Aktuálně: 4 590 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

chvd
chvd (389 příspěvků) 26.06.2023, 13:43:26 xxx.xxx.0.1

Doron:

Ale co víme je, že v "zajetí" se dožívají většinou mnohem vyššího věku než ve volné přírodě, což by mohlo svědčit o tom, že životní podmínky, včetně stresu, nejsou tak špatné.

 


No :) otazka je, co ma vtomhle kontextu znamenat slovo spatne.

Jasne, ze pokud se zvire narodi v zajeti a je odizolovano od svych prirozenych nebezpeci a nepratel, netrpi treba dlouhymi suchy ....proste se mene amortizuje, tak pravdepodobne bude zit dele. Ale bude zit nebo zivorit? Muzeme tvrdit, ze si zvykne a ze mu to nevadi a ano, bude to pravda, ono nic jineho nepozna, tak bere, co ma. Jenze stejne by to fungovalo i u cloveka, nekdo by si me  ci kohokoliv z vas zde koupil jako mimino a zotrocil, slouzili bychom jen k uspokojeni pozadavku sveho majitele, tak bychom treba jen makali, spalli v kleci, mozna by nas ani mluvit nikdo nenaucil a o svem majiteli bychom si treba mysleli, ze je to buh, proste byla by to pro nas plna autorita. ....no a zvykli bychom si ....jen my lide jsme se pred casem dohodli, ze takhle se chovat nebudeme ...tak je to na nas, jak se budeme chovat k tem zviratum a co s temi ZOO udelame.

chvd
chvd (389 příspěvků) 26.06.2023, 13:52:54 xxx.xxx.0.1
kometa:

Jenže zvířata, nevím, jak velká část, se ve stresových podmínkách prostě nerozmnoží. A vlastně ani lidi. Proč v poslední době tak frčí reprodukční kliniky?

Prostě rozmnožování je nadstavba. Pokud má jakýkoliv organismus nějaký problém (fyzický, psychický), jako první odbourá pohlavní cyklus. Aby neplýtval energií.To je fakt.


Stres zene nas i zvirata vpred. Napriklad. Stres je moc siroky pojem.

Reprodukcni kliniky frci, protoze jsme banda nezodpovednych parchantu a chceme i dite jako hracku (samozrejme to neplati pro vsechny), chceme, aby bylo podle nasich predstav ...jako kdyz si jdeme koupit autíííí.

chvd
chvd (389 příspěvků) 26.06.2023, 13:57:13 xxx.xxx.0.1

seme:

. A chvd. Aby zoo zajistila rozumnou návštěvnost, je v jejím zájmu poskytnout žádané služby. Sama na to většinou pochopitelně nemá, tak pronajímá externím podnikům, v jejichž zájmu je poskytovat co nejlepší komfort. 


Nerozumim, co nebo na co ta ZOO nema.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 26.06.2023, 14:12:22 xxx.xxx.224.101
hmn:

podmínky vyhovující pro rozmnožení nutně nerovná se welfare zvířat


No a já si myslím, že ano.

Prostě se naše názory neshodují. To se stává.

seme (neregistrovaný) 26.06.2023, 15:02:00 xxx.xxx.8.55
chvd:

Nerozumim, co nebo na co ta ZOO nema.


Nemá kapacity na to vést vlastní síť restaurací a obchodů.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 26.06.2023, 15:42:51 xxx.xxx.210.23

Jak jako nemá kapacity a odvádí zisk jinam?

Chcete říct, že safari pivovar ve Dvoře lže, provozovatel safari gastro s.r.o., co tam má restaurace a stánky, lže, peníze nejdou pro nosorožce? To si dovolím tvrdit, že je blbost.

Zato tam zmizela polovina zvířat, hlavně že lvi jsou puštění a Prima má co točit... vstupné (online levnější) pro auto a dva lidi 920 Kč... po třiceti letech mě to tam dost zklamalo. Hodně.

Na jednu stranu má zrovna tento park na záchraně pár druhů zásluhy jak kráva, na druhou... to založení zoo nepřežilo obří množství odchycených zvířat... už je to dávno, tak jsme zapomněli, jak zahrada vlastně vznikla. Nebude žádná škoda, až tohle úplně zmizí.

Quash
Quash (273 příspěvků) 26.06.2023, 15:43:39 xxx.xxx.32.234
assil:

Projekty se můžou financovat z dotací a grantů, stejně jako jiné vědecké projekty.


Z každého návštěvnického vstupu jde část na sbírkové konto projektů. Ale  významněji přispívají návštěvníci nepřímo. Návštěvnost ovlivňuje výši sponzorských darů, nejen těch drobných, ale i poměrně významných, od korporátních subjektů.

A nedá mi to nezmínit příběh paní, která léta navštěvovala ZOO Praha, chodila tam odvětrat negativní myšlenky a v závěti jí vše odkázala.  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/darkyne-zoo-praha-venovala-17-milionu.A211022_103029_praha-zpravy_rsr Takže jednoduše-vysoká  návštěvnost- vysoká  podpora-vysoká možnost pomáhat a ochraňovat zvířata nejen ex situ, ale i in situ, v jejich domovině.

 

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 26.06.2023, 15:46:15 xxx.xxx.98.114

Hele lidičky. Jděte se hádat jinam. Komu je u zadku že nám zakazou vše chovat nemusí tu bejt. Komu to jedno není ať sem adekvátně přispěje. Tudíž megi, assil, chvd. Jděte prudit jinam. Já se jen budu tlemit až vám ti nahoře hrábnou na něco co bude vadit vám. Pak najednou to bude fujky. Teď vás to netrápí tak se vysmivate. No dojde na všechny 

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 26.06.2023, 16:06:32 xxx.xxx.210.23

Se sobě vysmíváš sama, jinak nevím... Tohle bude trápit všechny. Kromě černého trhu, ten poroste jak sviňa. O omezení, co se dotýká mých slépek a psa, mohu napsat knížku... 

A co si myslíte, že udělá petice? Čeká se teprve na výběr agentury, která má vyhodnocovat, esi je to potřeba. Je to samozřejmě krávovina, potřeba je neg. seznam a vymáhání dodržování, tak jak u všeho.

Docela legrační je, jak "evropa" si zakáže to a tamto, ale zbytek světa jede dál, nepřestane se chovat, obchodovat, jenom pár děcek, co se lepí k obrazům a blokují silnici záchranářům, bude mít foto v novinách... a pak potopa. No debullita.

Kdo to spustil? Aktivisti pošahaní. Nebylo by lepší mluvit s nimi? Myslím jako jednu z každé strany. To pomáhá!

seme (neregistrovaný) 26.06.2023, 16:12:15 xxx.xxx.8.55
misimisi: Už mám asi 17 podpisů

Jak jste na tom teď? Já taky začnu. 😄

Doron
Doron (1908 příspěvků) 26.06.2023, 16:21:17 xxx.xxx.162.50
megi-the-pes:

Se sobě vysmíváš sama, jinak nevím... Tohle bude trápit všechny. Kromě černého trhu, ten poroste jak sviňa. O omezení, co se dotýká mých slépek a psa, mohu napsat knížku... 

A co si myslíte, že udělá petice? Čeká se teprve na výběr agentury, která má vyhodnocovat, esi je to potřeba. Je to samozřejmě krávovina, potřeba je neg. seznam a vymáhání dodržování, tak jak u všeho.

Docela legrační je, jak "evropa" si zakáže to a tamto, ale zbytek světa jede dál, nepřestane se chovat, obchodovat, jenom pár děcek, co se lepí k obrazům a blokují silnici záchranářům, bude mít foto v novinách... a pak potopa. No debullita.

Kdo to spustil? Aktivisti pošahaní. Nebylo by lepší mluvit s nimi? Myslím jako jednu z každé strany. To pomáhá!


Tuhle si stěžovali aktivisti, kteří se přilepili v nějakém podniku, že majitelé a zaměstnanci se s nimi večer rozloučili, zhasli a odešli.

Prý utrpěli velkou psychickou újmu, ani jim prý nezajistili žádné občerstvení, prostě skandál..

To mě hodně pobavilo.

Jiri24
Jiri24 (33 příspěvků) 26.06.2023, 19:18:18 xxx.xxx.225.173
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.06.2023, 15:42:51

Mluvíte o Dvoře. Jestli myslíte transporty pana Vágnera, tak zde tvrzení že zahynulo obří množství zvířat je velice nesprávné. Vágner měl ztráty pod 2%, většina ostatních lidí, co toto dělali klidně nad 50%.

J5
J5 (281 příspěvků) 26.06.2023, 23:35:37 xxx.xxx.0.1

assil:

Ne, pár druhů, žádné návštěvníky a klidně pak dotace nebo vůbec státní financování jako každé jiné vědy. Financovat ze státního zábavní park se mi prostě nelíbí.

 


Ne že by mne to u vás překvapovalo assil ale srovnávat uznanou kulturní památku navíc založenou světově respektovaným odborníkem a v době kdy prosadit cokoliv mimořádného se zábavním parkem, to je pozoruhodná ukázka raději ani nebudu psát čeho. Bylo by zajímavé vědět jaké další instituce nejsou hodny financování z vašich daní. Opravdu jsem nechtěl na vaše moudra již reagovat ale co je moc to je moc. 

 

 

 

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 27.06.2023, 00:14:34 xxx.xxx.98.114
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 26.06.2023, 23:35:37

Je to marný 😉 vona má přece svojí jedinou svatou pravdu. Zoo je zlo a musí se vymýtit. Ona chvd a pár dalších by se ve středověku živili skvěle jako lovci čarodějnic a inkvizitoři

J5
J5 (281 příspěvků) 27.06.2023, 03:57:47 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 27.06.2023, 00:14:34

Ano to máte pravdu. Je to marné ale je to škoda. Mně ani tak nevadí jiný názor, viz. třeba Megi. Té se také zadařilo s tím uzavřením a ohromným množstvím úhynů. Přestože si tu dobu velice dobře pamatuji, jdu si tak maximálně ověřit zda jsem někde něco nepřehlédl, protože vím že názor Megi je dobré brát v úvahu a spokojím se s vědomím že chyba není u mne (někdy tedy).

Ovšem vehementní prosazování názoru vybudovaného pravděpodobně na bulváru, článcích typu "vědci zjistili", "je vědecky dokázáno" a okořeněných zelenou agitkou, tak to na mně působí jak červený hadr přímo před nosem. Navíc hrozí nebezpečí že někteří pohodlnější či méně zvídaví lidé takové nesmysly vezmou za své, vždyť kdo by chtěl trápit ta ubohá žvížátka když je tak jednoduché je zachránit.

C (neregistrovaný) 27.06.2023, 05:48:26 xxx.xxx.0.1

Jiri24:

Ano, mám kolem sebe jistou sociální bublinu, ale psal jsem, že to nemohu posoudit, žádnou vědcekou práci, výzkum jsem na toto téma nečetl, ale pokuď si třeba na webu youtube nakdete nějaké video o vakovlkovi, jsou tam stovky komentářů, spousta z nich říkajících, jak je smutné že druh zde již není atd...

Ano, k přírodě se šetrně nechováme, to však za mě není arfument pro to se vykašlat na záchranu druhů.

Setkal jsem se s karpatskou rysicí, která byla odchována v lidské péči a po úniku se fo 14 dnů naučila lovit, myslím že tygr by dokázal totéž, spíše je zde problém že není místo je někam vracet, u těchto zvířat je vyšší šance konfliktu s člověkem.

Akorát že kdyby si to chovatel vymyslel, tak by to stejně nezvrátilo fakt, že když se pak zvíře stěhovalo, spolu s ním poslali několikastránkový manuál, jak se o starat aby alespoň nějak fungovalo.  

Hodně jiná formulace je to díky tomu, že to zjednodušuji, predátoři útočí na samce, kteří obývají leky (jak těmto malým územím říkáme), kteří nejsou tak silní, aby jsi vybojovali území uprostřed uskupení. Nejsilnější samci uprostřed tak, nemusí toto území opouštět kvuli predaci. Šlo mi spíše o to ukázat, že zvířata mají tak velké území aby přežily, a pokuď je dokážeme v lidské péči uživit na třeba 500m², zvířatům to nevadí. Jisté stresy zde možná stále jsou  ale ty jsou i v přírodě, pouze jsou nahrazeny jinými (nedostatek potravy zřejmě nenastane, naopak v přírodě není takový stres z lidí).


Co se týče prostoru, na dvorcích půlky českých chovatelů to vypadá jak v koncentráku. Do toho chtěl nějaký rozumbrada taky zasahovat. Povinným seznamem chovaných zvířat se jménem a adresou chovatele a výčtem chovaných zvířat.

C (neregistrovaný) 27.06.2023, 05:50:31 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele C z 27.06.2023, 05:48:26

Počítalo se s dozorem a pravidelnými kontrolami u chovatele.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.