypiju snad i 4l tekutin/den a více a vůbec nepotřebuji chodit močit…vyšetřena jsem byla mnohokrát, otoky nejsou, “můj” internista to uzavřel s tím, že jsem pro něj medicínská záhada! A to je kardiolog, a dělá internu asi 40 let; já jej i poprosila o různé zobrazovací metody - jestli se mi někde v těle tekutina neakumuluje…a nic nezjištěno; no a diabetes mám…😕). My máme s Fidem i obdobné zdravotní trable, je to můj osudový kocour!!!❤️

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 17:01:21 xxx.xxx.60.146

Pro Daju: Dajo, Balu dala odkaz na FB a tam dole je zase odkaz, který se jmenuje Místa měření SM 2024 - tak na ten musíte kliknout a otevře se Vám Excel s mnoha listy. Záložky jsou dole, těmi se proklikáte, až najdete (nebo nenajdete 🙂) oblast, kterou pojedete.

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 16:57:31 xxx.xxx.60.146

Tak já se přiznám, že za rychlost platím. Ale obvykle bývám naštvaná, ptž to byly asi 2x Ivančice za 56 a 57 km/h, dtto Vyškov a v Brně mi i vzali body - za asi 52 km/h. Byla tam přenosná třicítka, které jsem si nevšimla. Je to už hrozně dávno, vyfotili mě. Kámoši mi tehdy říkali, že na fotce nebyla ta přenosná 30, tak že nemám platit. Ale to by mě zas nenapadlo. Jo a ty Ivančice - tam jsem platila asi před 2 lety. Kámoši se mi smáli…a za asi 14 dní telefonát:"Jaňul, hádej, co se nám stalo v Ivančicích?"😄 A za némlich tu stejnou rychlost, co já. Místní už ví, kde ty radary jsou, a já už také!🤫

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 16:42:47 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.04.2024, 15:14:27

Já si to přečetla, po odkazu, který dala Mi…a je to fakt hrozné!!!😢

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 16:34:43 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 15:21:47

Jj, ale máte pravdu, že problémů s výskokem si u Fida také všímám. On tedy vyskočí asi všude, ale třeba mně na klín to jako by dlouho poměřuje, udělá několik náznaků, než konečně vyskočí. Myslím, že buď neuropatie nebo svalová slabost mu ten výskok také trochu zhoršuje.

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 16:32:51 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 15:21:47

Lucko, ta videa jsou možná zde - v tom “mém” vlákně Diabetes.

Kéž se nám všem, co máme zvířectvo nemocné, daří držet jejich nemoci aspoň trochu pod kontrolou. Ani nevíte, jakou jsem měla ráno radost z Fidovy hodnoty 6.0 mmol/l. Mmch. od listopadu to bylo jeho první rozhození cukrovky. Jinak doteď chrní - od noci, co přišel z venku.😀

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 15:42:49 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 18.04.2024, 14:58:44

Tak já jsem si poslechla (část) toho videa od Bobo, kde mluví o tetkách z ODS. Jak jsem psala, s ODS nesympatizuji, se ženami typu Černochové už vůbec. Vy ale, Orionko, jste před pár dny psala o nenávisti - dokonce i o nenávisti ve mně. Pokud nějakou vůbec cítím, tak vůči lidem, kteří mi nespravedlivě ubližují v reálném životě, a stejně je to spíš znechucení a pohrdání bonzáky a šikanátory.

Ale nemůžu se ubránit pocitu, že plná jedu a nenávisti je tedy Bobošíková, Vy si to nemyslíte?

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 15:00:19 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 13:52:39

Jejda, to Vám fakt moc držím pěsti!!!

Ještě se zeptám: Jak se u Vašeho kočičáka neuropatie projevuje? Já o Fidově také psala již několikrát - má jiný styl chůze, u níž jako by klape drápy. Má mírně naznačenou plantigrádní chůzi, ale fakt mírně.

Edituji: Když je na to člověk sám, je to na prd. Vím, o čem píšete.😟

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 08:46:54 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 18.04.2024, 07:43:04

No jo, ale to se asi musí umět. A mně to nějak nejde…😉

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 08:40:28 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 18.04.2024, 07:52:11

Balu, díky MOC!!! U nás, koukám, taky!!! A já potřebuju zítra dost jezdit po městě…

Edit: Koukám, že budou i na I/43 ("silnice smrti"), tak tudy jsem také chtěla jet. Ale tam by měli měřit často, ptž někteří tam fakt jezdí jak hovada!

Fikovnice
Fikovnice (4211 příspěvků) 18.04.2024, 08:34:01 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 18.04.2024, 08:24:49

Jj, co vím, tak letargie, ležení, až do bezvládna, ev. křeče…až nedejbože kóma.

Počátek by se projevil slabostí. Já se ptala, jak tu glukózu dát, tak prý kdyby se příznaky začaly objevovat, máznout mu to na dásně, do pusy…opatrně, aby to nevdechl.