Aktuálně: 4 850 inzerátů175 203 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 13:20:47 xxx.xxx.0.1

Thielli

Jsem ráda, že už konečně části lidí začíná docházet, že Země není zdrojové a prostorové nekonečno. Jsem ráda, že Evropané už nemají kolonie a nedělají tam, co dělali.

A kdy jsme tedy my prestali byt nemeckou kolonii?

Doron
Doron (1843 příspěvků) 27.06.2023, 13:59:46 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 27.06.2023, 12:08:44

Já mám problém s tím, že ty aktivistické zakazovače a prikazovače prostě nedokážu považovat za kompetentní. Nevážím si jich, nerespektuji je, nejsou dost vzdělání ani chytří. Neuvažují komplexně. O to hlasitěji křičí.

Jako když vám Assil ( promiňte že si Vás beru do pusy assil) napíše že je přece obecně známo, že lidé vyhubili mamuty a šavlozubé tygry. Dřív se o tom prý nemluvilo, ale dnes už to můžeme říkat. A skutečně, opravdu se to určitě někde píše, dokonce k tomu snad dospěla nějaká skupina polských " vědců" a snad i švédských, co jsem zaznamenala.

To je za mě prostě prostě pseudovědecký tendenční ideologický názor. Lidé jsou přeci zlí a klimatické změny přece způsobuje člověk, tak jak by se mohly podílet na vyhynutí druhů, že?

Věda a zdravý rozum jde stranou a kozli se stávají zahradníky..

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 27.06.2023, 14:19:16 xxx.xxx.28.205
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 27.06.2023, 13:59:46

Jojo. Me spíš fascinuje jak by tu některým nevadila registrace a kontroly ale proč by mě sakra měl o chovu třeba krajty tmavé poučovat člověk co ji nerozezná od hroznýše natož jiných krajt a už tuplem netuší co potřebuje.

Viz návštěva úřadu jistého chovatele heloderem. Kdy paní úřednice jebala pána za špatný terarko a nenechala si vysvětlit že to zářivě zelený je chameleon. Následně dle papírku nařídila vyhodit 50w s uvb a naridila dát obyč 80w protoze 50tka prostě dle papiru nestačí musí to bejt 80 a že ta uvb nemela a zvířeti to skodilo ji nezajímalo (dohřev v tera řešen ještě jinak než světlem). Toliko k tomu zavedení seznamů a kontrol. 

assil
assil (1532 příspěvků) 27.06.2023, 14:25:29 xxx.xxx.206.172
Doron:

Já mám problém s tím, že ty aktivistické zakazovače a prikazovače prostě nedokážu považovat za kompetentní. Nevážím si jich, nerespektuji je, nejsou dost vzdělání ani chytří. Neuvažují komplexně. O to hlasitěji křičí.

Jako když vám Assil ( promiňte že si Vás beru do pusy assil) napíše že je přece obecně známo, že lidé vyhubili mamuty a šavlozubé tygry. Dřív se o tom prý nemluvilo, ale dnes už to můžeme říkat. A skutečně, opravdu se to určitě někde píše, dokonce k tomu snad dospěla nějaká skupina polských " vědců" a snad i švédských, co jsem zaznamenala.

To je za mě prostě prostě pseudovědecký tendenční ideologický názor. Lidé jsou přeci zlí a klimatické změny přece způsobuje člověk, tak jak by se mohly podílet na vyhynutí druhů, že?

Věda a zdravý rozum jde stranou a kozli se stávají zahradníky..


Ono to máte těžký, před sto lety byl pseudovědecký tendeční názor, že kameny padají z nebe. (Abych zůstala u klasiky). Pravda je jenom to, že v těhle oblastech vědění nikdo nic neví a všechno jsou jen názory a dohady.

Jo a připomínám, že to jsem byla já, kdo psal, že vymírání druhů je tady na zeměkouli přirozené. 😄

assil
assil (1532 příspěvků) 27.06.2023, 14:28:29 xxx.xxx.206.172
Leithian:

Jojo. Me spíš fascinuje jak by tu některým nevadila registrace a kontroly ale proč by mě sakra měl o chovu třeba krajty tmavé poučovat člověk co ji nerozezná od hroznýše natož jiných krajt a už tuplem netuší co potřebuje.

Viz návštěva úřadu jistého chovatele heloderem. Kdy paní úřednice jebala pána za špatný terarko a nenechala si vysvětlit že to zářivě zelený je chameleon. Následně dle papírku nařídila vyhodit 50w s uvb a naridila dát obyč 80w protoze 50tka prostě dle papiru nestačí musí to bejt 80 a že ta uvb nemela a zvířeti to skodilo ji nezajímalo (dohřev v tera řešen ještě jinak než světlem). Toliko k tomu zavedení seznamů a kontrol. 


No ale obecně řečeno tady nejsou problém ty kontroly, ale jejich nekompetentnost. Auto si taky necháváte každý dva roky zkontrolovat a nikomu to už ani nepřijde divný a taky to není odjakživa, až se vymění generace chovatelů, tak jim nepřijdou divný kontroly terárek.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 14:33:13 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Jojo. Me spíš fascinuje jak by tu některým nevadila registrace a kontroly ale proč by mě sakra měl o chovu třeba krajty tmavé poučovat člověk co ji nerozezná od hroznýše natož jiných krajt a už tuplem netuší co potřebuje.

Viz návštěva úřadu jistého chovatele heloderem. Kdy paní úřednice jebala pána za špatný terarko a nenechala si vysvětlit že to zářivě zelený je chameleon. Následně dle papírku nařídila vyhodit 50w s uvb a naridila dát obyč 80w protoze 50tka prostě dle papiru nestačí musí to bejt 80 a že ta uvb nemela a zvířeti to skodilo ji nezajímalo (dohřev v tera řešen ještě jinak než světlem). Toliko k tomu zavedení seznamů a kontrol. 


Jak se říká, úředníkem může být každý, kdo uzvedne razítko 🙄. Státní aparát má dlouhodobě problém si k jakékoliv (nejen chovatelské) problematice sehnat tým odborníků z praxe a zařídit se podle jejich znalostí a zkušeností. Místo toho se naslouchá lobistům, kteří o věci (skoro) nic neví, ale o to hlasitěji vykřikují. Jsem proti, aby se zájmový chov dál omezoval nějakým nařízením, protože to bude nevyhnutelně snůška nesmyslů sestavená bandou ignorantů, která zvířatům v konečném důsledku nijak nepomůže, jen ztíží život chovatelům.

assil
assil (1532 příspěvků) 27.06.2023, 14:39:14 xxx.xxx.206.172
KatyQ:

Jak se říká, úředníkem může být každý, kdo uzvedne razítko rolling-eyes. Státní aparát má dlouhodobě problém si k jakékoliv (nejen chovatelské) problematice sehnat tým odborníků z praxe a zařídit se podle jejich znalostí a zkušeností. Místo toho se naslouchá lobistům, kteří o věci (skoro) nic neví, ale o to hlasitěji vykřikují. Jsem proti, aby se zájmový chov dál omezoval nějakým nařízením, protože to bude nevyhnutelně snůška nesmyslů sestavená bandou ignorantů, která zvířatům v konečném důsledku nijak nepomůže, jen ztíží život chovatelům.


Ono to určitě jde dělat nějak dobře, ale ne u nás. No však se podívejme na registr psů. Ale já se obávám, že tohle přijde nařízením shora.

Anonymní (neregistrovaný) 27.06.2023, 17:08:01 xxx.xxx.0.1
assil:

No ale obecně řečeno tady nejsou problém ty kontroly, ale jejich nekompetentnost. Auto si taky necháváte každý dva roky zkontrolovat a nikomu to už ani nepřijde divný a taky to není odjakživa, až se vymění generace chovatelů, tak jim nepřijdou divný kontroly terárek.


Kontroly terárek. To zní tak šíleně, fuj.

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 27.06.2023, 17:18:04 xxx.xxx.25.139
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.06.2023, 14:28:29

Promiň ale i kdyby mi tam přišel veterinář který občas hada ošetří tak fundovanost je téměř stejně nulová. I když aspoň zaklady mít budr. Ale je to proste hovadina. I kdyby na kontroli chodili naky najaty chovatele. Tak ten co dělá Užovky proste neni schopnej posoudit nároky tmavek. Absolutně. Obráceně to samy. Natoz aby hadar šel kecat do chovu krokodylu nebo želv. A obráceně. Neni realizovatelny aby to dělali "odborníci" 

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 17:21:32 xxx.xxx.0.1

Leithian:

Jojo. Me spíš fascinuje jak by tu některým nevadila registrace a kontroly ale proč by mě sakra měl o chovu třeba krajty tmavé poučovat člověk co ji nerozezná od hroznýše natož jiných krajt a už tuplem netuší co potřebuje.


To je zajimava myslenka. Neco jako se pozastavovat, proc O resortu zdravotnictvi ma rozhodovat clovek, ktery neumi treba vytrhnout zub.

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 27.06.2023, 17:41:09 xxx.xxx.25.139
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 27.06.2023, 17:21:32

Ty laiky sám sobě sou ale vtipný. Jenže chirur neradi jak trhat zuby a zubař jak operovat srdce 😁

hmn
hmn (1042 příspěvků) 27.06.2023, 18:17:21 xxx.xxx.43.113

a představte si, že existují systémy kontroly, kdy kontrolor ověřuje shodu s, obecně, "normou", existují postupy, na kontrolory jsou nějaké požadavky

a světe div se, podstatný požadavek na kontrolora zní "nezávislost", neboli kontrolor nemůže kontrolovat svůj "džob"

naopak zainteresovaní se podílí na tvorbě norem a pravidel pro posuzování

a ono to funguje, a už hooodně dlouho..........

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 27.06.2023, 18:40:49 xxx.xxx.26.250

s kontrolami bych se vůbec netopořila, protože na to prostě nejsou a nebudou lidi. pokud teda nechcete, aby všichni pracovali pro stát a jeden kontroloval druhého.

C (neregistrovaný) 27.06.2023, 20:46:44 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

s kontrolami bych se vůbec netopořila, protože na to prostě nejsou a nebudou lidi. pokud teda nechcete, aby všichni pracovali pro stát a jeden kontroloval druhého.


Jak že chovatelskomravnostni policie😄😄

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 04:16:45 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

s kontrolami bych se vůbec netopořila, protože na to prostě nejsou a nebudou lidi. pokud teda nechcete, aby všichni pracovali pro stát a jeden kontroloval druhého.


Lidi by mozna byli, ale nebude ochota delat to poradne, o to bude vetsi ochota, privydelat si bokem.

At chceme, ci nechceme, je to trend.

Kde jinde nez v politice, statnim sektoru, neziskovkach ci dalsich zlodejnach chceme lidi zamestnat? Zemedelstvi je uplne passe, prumysl uz taky, sluzby uz taky nefrci ...

Tenurri
Tenurri (321 příspěvků) 29.06.2023, 07:50:33 xxx.xxx.213.168

Když už ty kontroly dělají, tak by je měl dělat člověk, který tomu alespoň trochu rozumí. Jako hádat se s chovatelem, že tam má špatnou žárovku a nedá si říct je úplně mimo. Chápu, že by řešili to, že tam tedy nemá tu žárovku vůbec a tím by nesplňovali podmínky vhodné k chovu.

Pamatuju si, jak k nám do zverimexu tehdy přišla kontrola, že odborník na zvířata, ale byl to někdo od stejné firmy. Dávali jsme ptákům do klícek čerstvé větvičky, za prvé aby měli zábavu, za druhé, aby se za ně mohli alespoň trochu schovat před čumilama, když byli ve stresu...andulky z toho byly vždycky odvařený a loupaly kůru jak divý. no milá kontrola přišla, větve vyházela, že tam nemají co dělat, že ti ptáci MUSÍ být vidět a že žádný přírodní větve nejsou v papírech a máme jim tam dát dřevěnou obarvenou hračku...super. Agama musela mít ten malej drobnej červenej píseček a podobně (z čehož se tam tenkrát jedna ucpala a dávali jsme ji dohromady, ale hlavně že je červenej píseček esteticky krásnej). Kdyby raději zakázali prodej zvířat v obchodech úplně. Za ty peníze a buzeraci jim tam nikdo kvalifikovaný dělat nebude a odnesou to zase jen ty zvířata.

Majda (neregistrovaný) 04.07.2023, 16:04:32 xxx.xxx.174.67

Kolik je casu nez bude petice uzavrena? Jeste sem nestihla podpis bude moznost i ted v Prerove? Majda


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.