Aktuálně: 5 137 inzerátů172 271 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
emaemailova
emaemailova (4 příspěvků) 06.06.2023, 11:37:03 xxx.xxx.212.23

Díky, něco vyzkouším. Já bych to taky moc nepřeháněla, ale vet mě upozornila, že hotspoty mají sklon se opakovat, že by to právě chtělo posílit imunitu a kožní bariéru. Udělal se jí v místě, kde měla přisáté klíště.

Zapaření srsti není náš případ, žížala je krátkosrstá kolie, ta srst není zdaleka tak hustá jako u jiných plemen. Mají docela hustou podsadu, ale tu vyčesávám pravidelně. Navíc kraťandy nejsou vůbec koupací, tak max smočit tlapičky, když se jde napít. Tak zkusíme zlehka posílit imunitu.

emaemailova
emaemailova (4 příspěvků) 05.06.2023, 19:29:19 xxx.xxx.212.23

Tímto chci poděkovat ifauňákům (teď už bývalým) za rady, které jsem posbírala v diskuzích ohledně ošetřování hotspotů. Byť mám již čtvrtého psa, poprvé v životě jsem se potkala s hotspotem. Díky vám jsme to (já a žížala) zvládly tak, že veterinářka řekla, že tak dobře ošetřovaný hotspot už dlouho neviděla. Byla jsem na sebe pyšná, ale je to vaše zásluha.

Ale proč to píšu - doporučila mi mj. přidávat nějaké doplňky stravy na zlepšení imunity a podporu kvality kůže a srsti. Krmím syrové i vařené maso, zeleninu, tvaroh, vejce, vločky, dýni, batáty atd. + přílohové granule a přidávám do žrádla olej (teď má lněný) a kelpu. Máte tip na něco, co se vám na kůži a srst vyloženě osvědčilo?

emaemailova
emaemailova (4 příspěvků) 25.05.2023, 19:25:51 xxx.xxx.212.23

Hlásíme příchod - já a žížala. Bohužel se mi do profilovky podařilo dostat jen jedno žížalí oko, nepřeprala jsem to 😲