Aktuálně: 4 806 inzerátů175 785 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů
misimisi
misimisi (45 příspěvků) 18.06.2023, 18:56:41 xxx.xxx.243.14
chvd:

To ne. Ale chov by mel byt vice regulovany. Samozrejme smysluplne ... coz se asi stejne nemuze podarit nam lidem. Nicmene bojovat proti jakemukoliv seznamu, ktery jeste neni na svete, mi moc smysluplne neprijde. Nebo existuje nejaky jeho konkretni navrh alespon?


Je na ten seznam podán požadavek u EU, aby byl zaveden plošně. Pokud bude u nás sepsaný, již bude pozdě konat. Mimochodem, psy miluji také, neumím si představit život bez něj. Pokud zvířata nemusíte, máte na to právo. Jen nemusíte chtít po ostatních, aby je kvůli tomu neměli pointing

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 17.06.2023, 21:27:26 xxx.xxx.0.1

Dobrý večer, já bych se přimluvila spíše za tu krmnou směs. Je upravená na lepší stravitelnost, má vyvážené složení vitamínů a hlavně enzymů, které normální stravou nedodáte. Do kaše je možné třeba 2x týdně přidat ještě kapičku vit D, trošičku aloe Vera juice či jablečné šťávy... Přirovnám to k dítěti,  ve dvou měsících by jste jej nekrmila rozmixovaným masem se zeleninou a bramborem bez mléka, neboť by to nestrávilo, i když by jste věděla, co jste tam dala. Snad jsem to napsala srozumitelně, myslím to v dobrém. Přestávka v noci je potřeba,  volátko se musí úplně vyprázdnit, aby tam nekvasily zbytky potravy. Ve třech týdnech krmte asi 8x za den, každý týden se to cca o jedno krmení snižuje. V 10 týdnech snižte postupně na 1x za den. Kolem 6. - 7. týdne přidejte zrní, granule, vodu, senegalské proso v klásku, bude si s tím nějakou dobu jen hrát, než se to naučí jíst. Přeji hodně štěstí a zdraví. 

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 14.06.2023, 08:11:28 xxx.xxx.0.1
J5:

Mám takový nepříjemný pocit že zdánlivě sebezničující jednání Ifauny začíná dávat smysl. To že chovatelská veřejnost velice snadno podlehne lidem kteří nejlépe vědí jak mají žít ti ostatní, není pochyb. Pokud to nepůjde najednou, zvolí léty osvědčenou "salámovou metodu". Ostatně s tím již dávno začali. Rozdrobí možnou chovatelskou loby na malé zájmové skupinky a je po odmlouvání. Přece si zelení aktivisté nenechají vzít téma a tím způsob jednoduché obživy. Nejhoší na tom je to, že chovatelé svým přístupem podobnému zacházení přímo nahrávají. Pokud nejde zrovna o jejich úzký zájem mívají pocit že se jich takové sankce nijak netýkají. V tomto vláknu diskutuje cca 5-6 lidí a to je vše, co k tomu dodat. Snad jen, držím Vám při této snaze palce a můj podpis jistě bude figurovat mezi ostatními, bude-li příležitost. Naděje na úspěch si ale nedělejte, dopadne to tak jako vždycky. Moc bych si přál abych se mýlil.


Snad to bude optimističtější. Nezbývá než doufat. Pro povzbuzení  - u nás v práci (malá venkovská ZŠ a MŠ) mi to podepsali úplně všichni spolupracovníci flexed-biceps Chce to ptát se svého okolí. Přidat prázdný arch dál. Známí mají své známé...

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 04.06.2023, 17:14:38 xxx.xxx.243.14

Dobrý den, předně chci poděkovat za všechny vychytávky, které se snažíte dnem i nocí plnit na přání. Nová mobilní verze vypadá skvěle, jen se mi tu ztratil vyhledávač, a nechci zakládat nová stejná témata. Moc prosím o jeho navrácení - přidání))) Děkuji, Michaela 

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 29.05.2023, 18:35:37 xxx.xxx.0.1
Pojďme pořešit palčivější téma. Zase se Evropská unie bude zabývat tzv. pozitivním seznamem zvířat. Nechci se dočkat toho, že živé zvíře uvidíme maximálně v Zoo, andulku, křečka už doma smět mít nebudeme nikdo, dokonce snad ani psa, kočku v bytě ve městě by nešlo mít. Je to úplně na hlavu postavené, to nesmí projít. Je tu na to založené i téma, ale netýká se to zdaleka jen papoušků.
misimisi
misimisi (45 příspěvků) 29.05.2023, 17:03:26 xxx.xxx.0.1
Nějak mi to zlobí, neposlala se mi půlka příspěvku. Bodlinko, proč jste odešla před časem z Ifauny? Já si Vás pamatuji, ale pak jste někam zmizela.