Aktuálně: 5 019 inzerátů173 906 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 28.05.2023, 21:09:24 xxx.xxx.27.218
Dobrý den, Ráda bych vás seznámila s peticí proti zavedení pozitivnímu seznamu zvířat, které bychom mohli chovat v našich domovech. Pozitivní seznam nechceme, nechceme rušit naše chovy, o které se staráme i desítky let. Co může udělat každý chovatel? Podrobně se seznámit s informacemi na webu a přečíst si zkrácenou reakci na zavedení pozitivního seznamu. V případě, že nesouhlasí se zavedením pozitivního seznamu, vyjádřit svůj nesouhlas podpisem na přiloženém podpisovém archu na níže uvedeném webu. Výsledky této podpisové akce budou na podzim předloženy zpracovatelům celoevropské studie jako důkaz, že v České republice mají pozitivní seznamy „červenou stopku“. Tímto vyzýváme všechny organizace chovatelů, ZOO, záchranné stanice, organizátory výstav, burz, volno leteckých setkání chovatelů papoušků a ostatních společenských akcí s chovatelskou tématikou, ale i jednotlivce, kteří se chtějí připojit k této akci a pomoci získávat podpisy pod odmítavé stanovisko, aby si stáhli potřebné dokumenty uvedené níže na odkazu a pomohli – jak věříme - dobré věci. Informace najdete na tomto webu: http://www.cschdz.eu/home/nepozitivnimuseznamu.aspx Kde najde úplně na konci ke stažení petici.
Obrázek
misimisi
misimisi (45 příspěvků) 29.05.2023, 05:42:43 xxx.xxx.0.1
Já bych ráda i v budoucnu měla doma nějaké to zvíře, ale pokud nebude od koho koupit, a nebude to ani legální, tak by se mohlo stát, že budeme domácnosti absolutně bez zvířat. Ani křečka by člověk doma nesměl mít. Proto podepíši!
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 30.05.2023, 11:11:43 xxx.xxx.27.218
Ahoj, ty co budou dělat testy DNA na burze u tebe, už petici odemne mají. Potřebujeme minimálně milión podpisů, jinak je to v háji. Dnes to odnesu na veterinu, ale ty už to asi mají, měla jsem s nimi o tom rozhovor.
Anonymní (neregistrovaný) 31.05.2023, 22:09:45 xxx.xxx.167.135
Anonymní: Kde je Horák Lutino???

ŽIJU,ALE MOMENTÁLNĚ ŘEŠÍM JINÉ VĚCI.JSEM ZAREGISTROVÁN. ALE VY JSTE ANONYMNÍ.

Anonymní (neregistrovaný) 31.05.2023, 22:11:22 xxx.xxx.167.135
Lenkok: Dobrý den, Ráda bych vás seznámila s peticí proti zavedení pozitivnímu seznamu zvířat, které bychom mohli chovat v našich domovech. Pozitivní seznam nechceme, nechceme rušit naše chovy, o které se staráme i desítky let. Co může udělat každý chovatel? Podrobně se seznámit s informacemi na webu a přečíst si zkrácenou reakci na zavedení pozitivního seznamu. V případě, že nesouhlasí se zavedením pozitivního seznamu, vyjádřit svůj nesouhlas podpisem na přiloženém podpisovém archu na níže uvedeném webu. Výsledky této podpisové akce budou na podzim předloženy zpracovatelům celoevropské studie jako důkaz, že v České republice mají pozitivní seznamy „červenou stopku“. Tímto vyzýváme všechny organizace chovatelů, ZOO, záchranné stanice, organizátory výstav, burz, volno leteckých setkání chovatelů papoušků a ostatních společenských akcí s chovatelskou tématikou, ale i jednotlivce, kteří se chtějí připojit k této akci a pomoci získávat podpisy pod odmítavé stanovisko, aby si stáhli potřebné dokumenty uvedené níže na odkazu a pomohli – jak věříme - dobré věci. Informace najdete na tomto webu: http://www.cschdz.eu/home/nepozitivnimuseznamu.aspx Kde najde úplně na konci ke stažení petici.
  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();">

👍

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 13.06.2023, 13:16:50 xxx.xxx.36.68
Odpověď na příspěvek uživatele Lenkok z 28.05.2023, 21:09:24

Dobrý den,

mám již téměř po zkouškách, tak bych se chtěl začít také věnovat zisku podpisů pod petici proti tomuto nesmyslu, pročítal jsem přiložený odkaz, ale asi jsem patrně někde přehlédl, kam pak odevzdat podpisy? nejsem člen žádného chovatelského spolku. Mohl by mi prosím někdo jasně a stručně napsat co s podepsanými papíry?

Děkuji předem za odpověď,

Jiří Z.

J5
J5 (253 příspěvků) 13.06.2023, 23:44:54 xxx.xxx.0.1

Mám takový nepříjemný pocit že zdánlivě sebezničující jednání Ifauny začíná dávat smysl. To že chovatelská veřejnost velice snadno podlehne lidem kteří nejlépe vědí jak mají žít ti ostatní, není pochyb. Pokud to nepůjde najednou, zvolí léty osvědčenou "salámovou metodu". Ostatně s tím již dávno začali. Rozdrobí možnou chovatelskou loby na malé zájmové skupinky a je po odmlouvání. Přece si zelení aktivisté nenechají vzít téma a tím způsob jednoduché obživy. Nejhoší na tom je to, že chovatelé svým přístupem podobnému zacházení přímo nahrávají. Pokud nejde zrovna o jejich úzký zájem mívají pocit že se jich takové sankce nijak netýkají. V tomto vláknu diskutuje cca 5-6 lidí a to je vše, co k tomu dodat. Snad jen, držím Vám při této snaze palce a můj podpis jistě bude figurovat mezi ostatními, bude-li příležitost. Naděje na úspěch si ale nedělejte, dopadne to tak jako vždycky. Moc bych si přál abych se mýlil.

Leithian
Leithian (537 příspěvků) 14.06.2023, 00:01:34 xxx.xxx.96.179
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 13.06.2023, 23:44:54

Na fb se to sdílí doat hojně. I se diskutuje. Burzy tera zvířat to houfně dávají na stoly. Pořadatelé aby lidi podepisovali. Měli by se připojit i akvaristi, papouskari a ostatni. Teraristi uz jsou 2 roky vzhůru kvůli invazivnim druhům takže "my" jedem. 

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 14.06.2023, 08:11:28 xxx.xxx.0.1
J5:

Mám takový nepříjemný pocit že zdánlivě sebezničující jednání Ifauny začíná dávat smysl. To že chovatelská veřejnost velice snadno podlehne lidem kteří nejlépe vědí jak mají žít ti ostatní, není pochyb. Pokud to nepůjde najednou, zvolí léty osvědčenou "salámovou metodu". Ostatně s tím již dávno začali. Rozdrobí možnou chovatelskou loby na malé zájmové skupinky a je po odmlouvání. Přece si zelení aktivisté nenechají vzít téma a tím způsob jednoduché obživy. Nejhoší na tom je to, že chovatelé svým přístupem podobnému zacházení přímo nahrávají. Pokud nejde zrovna o jejich úzký zájem mívají pocit že se jich takové sankce nijak netýkají. V tomto vláknu diskutuje cca 5-6 lidí a to je vše, co k tomu dodat. Snad jen, držím Vám při této snaze palce a můj podpis jistě bude figurovat mezi ostatními, bude-li příležitost. Naděje na úspěch si ale nedělejte, dopadne to tak jako vždycky. Moc bych si přál abych se mýlil.


Snad to bude optimističtější. Nezbývá než doufat. Pro povzbuzení  - u nás v práci (malá venkovská ZŠ a MŠ) mi to podepsali úplně všichni spolupracovníci flexed-biceps Chce to ptát se svého okolí. Přidat prázdný arch dál. Známí mají své známé...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.