Aktuálně: 4 795 inzerátů175 680 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

mastnacekk
mastnacekk (525 příspěvků) 20.06.2023, 12:16:33 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 20.06.2023, 12:08:00

Ano jste a pokud jeste ne total, tak jste na dobry ceste. Kazdej chovatel pokud neni "dobytek", tak ma svoje zvirata rad, ne jen na taliri. Ja se treba tesim nejvic na porody, ale ne z vypocitavosti. A kdyz prijde cas, tak proste vypnu litostivou hemisferu a udelam to rychle a v klidu. Ve chvili porazky musite prepnout do modu preziti, ne prezivani ( na mrkvi ). Zvirata to neni jen maso, budete se divit, kolik dalsi veci se z ceho co pochazi od zvirat vyrabi. 

PS: praseti se pri porazce do oci nedivate. U jehnat je to trosku jine kafe. Dali jsme jim zivot, prisli na svet a splnili svuj ucel. Coz se o spouste lidi neda rict. 

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 12:33:40 xxx.xxx.224.101
chvd:

Takze kdyby nezili, trpeli by tim?

V cem mi jsou podobni? A  k cemu si potrebuji kone lamat nohy na prekazkach?

No vy delate, jak kdyby kone vynalezl clovek.


Takže raději všechna zvířata preventivně pozabíjíme, aby netrpěla. Rozumím tomu správně?

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 12:34:42 xxx.xxx.224.101
chvd:

A ti se na tu ulici dostanou jak?


Od těch nezodpovědných majitelů, kteří stejně jako vy neuznávají kastrace. Z jiných, než zdravotních důvodů.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 12:36:20 xxx.xxx.0.1
kometa:

Takže raději všechna zvířata preventivně pozabíjíme, aby netrpěla. Rozumím tomu správně?


Ale kdepak, tminimalne ta volne zijici ponechame.

Nicmene je zbytecne to resit, IMO my se totiz drive nez o ta zvirata postarame o to, abychom uz sami netrpeli :) Nakroceno k tomu mame myslim slusne.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 12:38:36 xxx.xxx.0.1
kometa:

Od těch nezodpovědných majitelů, kteří stejně jako vy neuznávají kastrace. Z jiných, než zdravotních důvodů.


Ja myslim, ze mate pravdujen z půle. Ano, od nezodpovednych majitelu, kteri ta zvirata nezabezpeci. nechapu, proc by se kocka ve meste mela pohybovat po ulici , pokud si ji nekdo poridil na doma.

A ano, neuznavam mrzaceni zvirat jen kvuli neochote chovat se zodpovedne.

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 12:45:52 xxx.xxx.224.101
Thielli:

Kometo, jenže on existuje také pohled, který je někde mezi vámi a vegany. Co třeba, kdyby se lidé trochu umírnini ve své rozežranosti? Proč toho masa prostě pouze neubrat? Kdyby většina populace z nejbohatších zemí jen trochu ubrala z těch přetékajícíh pultů s růžovými balíčky, velmi by to pomohlo. Copak ještě před sto lety by bylo myslitelné, aby někdo stavěl megalomanské prasečáky, drůbežárny, kravíny? Opravdu potřebujeme až takový blahobyt? Protože pro hladovějící se tyhle stavby nestaví, jejich produkce míří k nám. Do našich čistých supermarketů s hudbou a klimatizací. Prase prý má podobnou inteligenci jako pes, jsem někde četla. A já, když se dívám do očí těch svých psů, nejednou si vzpomenu na bezejmenné oči těch prasat a je mi ouzko. Jsem proto sluníčkář a zelený ekoterorista?


A však jo. Mně úplně stačí maso jednou týdně, jako to měli naši předkové. Já vegetariány ani vegany neodsuzuji, je to jejich volba. Ale vadí mi, když tenhle styl nutí mně, svým dětem nebo domácím mazlíčkům.

A pokud možno nenakupuji maso v supermarketu - na drůbeží a králičí mám zdroj, občas si koupím hovězí na tatarák z místního bio chovu. Jo, a vejce mám taky domácí.

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 12:50:44 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja myslim, ze mate pravdujen z půle. Ano, od nezodpovednych majitelu, kteri ta zvirata nezabezpeci. nechapu, proc by se kocka ve meste mela pohybovat po ulici , pokud si ji nekdo poridil na doma.

A ano, neuznavam mrzaceni zvirat jen kvuli neochote chovat se zodpovedne.


Bytové kočky se po městě, až na výjimky, moc nepotloukají. Jsou to jedinci, kteří expandují z vesnic a zahrádkařských koloniií. Od lidí, kteří tu pramáti nenechali vykastrovat, protože je to přece proti přírodě. A pak už to jde geometrickou řadou.

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 12:51:32 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja myslim, ze mate pravdujen z půle. Ano, od nezodpovednych majitelu, kteri ta zvirata nezabezpeci. nechapu, proc by se kocka ve meste mela pohybovat po ulici , pokud si ji nekdo poridil na doma.

A ano, neuznavam mrzaceni zvirat jen kvuli neochote chovat se zodpovedne.


A jak se u venkovní kočky chcete chovat zodpovědně jinak, než kastrací?

assil
assil (1533 příspěvků) 20.06.2023, 12:56:03 xxx.xxx.206.172
kometa:

Bytové kočky se po městě, až na výjimky, moc nepotloukají. Jsou to jedinci, kteří expandují z vesnic a zahrádkařských koloniií. Od lidí, kteří tu pramáti nenechali vykastrovat, protože je to přece proti přírodě. A pak už to jde geometrickou řadou.


Já teda myslím, že ty kočky, hlavně na venkově, jsou takhle volně už stovky let a bez kastrace nebo jejich zabití se ty počty ani nedají udržet pod kontrolou.

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 12:58:21 xxx.xxx.224.101
assil:

Já teda myslím, že ty kočky, hlavně na venkově, jsou takhle volně už stovky let a bez kastrace nebo jejich zabití se ty počty ani nedají udržet pod kontrolou.


Však se shodujeme.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 20.06.2023, 13:02:21 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.06.2023, 12:45:52

Právě. Jde jen o trochu té střídmosti. Ve všem. Nejen v jídle. Mně je jedno, kdo mě jak onálepkuje, to je pro mě výhoda pokročilejšího věku, že už se mě to nedotkne. Stojím si za svým vnímáním, svými zkušenostmi a svým pohledem na svět. A zároveň ho měním, pokud mi někdo ukáže další dílky mozaiky, které jsem přehlížela. Nežiju v jeskyni, zůstává za mnou také konzumní rýha, jen jak jsem starší, kde mohu, snažím se, aby nebyla tak hluboká. Nic víc. 

raduz
raduz (128 příspěvků) 20.06.2023, 13:06:35 xxx.xxx.0.1

Pro hm a chvd :

Máte zcela mylnou představu, k čemu by zavedení takového seznamu mohlo postupně vést.

Ze strany EU, by velice rychle mohlo během pár let díky takovému paskvilu skončit chovatelství prakticky čehokoliv. Připočteme-li k tomu ještě flóru, můžou být do budoucna mimo hru i kaktusáři apod. spolky.

Navíc ten seznam je zcela zcestný, porovnat možnost rozmnoženi jednotlivých druhů např. Ve Španělsku a střední Evropě, to může opět vymyslet jen blbec sedící na zadku v Bruselu.

Z čistě praktického hlediska, nechápu proč by mi někdo kdo nepozná rozdíl mezi užovkou a zmijí, měl zakazovat co mohu chovat. Většina dobrých chovatelů, přistupuje k chovu zodpovědně, pořízení zvířete je pro ně splněním snů a s tím souvisí i investice do chovatelské zařízení, krmení a vet. péče - tyto náklady mi nikdo neuhradí a ani v případě zákazu nevrátí..

J5
J5 (277 příspěvků) 20.06.2023, 13:58:16 xxx.xxx.0.1

Tak se nám vlákno pěkně, zcela podle mého předpokladu, rozvíjí. Původní záměr autora je rozmělněn, takže si také neodpustím vyjádřit své přání. Když už ten zatracený seznam musí být tak pevně doufám že bude zakázán také chov ovcí. Tak blbé a neužitečné zvíře si nezaslouží žít v lidské péči. Jíst se to nedá, vlna bezcená, mléko na nic, všude ploty, randál od zvonců v přírodě, samá ohrada v horším případě elektrická, nikoho až na pár jedinců kteří dávají jehňatum život aby jim ho vzápětí vzali, ovce nezajímají. Zbytečná a odpudivá  činnost. Dokonce jsem slyšel že někteří majitelé nárokují náhradu za svou neschopnost udržet ovce naživu alespoň do doby než si je sami zabijí a snědí. 

Hezký den přeji.

assil
assil (1533 příspěvků) 20.06.2023, 14:05:09 xxx.xxx.206.172
raduz:

Pro hm a chvd :

Máte zcela mylnou představu, k čemu by zavedení takového seznamu mohlo postupně vést.

Ze strany EU, by velice rychle mohlo během pár let díky takovému paskvilu skončit chovatelství prakticky čehokoliv. Připočteme-li k tomu ještě flóru, můžou být do budoucna mimo hru i kaktusáři apod. spolky.

Navíc ten seznam je zcela zcestný, porovnat možnost rozmnoženi jednotlivých druhů např. Ve Španělsku a střední Evropě, to může opět vymyslet jen blbec sedící na zadku v Bruselu.

Z čistě praktického hlediska, nechápu proč by mi někdo kdo nepozná rozdíl mezi užovkou a zmijí, měl zakazovat co mohu chovat. Většina dobrých chovatelů, přistupuje k chovu zodpovědně, pořízení zvířete je pro ně splněním snů a s tím souvisí i investice do chovatelské zařízení, krmení a vet. péče - tyto náklady mi nikdo neuhradí a ani v případě zákazu nevrátí..


Řekla bych, že minimálně chvd má zcela přesnou představu, že i když to povede ke kompletnímu zrušení chovatelsví, jakožto lidskému výmyslu, bude to pro ty zvířata jen dobře.

Popravdě něco to do sebe má, ale musím říct, že třeba vajíčka by mi chyběly.

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 14:13:19 xxx.xxx.224.101
assil:

Řekla bych, že minimálně chvd má zcela přesnou představu, že i když to povede ke kompletnímu zrušení chovatelsví, jakožto lidskému výmyslu, bude to pro ty zvířata jen dobře.

Popravdě něco to do sebe má, ale musím říct, že třeba vajíčka by mi chyběly.


Mně i mléko a sýry.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 14:15:43 xxx.xxx.0.1
kometa:

A jak se u venkovní kočky chcete chovat zodpovědně jinak, než kastrací?


Nenene :) Zodpovedne chovani znamena, ze se z ni venkovni kocka nestane. nebo aspon ne ve vyznamne mire, poctu.

hmn
hmn (1048 příspěvků) 20.06.2023, 14:19:36 xxx.xxx.0.224

"Pro hm a chvd :

Máte zcela mylnou představu, k čemu by zavedení takového seznamu mohlo postupně vést."

(budu předpokládat, že hm má být hmn)......raduz, na základě čeho si myslíš, že znáš nějaké moje představy? skoro bych řekla, že zde nic takového neprezentuji....

kometa
kometa (4291 příspěvků) 20.06.2023, 14:19:48 xxx.xxx.224.101
chvd:

Nenene :) Zodpovedne chovani znamena, ze se z ni venkovni kocka nestane. nebo aspon ne ve vyznamne mire, poctu.


Jenže většina koček je z titulu své funkce myšilova venkovních. S tím nic nenaděláte. A každá venkovní kočka se bude bez kastrace nekontrolovatelně množit. To je druhý fakt.

 

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 14:26:49 xxx.xxx.0.1

Raduz:

Máte zcela mylnou představu, k čemu by zavedení takového seznamu mohlo postupně vést.

 A jakou teda mam tu predstavu?

 

Ze strany EU, by velice rychle mohlo během pár let díky takovému paskvilu skončit chovatelství prakticky čehokoliv.

Z ceho to vyplyva? Jo mohlo, tak to potom ano. Muze se stat ledasco.

Připočteme-li k tomu ještě flóru, můžou být do budoucna mimo hru i kaktusáři apod. spolky.

A kdyz pripocteme i nas, to bude ...vlastne to vadit nebude, my se stejne mnozit moc nechceme.

Navíc ten seznam je zcela zcestný, porovnat možnost rozmnoženi jednotlivých druhů např. Ve Španělsku a střední Evropě, to může opět vymyslet jen blbec sedící na zadku v Bruselu.

Tam to asi nevymsli.

Z čistě praktického hlediska, nechápu proč by mi někdo kdo nepozná rozdíl mezi užovkou a zmijí, měl zakazovat co mohu chovat.

Rad to vysvetlim. Protoze s tim souhlasi ti, co jsme si je svobodne zvolili.

Většina dobrých chovatelů, přistupuje k chovu zodpovědně, pořízení zvířete je pro ně splněním snů a s tím souvisí i investice do chovatelské zařízení, krmení a vet. péče - tyto náklady mi nikdo neuhradí a ani v případě zákazu nevrátí..

Souhlasim, ze vetsina dobrych chovatelu pristupuje zodpovedne. Problem je vsak v tom, ze vetsina chovatelu neni dobrych.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 14:28:32 xxx.xxx.0.1
kometa:

Jenže většina koček je z titulu své funkce myšilova venkovních. S tím nic nenaděláte. A každá venkovní kočka se bude bez kastrace nekontrolovatelně množit. To je druhý fakt.

 


Tak zdaleka ne vsechny kocky chytaji mysi.

A zdaleka ne vsechny se budou nekontrolovane mnozit, to zase fakt ne.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.