Aktuálně: 4 849 inzerátů175 213 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

Mlek (neregistrovaný) 31.07.2023, 22:45:46 xxx.xxx.0.1
KatyQ:

Vyšel další článek:

https://plzenska.drbna.cz/zpravy/12543-je-to-blbost-a-dalsi-diktat-eu-kritizuje-odborna-verejnost-navrh-na-drsnou-regulaci-chovu-vybranych-druhu-zvirat.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box 


Pravda? Ty seznamy jsou blbost. Zájmové chovy pomáhají zoologickým zahradám a pomáhají udržovat genofond. Pokud zájmové chovy nebudou nebo budou striktně omezené, tak genofond vymizí a zoologické zahrady to sami neutáhnou 

(Zdroj: https://plzenska.drbna.cz/zpravy/12543-je-to-blbost-a-dalsi-diktat-eu-kritizuje-odborna-verejnost-navrh-na-drsnou-regulaci-chovu-vybranych-druhu-zvirat.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&utm_source=copy#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp. )

AAA (neregistrovaný) 21.08.2023, 12:40:17 xxx.xxx.0.243
zbynek:

Další článek s aktuálními informacemi, kdo ještě petici nepodepsal, nalezne v článku odkaz na seznam míst, kde tak může učinit:

https://www.chovzvirat.cz/clanek/998-zakaze-evropska-unie-chov-kreciku-dzungarskych-cincil-hadu-nebo-nekterych-papousku-tisice-ceskych-chovatelu-jsou-proti/


Zdravím,tak toto normální selský rozum nebere.Ještě to napíší jako prospěšnou novinku pro naí přírodu. Zavlečenou Bělozubku budou sledovat vědátoři dobře placení z peněz obyvatelstva a další druhy jsou již invazivními,"debilita v přímém přenosu".

https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-v-cesku-je-novy-druh-savce-belozubka-tmava-sem-doputovala-z-afriky-40441195#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=J0jvYVzMDCn-202308211023&dop_id=40441195

kometa
kometa (4246 příspěvků) 21.08.2023, 14:40:29 xxx.xxx.147.163
AAA:

Zdravím,tak toto normální selský rozum nebere.Ještě to napíší jako prospěšnou novinku pro naí přírodu. Zavlečenou Bělozubku budou sledovat vědátoři dobře placení z peněz obyvatelstva a další druhy jsou již invazivními,"debilita v přímém přenosu".

https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-v-cesku-je-novy-druh-savce-belozubka-tmava-sem-doputovala-z-afriky-40441195#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=J0jvYVzMDCn-202308211023&dop_id=40441195


Myslím, že tahle bělozubka nenapáchá tolika škody jako třeba mýval nebo rak mramorovaný.

hmn
hmn (1042 příspěvků) 21.08.2023, 15:05:48 xxx.xxx.41.158

“Ještě to napíší jako prospěšnou novinku pro naí přírodu”

a tohle v článku píší kde? Já tam čtu toto:

“V tuzemsku dosud žilo sedm druhů rejskovitých, z toho dva druhy bělozubek: bělobřichá a šedá. Co pro tyto drobné hmyzožravce bude znamenat příchod jejich poněkud větší sestřenice, to u vědců vzbuzuje obavy. Ze sousedních zemí vědí, že se bělozubka tmavá chová poměrně agresivně a postupně vytlačuje ostatní, menší druhy bělozubek a rejsků. Zda podobný trend nastane i v Česku, mohou pomoci odhalit výstupy z plánovaného tříletého projektu, jehož cílem bude monitoring výskytu bělozubky tmavé a sledování interakcí s původními druhy. Projekt začne na podzim.”

kometa
kometa (4246 příspěvků) 21.08.2023, 15:36:37 xxx.xxx.147.163
hmn:

“Ještě to napíší jako prospěšnou novinku pro naí přírodu”

a tohle v článku píší kde? Já tam čtu toto:

“V tuzemsku dosud žilo sedm druhů rejskovitých, z toho dva druhy bělozubek: bělobřichá a šedá. Co pro tyto drobné hmyzožravce bude znamenat příchod jejich poněkud větší sestřenice, to u vědců vzbuzuje obavy. Ze sousedních zemí vědí, že se bělozubka tmavá chová poměrně agresivně a postupně vytlačuje ostatní, menší druhy bělozubek a rejsků. Zda podobný trend nastane i v Česku, mohou pomoci odhalit výstupy z plánovaného tříletého projektu, jehož cílem bude monitoring výskytu bělozubky tmavé a sledování interakcí s původními druhy. Projekt začne na podzim.”


Jo, tak to jsem nedočetla. To by mohl být problém.

Anonymní (neregistrovaný) 27.08.2023, 20:23:28 xxx.xxx.53.214

Doron: “Já mám problém s tím, že ty aktivistické zakazovače a prikazovače prostě nedokážu považovat za kompetentní. Nevážím si jich, nerespektuji je, nejsou dost vzdělání ani chytří. Neuvažují komplexně. O to hlasitěji křičí.”

Jsou to bezvýznamné pytle h**en, ale smrdět teda umí. Máknout si a vytvářet nové biotopy, květnaté pásy a remízy, to ne. To dělají ti vzdělaní a tiší co ostatním nic přikazovat nemusí, protože jsou schopní a činní.

ka-ka
ka-ka (18 příspěvků) 09.09.2023, 14:30:31 xxx.xxx.248.99

omlouvám se, možná je to někde v diskusi, ale je toho strašně moc…, proto hledám zkratku, mám prosbu, jsou ty seznamy někde k přečtení ? tedy ty co platí v okolních zemích ? 

mám ve volieře nějaké papouchy, tak aby člověk věděl co může přijít… 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.