Aktuálně: 4 797 inzerátů175 476 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů
Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 10.12.2023, 17:32:13 xxx.xxx.57.74

Já jsem třeba u nás ve zverimexech nesehnala, co mi vyhovuje, tak jsem si ho raději vyrobila. Někomu vyhovuje dlouhé, krátké, kulaté, ploché, …těch barev a materiálů, já bych dala asi poukaz. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 20:44:58 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 17:58:15

Co mám psa, tak nikde nic, je to šílená popelnice, ale na linku naštěstí nevyskočí, ale u stolu máme lavici,to je horší 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 16:09:26 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.12.2023, 15:55:03

No vida, já bydlím na vesnici, na zahradě můžu nechat cokoliv a kočky mi to nesezerou, nepochcijou, rodiče bydlí na malém městě, skoro každý den pochany dvře , rohorku mít nemůžou  a na zahradě nemůžou nechat nic, zahony, podprdelniky, jídlo, když si odskočil domů, všechno zničený a nejsou jediný, kdo tam s tím má problém. To není jen přeběhnutí po zahradě. To že vy máte kočky kastrované a myslíte si, že jinde neškodí, neznamená, že to tak je u všech koček, co se pohybuji venku 

A jaké teda máte řešení pro přemnožené kočky?

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 15:40:58 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 02.12.2023, 15:37:05

To by bylo asi nejjednodušší řešení, bych pak chtěla vidět ty zaryté nekastrovače s nekastrovaným kocourem nebo kočkou doma. Jen s tím utrácením bych měla asi problém.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 15:32:35 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 15:25:32

A na psovi to vidět je? Taky ne a musí se vzít čtečka, a k čemu to je? No dokud není jeden pořádný regist,tak k ničemu, no.   Ale to čipování by mělo význam, kdyby byl nějaký pořádný regist, kde by byl na první dobrou vidět majitel a je-li zvíře kastrované, nebo cipovat zároveň s kastraci, tak by se vidělo, že je zvíře kastrované. Nebo já nevím, máte nějaký jiný návrh, jak tuto problematiku řešit?

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 15:28:07 xxx.xxx.15.85

Dospělé kočky mi na linku nelezou, nebo jsem je aspoň neviděla, ale Buggyra, kotě, které už snad za týden odletí do nového domova, na linku i na stůl leze, vždy si dávám, a kss, huš a podobně nereaguje, pak to po ní zopakovala i matka, ale po jednom okřiknutí už tam neleze. Já na lince běžné nechávám rozmrznout maso a kočky nic, ale nijak jsem je to neučila 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 14:48:43 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.12.2023, 14:39:28

Jaká buzerace? Pokud kočka bude čipovaná a kastrovaná, tak za co by vás kdo měl buzerovat?

S takovým přístupem se nikdy nic nezmění .

Jak by jste vy sama řešila problém přemnožených koček, prohozených koťat, …

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 14:29:24 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.12.2023, 14:24:16

Utrácet ne, ale vykastrovat a ocipovat a buď do útulku nebo je vést je jako obecní. Když nebude tolik koťat, uleví se spolkům, útulku, docaskarum a bude víc peněz na ty kastrace a čipy. Jsou kastrační programy , čipy, když se kupují ve velkém taky nestojí majlant a spousta větu nemá problém nacipovat vlastním čipem, ale zase ta evidence, no

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 14:09:46 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.12.2023, 14:04:03

Tady by museli fungovat asi obce? A dělat se kontroly, já vím, že je to nereálné, nikomu se to nechce dělat, je to začarovaný kruh, ale myslím, že i tak by to alespoň trochu pomohlo 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 13:52:32 xxx.xxx.15.85

Problém to je a nějak by se to mělo řešit, proč ne alespoň ty kastrace? 

Rodiče bydlí na malém městě, na stole na zahradě nemůžou nic nechat, na houpačce nemůžou nechávat podprdelnik, židle to samé, o záhonech ani nemluvim, jsou šikanovaní na vlastní zahradě, přesně proto, že si spousta lidí myslí, že má mít kočka volnost, co mají jako dělat? Aby si důchodci zabezpečili proti cizim kočkám svůj pozemek? A kdo jim to zaplatí? Proč mají stále platit, uklízet, prát, uchovávat i na chvilku věci ze stolu, když jsou na chvilku dovnitř? Táta každý rok krmí pračky, dělá domečky peo ježky, krmí je, ale.co ty kočky? Já sama mám 4, mám je zabezpečené doma, mají dost prostotu i vyžití, jeden kocour s náma chodí ven na vodítku, budeme dělat voliéru a síťovat terasu. 

Koček je všude mraky, množí se to geometrickou řadou, umírají, trpí, pár se jich dostane do péče, ale je to zlomek toho, co venku nekontrolovatelně běhá. Kecy, ze Micku nebudeme kastrovat, je to proti přírodě a kdesi cosi, tak porodí, koťata se utopí, nebo někam odvezou, co na tom. Pak je nějaká duše třeba najde, vypipla, některá koťata to třeba nedají, najde nové domovy, nenechá před tím vykastrovat, protože časné  kastrace jsou pro stále pro hodně lidí zlo a celé se to opakuje, je ona nám utekla, ale je ji jen 6 měsíců, je ona byla malinká, nepřežila porod, je a máme 6 koťat, no tak je vypiplame, nebo odvezeme do lesa, škarpy, popelnice,  nebo utopime a podřídíme nové kotě, je jich přeci všude 6 půlek .

Je nám se zase porval kocour, musel na šití, ale my ho nedáme kastrovat, on by přišel o svoji hrdost a bla bla, a na kočičí přenosné choroby nehledíme, přeci se zase ozve ta paní s tou kočkou, co se jí nás Venda líbí a za 500 nebo 2000 ji zase nakreje, tak proč ho kastrovat, je tak pěkný a až z Aše za námi jezdí 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 13:32:44 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 02.12.2023, 13:21:58

Je to tak a já jsem z toho nadšená, tento týden mám mraky práce, tak jsem ráda, že aspoň někde trochu ušetříme čas, jen se mi zdá, že na děti to nemá žádný vliv 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 13:06:48 xxx.xxx.15.85

Otec našeho štěněte Australský ovčák dělá záchranařinu i naostro a je v tom velmi dobrý.

Jinak těch plemen je hodně, je mraky psích podcastů na různá témata a je tam i o záchranařině a vysvětlují tam co a jak, jaká plemena jsou vhodnější nez jiná, třeba lovecká kvůli skvělému čichu, BOC a AUO kvůli zapálení, kříženci, malá vs. Velká plemena…..

Je to zajímavé, vyhledejte, poslechněte a hned budete vědět víc 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 12:53:33 xxx.xxx.15.85

Pes si sníh užívá, foceno začátkem tydne, to byl ještě vidět, dnes je vidět ve sněhu snad jen ocas, ale je pravda, že nemusím nic vymýšlet a pes i po krátké procházce, kde teda litá a skáče jak šílenec je úplně hotový.

Obrázek
Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 27.10.2023, 22:07:20 xxx.xxx.115.142

Ja kupuju u řezníka víc kg, svalovina, když mají žaludky, plíce, srdce, … semelu a krmíme, zbytek zamrazim a vyndavám porce na den.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 27.10.2023, 21:58:22 xxx.xxx.115.142

Ja můžu s hrdosti říct, že od zvěře mám 100% přivolání,ale voda, potok, rybník, všechno máme u baraku, pes nevidí, neslyší, má jen tu vodu, kachny, nutrie ignoruje, jen ta voda.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 24.10.2023, 23:11:41 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 24.10.2023, 22:40:30

U nás je teď straně moc klošů, nevím, kde se furt berou a v noci děti poštípal komár 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 24.10.2023, 21:47:13 xxx.xxx.15.85

Unavené štěně, hodně štěně, ale zase dát pozor, ať i odpočívá, přetažené štěně, šílené štěně. Čerstvá zkušenost, našemu štěněti jen teď 6 měsíců 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 22.10.2023, 19:22:11 xxx.xxx.15.85

Ja jestli se žádaří, budu mít teď vrh Něviček, manžel povolil nechat si kotě, tak doufám, že tam bude paní božská. Maminka půjde na kastraci, bude to její poslední vrh. Jsem moc ráda za zdravé plemeno, díky zodpovědným chovatelům, kteří testují i když to není povinné to snad i udržíme Jinak já čipuju všechna koťata 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 19.10.2023, 19:56:22 xxx.xxx.15.85

Jo, angry birds, to ten náš chlupáč taky miluje, stejně tak miluje ponožky a je jedno, jestli jsou čisté nebo špinavé. Místo pelechu jsem na začátek pořídila vetbedku a za mě myslím dobrý, ted má i pelech, stejně nejraději leží za dveřma na dlažbě a nikoho nepustí dovnitř ani ven. Ta baterka je taky super, mám vodomulneho a bahnomilneho psa, je to fakt zázrak. Pak různá přetahovadla, nejvíc vede samodomo ze starých dek, pamlskovnik, moje spása a manžel je rád, že nemá mastné kapsy u mikyn. Sušené mlsky, já kupuju na budog.cz, je to taková malá rodinná firma a fakt chutná, uši, nohy, pařáty, …Taky Azorky, po těch se můžou utlouct i kočky. Přepravka do auta, já pořídila na začátek kennelku, až doroste, zainvestuju do něčeho pořádného. Ta kennelka je super, třeba když jedeme k našim, je to pošuk nezastavitelný, je teda na ni naučený od miminka a když vidím, že začíná být přetažený, tak ho tam šoupnu , on se vyspí v klidu i na návštěvě(doma je většinou u těch dveří) a pak zas vyleze úžasný hodný hravý pejsek.

Taky jsem pořídila klikr, ale stále jsem ho zapomínala, nebo ho ukořistily děti a bylo po klikání. Tak jedu na slovo jo. 

Jinak, co jsem opravdu nezanedbala, je veterina, chodí tam tak rád, až to není možný. Včera byl na druhé dávce tetanovky, dala jsem ho na stůl, on si tam hned lehl, dostal pigaro, ani o něm nevěděl, dala jsem ho dolů a on že chce zase nahoru. Pak se ještě šel podívat na sál, kde se do něj řezalo, ani domu nechtěl. To je ale i tím, že tam s ním chodím často i když tam nikdo není a nic se mu neděje, ale Věrky jsou z toho nadšený.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 17.10.2023, 23:17:43 xxx.xxx.15.85

Ja jsem to procházela horem dolem, nakonec jsem na stěně koupila od 4dox a jsem spokojená. Da se u nich i vysit třeba jméno nebo telefon nebo obojí nebo co kdo chce