Aktuálně: 4 590 inzerátů178 051 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

zjarda
zjarda (134 příspěvků) 27.06.2023, 07:55:57 xxx.xxx.0.1

Zdravím vás všechny. 

No tohle vlákno nabírá na intenzitě, ale myslím,  že se už ubírá jiným směrem. Nevím proč jste se do toho až takhle zakously? Prostě podepíšu nebo nepodepíšu! A nebojte vím o co se jedná, ale bohužel si myslím, že s tím nikdo z nás nic neudělá a vlastně ani nemůže! Myslím,  že je už dávno rozhodnuto, stejně jako to bylo teď u nás s těmi slavními volbami! Jen můj malý názor.

S pozdravem Zappe 

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 27.06.2023, 08:18:52 xxx.xxx.0.1

Evropská komise říká ne evropskému pozitivnímu seznamu

Evropská komise na svém zasedání 24. května odmítla myšlenku vytvoření evropského pozitivního seznamu, který požadovaly Kypr, Malta, Litva a Lucembursko se souhlasem 19 zemí, (Německo; Slovinsko; Holandsko; Švédsko; Řecko; Slovensko; Finsko; Chorvatsko; Maďarsko; Belgie; Polsko; Portugalsko; Dánsko; Estonsko; Rakousko; Bulharsko; Itálie; Lotyšsko; Česká republika). Neangažovaly se tyto země: Francie, Irsko, Rumunsko.

Jedná se o pozitivní seznamy drobnochovů a chovatelů zvířat, především exotických. To znamená, že každý chovatel nebo držitel např. domácího mazlíčka, by musel zaregistrovat své chovance i sebe. Jako důvody byly uvedeny-veterinární problematika ve vztahu k HPAI (vysoce patogenní aviární influenze, tedy ptačí chřipce) a také problematika invazivních druhů. Pochopitelně i odchyt z volné přírody, který ale, jen tak mimochodem, EU zakázala v roce 2005 u ptáků a následně pak téměř zakázala i u ostatních živočichů. O skutečných důvodech se můžeme jen dohadovat. Evropská komise, ústy svého komisaře konstatovala, že přijatá opatření vůči HPAI jsou zatím dostatečná a to i v důsledku rozhodnutí Rady Evropy o zavádění očkování proti ptačí chřipce v evropských chovech drůbeže. Podobné závěry byly přijaty i ve vztahu k invazivním druhům. 

assil
assil (1593 příspěvků) 27.06.2023, 09:00:10 xxx.xxx.206.172
kometa:

A já zase říkám, že když se zvíře rozmnoží, znamená to, že podmínky mu vyhovují.

V čem je rozpor?

A neodpověděla jste mi na ty krávy.


Na ty krávy jsem odpověděla někde vejš.

Takže vy vlastně říkáte, že například mít psy v klecích ve sklepě je OK, protože se tam množí, tak mají vhodné podmínky.

Takže vlastně tihle množitelé se o ty psy starají dobře a netřeba proti tomu nic podnikat, psi se množí, takže se mají super.

OK, myslím, že tím to můžeme uzavřít, protože fakt v tomto se evidentně neshodneme.

assil
assil (1593 příspěvků) 27.06.2023, 09:00:33 xxx.xxx.206.172
Anonymní:

Evropská komise říká ne evropskému pozitivnímu seznamu

Evropská komise na svém zasedání 24. května odmítla myšlenku vytvoření evropského pozitivního seznamu, který požadovaly Kypr, Malta, Litva a Lucembursko se souhlasem 19 zemí, (Německo; Slovinsko; Holandsko; Švédsko; Řecko; Slovensko; Finsko; Chorvatsko; Maďarsko; Belgie; Polsko; Portugalsko; Dánsko; Estonsko; Rakousko; Bulharsko; Itálie; Lotyšsko; Česká republika). Neangažovaly se tyto země: Francie, Irsko, Rumunsko.

Jedná se o pozitivní seznamy drobnochovů a chovatelů zvířat, především exotických. To znamená, že každý chovatel nebo držitel např. domácího mazlíčka, by musel zaregistrovat své chovance i sebe. Jako důvody byly uvedeny-veterinární problematika ve vztahu k HPAI (vysoce patogenní aviární influenze, tedy ptačí chřipce) a také problematika invazivních druhů. Pochopitelně i odchyt z volné přírody, který ale, jen tak mimochodem, EU zakázala v roce 2005 u ptáků a následně pak téměř zakázala i u ostatních živočichů. O skutečných důvodech se můžeme jen dohadovat. Evropská komise, ústy svého komisaře konstatovala, že přijatá opatření vůči HPAI jsou zatím dostatečná a to i v důsledku rozhodnutí Rady Evropy o zavádění očkování proti ptačí chřipce v evropských chovech drůbeže. Podobné závěry byly přijaty i ve vztahu k invazivním druhům. 


Příště to vyjde řekla bych.

Anonymní (neregistrovaný) 27.06.2023, 09:04:22 xxx.xxx.0.1
assil:

Příště to vyjde řekla bych.


Jsem z toho jelen, protože to teď aktuálně hrozí dál.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:21:47 xxx.xxx.0.1
seme:

Nemá kapacity na to vést vlastní síť restaurací a obchodů.


jake kapacity? proc by je nemela? vzdyt by to generovala slusny zisk, ktery je bezne odvaden soukromym subjektum, ktere za to davaji provize bud managmentu zoo nebo treba urednikum obce

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:25:12 xxx.xxx.0.1

megi-the-pes:

Jak jako nemá kapacity a odvádí zisk jinam?

Chcete říct, že safari pivovar ve Dvoře lže, provozovatel safari gastro s.r.o., co tam má restaurace a stánky, lže, peníze nejdou pro nosorožce? To si dovolím tvrdit, že je blbost.

Zato tam zmizela polovina zvířat, hlavně že lvi jsou puštění a Prima má co točit... vstupné (online levnější) pro auto a dva lidi 920 Kč... po třiceti letech mě to tam dost zklamalo. Hodně.

Na jednu stranu má zrovna tento park na záchraně pár druhů zásluhy jak kráva, na druhou... to založení zoo nepřežilo obří množství odchycených zvířat... už je to dávno, tak jsme zapomněli, jak zahrada vlastně vznikla. Nebude žádná škoda, až tohle úplně zmizí.


To jste sice asi nereagovala na mne. Ale ono hodne zalezi, jak zni presne ta jejich formulace o tech nosorozcich. Tak a urcite bych ani ja netvrdil, ze neexistuji ZOO kde to neni jen o vyvadeni penez. Nic neni cernobile, ani fotka.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:27:22 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Hele lidičky. Jděte se hádat jinam. Komu je u zadku že nám zakazou vše chovat nemusí tu bejt. Komu to jedno není ať sem adekvátně přispěje. Tudíž megi, assil, chvd. Jděte prudit jinam. Já se jen budu tlemit až vám ti nahoře hrábnou na něco co bude vadit vám. Pak najednou to bude fujky. Teď vás to netrápí tak se vysmivate. No dojde na všechny 


na ty Vase OT, utoky a urazky evidentne nedojde tady nikdy.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:29:52 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Se sobě vysmíváš sama, jinak nevím... Tohle bude trápit všechny. Kromě černého trhu, ten poroste jak sviňa. O omezení, co se dotýká mých slépek a psa, mohu napsat knížku... 

A co si myslíte, že udělá petice? Čeká se teprve na výběr agentury, která má vyhodnocovat, esi je to potřeba. Je to samozřejmě krávovina, potřeba je neg. seznam a vymáhání dodržování, tak jak u všeho.

Docela legrační je, jak "evropa" si zakáže to a tamto, ale zbytek světa jede dál, nepřestane se chovat, obchodovat, jenom pár děcek, co se lepí k obrazům a blokují silnici záchranářům, bude mít foto v novinách... a pak potopa. No debullita.

Kdo to spustil? Aktivisti pošahaní. Nebylo by lepší mluvit s nimi? Myslím jako jednu z každé strany. To pomáhá!


Presne, jedni aktivisti to spusti.Druzi aktivisti, rovnez ovce zase beci opacnym smerem a oboji je uplne k "H". Protoze to vsechno delaji urednici a jinde nepouzitelni neziskovkari. Pak to tu podle toho vypada, ponevadz tohle samozrejme neni jen  u zvirat.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:33:47 xxx.xxx.0.1
J5:

Ano to máte pravdu. Je to marné ale je to škoda. Mně ani tak nevadí jiný názor, viz. třeba Megi. Té se také zadařilo s tím uzavřením a ohromným množstvím úhynů. Přestože si tu dobu velice dobře pamatuji, jdu si tak maximálně ověřit zda jsem někde něco nepřehlédl, protože vím že názor Megi je dobré brát v úvahu a spokojím se s vědomím že chyba není u mne (někdy tedy).

Ovšem vehementní prosazování názoru vybudovaného pravděpodobně na bulváru, článcích typu "vědci zjistili", "je vědecky dokázáno" a okořeněných zelenou agitkou, tak to na mně působí jak červený hadr přímo před nosem. Navíc hrozí nebezpečí že někteří pohodlnější či méně zvídaví lidé takové nesmysly vezmou za své, vždyť kdo by chtěl trápit ta ubohá žvížátka když je tak jednoduché je zachránit.


Tak aspon je videt, ktere typy organismu tyhle petshitctni aktivity podporuji.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 27.06.2023, 09:40:50 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 27.06.2023, 09:25:12

Tak ona je to náhodou pravda, vzali to tam trochu vážně, restarurace bez palmového oleje, pivovar, záchrana severního bílého nebo jak se jmenuje nosorožce. Jsou jediní na světě, co ho mají, v přírodě už není. Ale. Mají dvě samice, žádného samce, pouze schovaný gen. materiál. Takže se to dělá uměle. Plán je, aby ty dvě nezabili asi, odeberou vajíčka, vloží do jiné nosorožkyně (podobný model), přimíchají materiál zemřelého samce a čekáme.

Je tohle správné? Trošku to nechápu. Asi že neznám nosorožce nebo nevim. 

 

Ty krávy... asi jste neviděli žádný horor. Já bohužel jo. Netvoři voškliví zdegenerovaný zretardovatělý, mluvit to neumí, tři ruce, ale rozmnožuje se furt! 

A seznam nebude. Prostě nebude. Ze stejného důvodu, jako neskončí psí množírny. Politici v tom maj prachy.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:51:39 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Tak ona je to náhodou pravda, vzali to tam trochu vážně, restarurace bez palmového oleje, pivovar, záchrana severního bílého nebo jak se jmenuje nosorožce. Jsou jediní na světě, co ho mají, v přírodě už není. Ale. Mají dvě samice, žádného samce, pouze schovaný gen. materiál. Takže se to dělá uměle. Plán je, aby ty dvě nezabili asi, odeberou vajíčka, vloží do jiné nosorožkyně (podobný model), přimíchají materiál zemřelého samce a čekáme.

Je tohle správné? Trošku to nechápu. Asi že neznám nosorožce nebo nevim. 


Mozna to tam osefoval Andrew a Future Life, kdo vi?

Jo holt ta veda a akdemicky sektor v EU obecne, je to narez, kam to vsechno smeruje.

Buhvi, co delaji s tema zviratama. Je to tu cim dal tim lepsi. Nova doba, lepsi

kometa
kometa (4408 příspěvků) 27.06.2023, 09:52:55 xxx.xxx.224.101
assil:

Na ty krávy jsem odpověděla někde vejš.

Takže vy vlastně říkáte, že například mít psy v klecích ve sklepě je OK, protože se tam množí, tak mají vhodné podmínky.

Takže vlastně tihle množitelé se o ty psy starají dobře a netřeba proti tomu nic podnikat, psi se množí, takže se mají super.

OK, myslím, že tím to můžeme uzavřít, protože fakt v tomto se evidentně neshodneme.


Neshodneme. Navíc mluvím (píšu) o divokých zvířatech, ne o těch domestikovaných v kleci. Nebo jsem někde napsala, že schvaluji množírny?

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:55:14 xxx.xxx.0.1

megi-the-pes:

Ty krávy... asi jste neviděli žádný horor. Já bohužel jo. Netvoři voškliví zdegenerovaný zretardovatělý, mluvit to neumí, tři ruce, ale rozmnožuje se furt! 

A seznam nebude. Prostě nebude. Ze stejného důvodu, jako neskončí psí množírny. Politici v tom maj prachy.


Ja videl (nejen) za covidu nekolik hororu. Vetsinou na "lidsky veterine"

assil
assil (1593 příspěvků) 27.06.2023, 10:02:22 xxx.xxx.206.172
kometa:

Neshodneme. Navíc mluvím (píšu) o divokých zvířatech, ne o těch domestikovaných v kleci. Nebo jsem někde napsala, že schvaluji množírny?


Psala jste, že zvířata když se množí, tak mají vhodné podmínky a oháněla se krávama, tak já s tímto výrokem nesouhlasím a oháním se psama.

Ale už je to fakt pořád dokola.

Takže zpět k seznamům, podle mě to dřív nebo pozdějc prostě projde, salámová metoda se už osvědčila, takže je asi lepší se na to připravit, minimálně dušeně.

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 27.06.2023, 10:04:18 xxx.xxx.28.205
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.06.2023, 10:02:22

A to jsem si myslela že seš rozumná. Nu zdání klame koukam. Doufám že se duševně pripravujes ze za pár let nebudeš mít doma ani křečka nebo psa. Když vlastně to bude tak je to fuk. 

assil
assil (1593 příspěvků) 27.06.2023, 10:35:27 xxx.xxx.206.172
Leithian:

A to jsem si myslela že seš rozumná. Nu zdání klame koukam. Doufám že se duševně pripravujes ze za pár let nebudeš mít doma ani křečka nebo psa. Když vlastně to bude tak je to fuk. 


No jo, zdání klame vždycky. BTW, to že píšu, že si myslím, že to nakonec schválej, ještě neznamená, že to schvaluju já. Ale prostě jen nevěřím tomu, že to nakonec hodí pod stůl, zelené mládí je urputné a dotlačí to tam.

Doron
Doron (1907 příspěvků) 27.06.2023, 11:04:00 xxx.xxx.162.50

Nojo, holt cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly :(.

V tomhle případě dobrou ideologií.

Zvířatům nejvíc pomůžeme, když se jich zbavíme. 

Lidé nebuďte sobečtí, vzdejte se zvířat, vždyť u vás trpí.

Na to lidi slyší, zvlášť mladší generace, která nezažila totalitu, svoboda pro ně není žádná hodnota. Jsou hrdí na to, že jsou uvědomělí.

Že jsou tyhle výmysly aktivistů zcela nekoncepční a neodborné, jim vůbec nedochází.

Těhle aktivistů je teď plná Evropská rada, je to špatný. Za altruistickými hesly, se skrývá touha po moci, nepodložená vědomostmi, znalostmi, schopností přemýšlet v souvislostech.

Neumí a nechtějí poslouchat. Viz jak někde psala tuším Xerxová, "s lidmi kteří jsou proti elektomobilitě se nebudeme bavit", řekla jedna slečna, zastánkyně elektromobilů.

Nelze je přesvědčit, je to v háji.

 

 

kometa
kometa (4408 příspěvků) 27.06.2023, 11:46:34 xxx.xxx.224.101
Doron:

Nojo, holt cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly :(.

V tomhle případě dobrou ideologií.

Zvířatům nejvíc pomůžeme, když se jich zbavíme. 

Lidé nebuďte sobečtí, vzdejte se zvířat, vždyť u vás trpí.

Na to lidi slyší, zvlášť mladší generace, která nezažila totalitu, svoboda pro ně není žádná hodnota. Jsou hrdí na to, že jsou uvědomělí.

Že jsou tyhle výmysly aktivistů zcela nekoncepční a neodborné, jim vůbec nedochází.

Těhle aktivistů je teď plná Evropská rada, je to špatný. Za altruistickými hesly, se skrývá touha po moci, nepodložená vědomostmi, znalostmi, schopností přemýšlet v souvislostech.

Neumí a nechtějí poslouchat. Viz jak někde psala tuším Xerxová, \'s lidmi kteří jsou proti elektomobilitě se nebudeme bavit\', řekla jedna slečna, zastánkyně elektromobilů.

Nelze je přesvědčit, je to v háji.

 

 


Naštěstí na naší škole jsou ti "neuvědomělí". A mají psy, koně, kočky, krávy, hady, kudlanky...

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 27.06.2023, 12:08:44 xxx.xxx.65.248

Před lety jsem chodila s batohem po Ukrajině. Tři dny jsem si nesla odpadky na zádech v batohu a když jsem přišla do Koločavy a hledala popelnice, nebyly tam. Zeptala jsem se, kam mohu odpadky vyhodit. Pán mě dovedl na břeh říčky a ukázal na svah. Až bude víc vody, uklidí se to.

Jsem ráda, že už konečně části lidí začíná docházet, že Země není zdrojové a prostorové nekonečno. Jsem ráda, že Evropané už nemají kolonie a nedělají tam, co dělali.

Když se něco chce měnit k lepšímu, někdo začít musí.

Zároveň myslím, že platí: bez celosvětové shody na tom, že se máme začít konzumně mírnit, že máme respektovat to, že zvířata mají nervová zakončení stejně jako my, že cítí žal, strach i radost, že pokud chceme obdivovat to všechno jiné živé kolem… nevyřešíme situaci z Evropy ani jedním seznamem ani jiným seznamem.

Já sama ty odpadky z hor zase ponesu. Budu ráda za to, že doma mohu chovat zvíře, u kterého zaznamenám pravidelně projevy radosti a spokojenosti. Při opatřování potravy si budu snažit vybírat z míst, kde život a smrt proběhly bez zbytečného utrpení. A po svých psech si taky vždy uklidím. (Jako by to udělal Mirek Dušín 😊)

Osobně mám se zákazy a příkazy problém, chápu ale, že společnost zatím bez nich úplně fungovat nedokáže. Jen nevím, zda lidská populace obecně stihne dospět k životu bez příkazů a zákazů.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.