Aktuálně: 4 584 inzerátů178 034 diskuzních příspěvků17 799 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

kometa
kometa (4408 příspěvků) 25.06.2023, 09:19:26 xxx.xxx.147.163
Jiri24:

Ano, mám kolem sebe jistou sociální bublinu, ale psal jsem, že to nemohu posoudit, žádnou vědcekou práci, výzkum jsem na toto téma nečetl, ale pokuď si třeba na webu youtube nakdete nějaké video o vakovlkovi, jsou tam stovky komentářů, spousta z nich říkajících, jak je smutné že druh zde již není atd...

Ano, k přírodě se šetrně nechováme, to však za mě není arfument pro to se vykašlat na záchranu druhů.

Setkal jsem se s karpatskou rysicí, která byla odchována v lidské péči a po úniku se fo 14 dnů naučila lovit, myslím že tygr by dokázal totéž, spíše je zde problém že není místo je někam vracet, u těchto zvířat je vyšší šance konfliktu s člověkem.

Akorát že kdyby si to chovatel vymyslel, tak by to stejně nezvrátilo fakt, že když se pak zvíře stěhovalo, spolu s ním poslali několikastránkový manuál, jak se o starat aby alespoň nějak fungovalo.  

Hodně jiná formulace je to díky tomu, že to zjednodušuji, predátoři útočí na samce, kteří obývají leky (jak těmto malým územím říkáme), kteří nejsou tak silní, aby jsi vybojovali území uprostřed uskupení. Nejsilnější samci uprostřed tak, nemusí toto území opouštět kvuli predaci. Šlo mi spíše o to ukázat, že zvířata mají tak velké území aby přežily, a pokuď je dokážeme v lidské péči uživit na třeba 500m², zvířatům to nevadí. Jisté stresy zde možná stále jsou  ale ty jsou i v přírodě, pouze jsou nahrazeny jinými (nedostatek potravy zřejmě nenastane, naopak v přírodě není takový stres z lidí).

Nejspíše umíme neberu. Pokušeli jsme se oživit vyhubený druh kozorožce, mládě přežilo několik minut. I kdybychom uměli vytvořit nový druh, pořád zřejmě nedokážeme vrátit ten vyhubený. V budoucnu to možná bude jinak, ale nyní ne.

A v posledním bidě si malinko protiřečíte, nejprve jste psal že řešením jsou silné tresty, aby si danné chování každý rozmyslel, nyní píšete že tresty jsou zbytečné. Autor zastává stanovisko, které sám vyvrací, tak nějak to myslím bylo v jedné Cimrmanovské hře řečeno.


Chvd vyvrací sám sebe. Viz téma kastrace koček.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 25.06.2023, 09:21:32 xxx.xxx.147.163
assil:

No ono tu největší část tvoří samozřejmě vstupné a služby, takže ta motivace k podbízení je tam velká. Pak mají samo taky sponzory. Dotace slouží jen k tomu, aby to nemuseli zavřít. Pokud se chtějí v klidu věnovat výzkumu a záchraně druhů, tak by v každé zoo měl být pár druhů a žádní návštěvníci. Zoo v současné podobě je v dnešní době už jen přežitek, jiných zábavních parků bez zvířat je taky dost.


Bez návštěvníků a sponzorů Zoo nepřežijí.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 25.06.2023, 09:22:48 xxx.xxx.147.163
assil:

Ne, pár druhů, žádné návštěvníky a klidně pak dotace nebo vůbec státní financování jako každé jiné vědy. Financovat ze státního zábavní park se mi prostě nelíbí.

A k seznamu, nikde jsem nepsala že schvaluju tenhle pozitivní seznam, když už nějaký, tak by to měl být negativní seznam.


Zoo není zábavní park. Kdy jste naposled v nějaké byl(a)? A ve které?

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 11:40:13 xxx.xxx.0.1
kometa:

Zoo není zábavní park. Kdy jste naposled v nějaké byl(a)? A ve které?


Ale mel by byt, minimalne z casti, pokud se to ma uzivit.

Jak uz jsem psal, aspon v nejake casti udelat lidem nejaky program/nabidku, za kterou by se daly inkasovat finance, ktere by umoznily chod ZOO. Mozna to tak v nekterych ZOO funguje, ale jak to znam ja, coz uz jsem taky psal, jsou ZOO jako pracka a rozkradacka penez, jako ostatne skoro vse, kde to jde. ZOO v te dnesni podobe jsou IMO opravdova zbytecnost, to uz mi prijdou zajimacejsi a prinosnejsi nektere cirkusy.

K zachrane zvirat ma slouzit zachranna stanice, k vyzkumu treba univerzity, vyzkumne organizace.

A to tady o ZOO pisi negativne, i kdyz tam rad chodim a jsou pro mne zdrojem zabavy.

Ale vsechno by melo mit hlavu a patu a ZOO jsou minimalne mnohdy proste k nicemu-pro zvirata rozhodne.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 11:41:59 xxx.xxx.0.1
kometa:

Bez návštěvníků a sponzorů Zoo nepřežijí.


Tak k cemu jsou tedy dobre? Myslim prinos pro zvirata a nesubstituovatelny prinos pro spolecnost.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 11:52:13 xxx.xxx.0.1
kometa:

Ne, lvi si dají jenom tolik antilop, kolik potřebují k přežití. A ten zbytek antilop se množí pro další generace lvů.

Prostě přírodní rovnováha, o které určitě víte. A která fungovala, dokud do ní nezačal fušovat člověk.


Jiste, ze to vim, ale Vy jste psala tohle:(coz je dost jine nez co pisete nyni)

kometa:

Lvi nikdy nevyžerou všechny antilopy, neb by následně pomřeli hlady.

Dokonale zlikvidovat živočišný druh umí jen člověk. A to ne z hladu.

a na to jsem reagoval

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 11:55:04 xxx.xxx.0.1
kometa:

Chvd vyvrací sám sebe. Viz téma kastrace koček.


Kdyby jste nejak argumentovala, je to diskuze k tematu, takhle je to jen osobni utok ci produkce *****,

kometa
kometa (4408 příspěvků) 25.06.2023, 11:57:47 xxx.xxx.147.163
chvd:

Kdyby jste nejak argumentovala, je to diskuze k tematu, takhle je to jen osobni utok ci produkce *****,


Kdybyste. Moje poslední reakce na vás. "Bo" to nemá smysl.

Toki (neregistrovaný) 25.06.2023, 12:05:10 xxx.xxx.0.1
chvd:

Kdyby jste nejak argumentovala, je to diskuze k tematu, takhle je to jen osobni utok ci produkce *****,


Uveďte příklad.

Anonymní (neregistrovaný) 25.06.2023, 12:05:45 xxx.xxx.33.4
kometa:

Chvd vyvrací sám sebe. Viz téma kastrace koček.


Uveďte příklad.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 13:07:46 xxx.xxx.0.1
kometa:

Kdybyste. Moje poslední reakce na vás. "Bo" to nemá smysl.


Dik za upozornenoi. Se divim, ze mi neopravujete vsechny me chybejici hacy, carky, preklepy + "milion" dalsich cunaren.

Ale utocit smysl ma, jo taaak.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 13:10:11 xxx.xxx.0.1
Toki:

Uveďte příklad.


Priklad ceho?

Toho, ze neargumentuje? Vzdyt jsem to dal do citace.

Chvd vyvrací sám sebe. Viz téma kastrace koček.

To byl jeji cely prispevek.

Fikovnice
Fikovnice (4564 příspěvků) 25.06.2023, 13:10:16 xxx.xxx.20.198
chvd:

Dik za upozornenoi. Se divim, ze mi neopravujete vsechny me chybejici hacy, carky, preklepy + "milion" dalsich cunaren.

Ale utocit smysl ma, jo taaak.


Já neútočím, opravdu ne...ale zapomněl jste si dávat lajky! crazy😉

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 13:13:17 xxx.xxx.0.1

Ja to nepsal Vam s tim utocenim. Nebo jsem neco popletl?

Laiky si davam jen obcas, zrovna asi v dobe, kdy jste psala tenhle prispevek, jsem si nejake dal.

Fikovnice
Fikovnice (4564 příspěvků) 25.06.2023, 13:31:02 xxx.xxx.20.198
chvd:

Ja to nepsal Vam s tim utocenim. Nebo jsem neco popletl?

Laiky si davam jen obcas, zrovna asi v dobe, kdy jste psala tenhle prispevek, jsem si nejake dal.


Já vím, že jste to nepsal mně. Nepopletl jste to...

Já se tím lajkováním bavila...tak jsem Vám to jen připomněla...😉

Fikovnice
Fikovnice (4564 příspěvků) 25.06.2023, 13:32:01 xxx.xxx.20.198
chvd:

Ja to nepsal Vam s tim utocenim. Nebo jsem neco popletl?

Laiky si davam jen obcas, zrovna asi v dobe, kdy jste psala tenhle prispevek, jsem si nejake dal.


Áááá, už tam máte u toho posledního Vašeho příspěvku... 😄🥰

assil
assil (1593 příspěvků) 26.06.2023, 07:44:27 xxx.xxx.206.172
kometa:

Zoo není zábavní park. Kdy jste naposled v nějaké byl(a)? A ve které?


Zoo je zábavní park neb většina těch zvířat je tam držena jen pro zábavu návštěvníků, těch záchranných programů je v počtu držených zvířat naprostý minimum. A pokud bez dotací a návštěvníků nepřežije, tak by to nemělo existovat. Se stejnou logikou můžeme jako stát sponzorovat každý aquapark.

chvd
chvd (389 příspěvků) 26.06.2023, 09:24:42 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Lidičky. Kometo. Hoďte na něj bobek. Fungovalo to na jiný bude i na nej6. Znalosti nula argumenty nula. Iq teda 20... 😁


To by me zajimalo, jak se "hazi bobek" na nekoho, kdo nevystupuje pod nickem.

A proc zase plnite diskuzi posty, ktere jsou zcela OT?

Proc utocite na nekoho, kdo napsal mozna jen jeden prispevek pod identifikaci "anonymni" a urazite ho? Navic kdyz proste pozadoval jen "uvedte priklad". Z toho Vy poznate jeho IQ?

-----------------------

Proc tyhle prasarny admin/moderator dlouhodobe ignoruje?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.