Aktuálně: 5 015 inzerátů173 880 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
misimisi
misimisi (45 příspěvků) 05.11.2023, 07:00:08 xxx:xxx.99aa:9da3
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 05.11.2023, 00:33:02

Omlouvám se, spletla jsem jméno. Alexandr čínský   žije i ve vyšších polohách Tibetu, ten zvládá zimu venku. Díky za upozornění. 

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 04.11.2023, 22:50:49 xxx:xxx.99aa:9da3

No jo, ale ta voliera musí mít dost silné pletivo, být dost pevná a velká, mít vytápěný zálet, pokud tam chcete dát velké papoušky. Většina jich je teplomilných, tedy kromě alexandra velkého, ten nepotřebuje vytápění, ale pevnou volieru ano. Nechte na to kouknout někoho, kdo papoušky chová.

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 14.10.2023, 18:53:47 xxx:xxx.c065:4e60
Bodlinka:

njn, je to těžký,

dva týdny jsem se odhodlávala říct mámě, že mám pátou kočku

a to bydlím sama ve svém 😀


Ne ne 🤣

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 14.10.2023, 18:45:20 xxx:xxx.c065:4e60

Zdravím všechny, nepovedlo se mi najít nic k tématu pod lupou. 

Máme doma nového člena - štěně. To bývá hodně času venku, je ještě hezky. Pochopitelně se jej kočka bojí, nečekala jsem, že si hned padnou do oka, i když s naším starším psem si lehává, a je k němu přítulná. Už se osmělila, chodí spávat (doma) na svoje oblíbená místa. Jenže skoro nežere. Ze začátku jsem to i brala, dala si alespoň syrové maso s chutí, ale teď už se mi to zdá dlouho. Štěně máme čtyři týdny. Budu to už řešit s veterinářkou, ale chci se zeptat, jaké máte kdo s tímto zkušenosti. Děkuji za zkušenosti.  

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 10.07.2023, 09:12:22 xxx.xxx.0.1

Tam může být hodně důvodů, od nezkušenosti po poškození mláďat skokem do budky, přes to, že jsou čerstvě vylíhlá, a tráví ještě vaječný žloutek (do 24 h po vylíhnutí). Něco bližšího či fotky atd. by chtělo také napsat, jinak není se čeho chytit. Mají rodiče dost krmení? Mláďata můžete vzít v nejhorším na ruční dokrmení, ale chce to zjistit příčinu toho chování. 

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 05.07.2023, 16:34:02 xxx.xxx.0.1
Lenacia:

Já ifaunu zpátky nechci… AleAle bylo by fajn jít na ten web a vidět, že je deaktivován. To by bylo příjemné 


To je něco jiného, ty informace nastřádané lidmi už si nepřečteme. Já tam chodila kvůli papouškům, ale máme také psa a kočku. V práci momentálně agamu vousatou, o té vím hrozně málo. Naštěstí ji má pod křídly kolega. Králíček nám umřel loni.

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 05.07.2023, 13:18:58 xxx.xxx.0.1

V diskuzích byla uložena spousta vědění, zdarů i nezdarů chovatelů, atlas zvířat, články jak jsem začal chovat…, ale i odborné, rady v potížích, o krmivu, o chovném prostředí, o nemocech…

Prostě to je teď z webu pryč. Je to nesmírná ztráta, alespoň tedy za mě. 

Že o tom za chvíli nikdo ani nevzdychne? Možná! Ale požár Velké egyptské knihovny se připomíná dodnes.

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 21.06.2023, 11:00:12 xxx.xxx.158.14
assil:

No jasně, ale já vidím rozdíl v tom, když si člověk reguluje sám sebe a když reguluje zvířata.

A pozitivní seznam je regulace lidí, ne zvířat.

Mojí duši berou akorát ti chudáci v zoo, kteří se tam nudí v malých výbězích a ještě musí snášet ty davy lidí. Dřív byli v zoo i lidi a ostatním lidem to přišlo normální a přišel čas, kdy lidem docvaklo, že to není OK, tak doufám, že brzo lidem docvakne i to, že to není OK ani pro zvířata.

 

 


Někde je to už i obráceně, lidé jsou zavření a koukají na volně se pohybující zvířata 😎

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 21.06.2023, 07:16:33 xxx.xxx.158.14

Zdravím, navzájem si mohou kousat do prstů na pletivu. Kromě uštípnutí hrozí poranění prstu, které může skončit až amputací, protože papoušek si bolavou ránu bude dále okusovat. Je lépe, když na sebe navzájem nedosáhnou. Můžete to vyřešit i vložením desky mezi voliéry, nebudou se navzájem otravovat.